Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Aveti percepti extrasenzoriale ?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
4 replies to this topic

#1
BLACKTIME

BLACKTIME

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 25.04.2008
Sa va explic perceptile extra senzoriala sunt abilitatea creierului sa vada altceva cu ochi deschisi  orice iti doresti , nu le are toata lumea is foarte rare , unii dintre cei mai mari inventatori leau avut ex:Nikola Tesla , Leonardo Da Vinci , Newton etc. vreau sa spun ca si eu le am is foarte misto mai ales cand ma plictisesc , Nikola Tesla spunea ca el nu are nevoie de desene pentru inventiile lui le crea din minte . Poate le aveti si voi. :naughty:

#2
bonobo

bonobo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,465
  • Înscris: 23.09.2004
O carte de gramatica nu percepi, asa, extrasenzorial? :yawn:

#3
Bean

Bean

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,477
  • Înscris: 12.11.2006
Cred ca trebuie infiintata o noua subarie: pseudoscience, underground science sau newage :D!
blacktime, una e sa visezi cu ochii deschisi, sa imaginezi, si alta e sa percepi realitatea imediata fara "senzorii" de baza ai omului. Asta se numeste perceptie extrasenzoriala, nu ceea ce zici tu ca faci, ori ce facea Tesla sau Newton. Ei faceau experimente mentale. Isi imaginau. Nu percepeau ceva ce exista deja...

#4
BLACKTIME

BLACKTIME

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 25.04.2008

View PostBean, on Apr 26 2008, 00:29, said:

Cred ca trebuie infiintata o noua subarie: pseudoscience, underground science sau newage :D!
blacktime, una e sa visezi cu ochii deschisi, sa imaginezi, si alta e sa percepi realitatea imediata fara "senzorii" de baza ai omului. Asta se numeste perceptie extrasenzoriala, nu ceea ce zici tu ca faci, ori ce facea Tesla sau Newton. Ei faceau experimente mentale. Isi imaginau. Nu percepeau ceva ce exista deja...
Pai nam spus ca ei percepeau ceva ce exista deja am spus ca faceau cu usurinta inventiile lor fara desene .

View Postbonobo, on Apr 25 2008, 23:52, said:

O carte de gramatica nu percepi, asa, extrasenzorial? :yawn:
HA HA HA ce glumita de bazar. :P

#5
Bean

Bean

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,477
  • Înscris: 12.11.2006

View PostBLACKTIME, on Apr 26 2008, 09:22, said:

Pai nam spus ca ei percepeau ceva ce exista deja am spus ca faceau cu usurinta inventiile lor fara desene .


HA HA HA ce glumita de bazar. :P
Glumita tre' sa-ti dea de gandit.

Oricum, stiind ca se apropie Pastele, e pacat inca sa inchidem thread-ul asta :P.
Nu de alta, dar stiinta chiar nu se ocupa cu "percepti extrasenzoriale".
Cu atat mai mult cu cat ceea ce descrii tu nu are nici o legatura cu asa-zisele perceptii extrasenzoriale.
"PERCÉPE vb. III. tr. A sesiza cu ajutorul simțurilor și al gândirii, prin reflectare nemijlocită, obiectele și fenomenele din realitatea înconjurătoare" (DEX)
Evident, cea extrasenzoriala se refera tot la realitatea inconjuratoare, nu la "lumea interioara", numai ca aici informatiile n-ar parveni prin cele 5 simturi.

LE
Si pana la urma tot am pacatuit: closed.

Edited by Bean, 26 April 2008 - 11:30.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate