Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Transnistria vrea sa ceara alipir...

Defectiune masina de spalat vase ...

Orase de trait -Europa

Monstruoasa coalitie - PNL&PSD
 Fractura humerus+radius(cubitus)&...

Propuneti sigla PSDNL pentru euro...

Tencuiala tavane cu folie de plas...

A cunoaste DOAR limba engleza e u...
 Izolatie tavan?

Telefoane low end - generalitati

setare permanenta 16:10 in VLC?

Schimbare nume strada se schimba ...
 ¨Pentru ca ti-a placut Einstein &...

Produsele marca proprie ar putea ...

Slabire burta

Extender mikrotik

Suplimenti

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

il_captain

il_captain

New Member

• Grup: Members
Salut...am 15 ani si fac sport de performanta ( respectiv fotbal ) de la varsta de 7 ani, deci am vreo 8 ani de lucru. M-am hotarat sa merg la sala, in particular acum 2 saptamani, mi-am facut un abonament si i-am dat drumu'. Dupa a doua sedinta, instructorul de acolo mi-a recomandat niste suplimenti alimentari, dupa ce i-am comunicat obiectivele mele : Cresterea fortei in brate, spate, umeri, ( in general cresterea fortrei de la brau in sus, la toate masele musculare). El mi-a recomandat inca din prima, spunand ca nu e nici o problema in a incepe consumul de Suplimenti devreme, Perfect Amino Acid Liquid + Milg & Egg ! Dupa cate am citit pe forum, se vorbeste despre aceste produse la un nivel mai avansat, pe cand eu sunt inca la inceput. Omul mai mult ca sigur ca le recomanda si ca sa le vanda dar as dori o parere de la cineva care se pricepe, ca sa stiu daca le cumpar sau nu si care sunt efectele negative. Sper sa ma puteti ajuta

walking^human

walking^human

Active Member

Eu iti recomand niste vitamine+zer pentru inceput, eventual si milk&egg inainte de culcare. Daca nu iei in doze MULT peste cele recomandate nu ai ce sa patesti. De asemenea iti mai recomand sa citesti celelalte topicuri de pe aria asta. Bafta !

Edited by ciutacu, 24 April 2008 - 11:08.

il_captain

il_captain

New Member

Multumesc de indicatii ! Astept si alte pareri  :rolleyes:

Valy1

Valy1

Senior Member

• Grup: Senior Members
mai intai invata 2-3 luni cum sta treaba pe la sala , vezi ce sacrificii implica acest sport , vezi ce beneficii , citeste ce sunt suplimentele alimentare (nu suplimenti)
si apoi poate o sa fii in stare singur sa stii ce/cat/cum iti trebuie.
Pana atunci ia niste vitamine si mananca sanatos.

keeekeeess

keeekeeess

Active Member

Eu iti recomand suplimente. Spulimentii is mai rai  :D

kappa_ii

kappa_ii

Member

daca doresti sa faci fotbal in continuare - sala de forta in mod profesionist nu este recomandata !
Milg & Egg - au tendinta de a obosi ficatul .
poti lua fara probleme aminoacizi lichizi - si un complex forte de vitamine si minerale - dar si acestea in cantitati mari dau senzatia de oboseala .
pentru energie - poti folosi suplimente naturale - gen ginseng care de altfel intareste si rezistenta . Se poate consuma si ceai verde - bun cotra oboseli si inhibarea dezvoltarii radicalilor liberi .
se mai poate folosi benefic - pentru protejarea cit si repararea incheieturilor , tendoanelor cit si a musculaturii - cartilaj de rechin si obligatoriu LECITINA .

in cazul tau - cresterea in masa - se face in timp foarte lung .

Valy1

Valy1

Senior Member

kappa_ii, on Apr 25 2008, 13:33, said:

Dezvolta.........

ciutacu

ciutacu

Active Member

kappa_ii, on Apr 25 2008, 13:33, said:

se mai poate folosi benefic - pentru protejarea cit si repararea incheieturilor , tendoanelor cit si a musculaturii - cartilaj de rechin si obligatoriu LECITINA .
Carnea de pui are tendinta de a obosi ficatul. Mancarea are tendinta de a obosi ficatul.  :deadtongue:
La varsta si nivelul lui de pregatire nu are nevoie de cartilaj de rechin.

Edited by ciutacu, 25 April 2008 - 14:34.

il_captain

il_captain

New Member

Am decis sa cumpar : Perfect amino acid liquid - 20 ml/pe zi, Milk & Egg - Un shake pe zi ! Omul de la sala a spus ca nu imi pot face rau, acum astept sa vedem ce se intampla. Nu am inteles bine cu chestia de a obosi ficatul. Mi s-a spus ca milk & egg nu ataca ficatul !

Valy1

Valy1

Senior Member

Stai calm ca nu patesti nimic :)
Nu ataca nimeni nimic...

adi185

adi185

Member

cum Milk&Egg oboseste ficatu si aminoacizi nu??

kappa_ii

kappa_ii

Member

am precizat ce aminoacizi !
este adevarat ca Milk&Egg este o proteina buna

vezi ca la efortul aerob se recomanda de profesionisti - ceva de genu Mixforte sau Mass Forte creatin .

walking^human

walking^human

Active Member

Nu e asa de rau, mai mult oboseste ficatul o conserva de peste. Proteinele nu pot fii stocate, asa ca surplusul este eliminat, fortand putin ficatul. Deci daca nu faci abuz si te limitezi la 20-30g de proteine la fiecare masa nu ai cum sa supra-soliciti nici un organ.

adi185

adi185

Member

kappa_ii, on Apr 25 2008, 17:11, said:

am precizat ce aminoacizi !
este adevarat ca Milk&Egg este o proteina buna

vezi ca la efortul aerob se recomanda de profesionisti - ceva de genu Mixforte sau Mass Forte creatin .
aminoacizi lichizi sau nu tot aceiasi aminoacizi sunt, leucina, isoleucina,fenilanina etc....

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate