Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sa desparțim cuvintele in cuvinte

Apartament complex rezidential no...

[UNDE] reciclare cd / dvd

Foliere geamuri
 Microsoft Defender

cartela Internet Europa

Sondaj EV

Testerul pe VAG arata devieri la ...
 Aparat ieftin pentru sigilat pung...

Hyundai elantra 2024 Highway, 6MT.

Interpretare XML

PPCEnergy - Emiterea facturii in ...
 Telefon Nou de la Digi

La multi ani @creativestar!

La multi ani @Nimcid25!

"Spionul" nostru cel de t...

cum sa ma ingras?

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

cRazZzy

cRazZzy

New Member

• Grup: Members
salut. am 15 ani 1.71 m si 43 kg si nu stiu ce sa ma mai fac cum sa ma mai ingras ajutati-ma si p mine va rog mult vine vara si stiti voi sunt la varsta aia in care trebuie sa atrag fete si chestii d-astea si vreau sa ma ingras cu aprox 10 kg. -_-

aici este o poza cu mine

Edited by ciutacu, 23 April 2008 - 20:05.
Urmatorul mesaj de acest gen va fi sters si vei primi si warn.

Valy1

Valy1

Senior Member

• Grup: Senior Members
Primul pas ar fi sa renunti la : -sucuri acidulate
                                            -snecsuri
                                            -ar mai fi...mai zic cand am idei.
si sa mananci sanatos , sa ai intotdeauna mic dejun consistent, nu sari peste mese , de pierdut prea multe nopti nu cred ca e cazu.

Vezi ca sa mai discutat de cateva ori despre asta , citeste tot si incearca sa aplici pe cat posibil.

R3lu

R3lu

Junior Member

Ai aceasi problema pe care o am si eu, mai exact un metabolism foarte rapid, preprogramat sa mentina o greutate foarte redusa.
Pot manca in cantitati industriale alimente cu un aport imens de calorii si tot degeaba. In cazul meu singura solutie a fost sa combin o alimentatie deja foarte bogata cu diverse suplimente nutritive si vitamine, impreuna cu mersul regulat la sala pentru antrenamente.
Practic la mine in afara de faptul ca mananc aprox din doua in doua ore in timpul zilei mai folosesc si urmatoarele suplimente:
-Ideal Protein
-Energocarb R
-Creatina (5g/zi impartite 2 reprize )
- Glutamina, BCAA, Taurina... la care se mai adauga Centrum (vitamine) si alte cateva: Ginseng, Spirulina, Calciu+Magneziu, supliment pentru lipsa fier

Atentie.. toate astea costa si nu vor avea nici un efect daca nu le combini cu exercitii fizice facute la modul cel mai serios. Cel putin la mine asa sta treaba. De gasit le gasesti la www.redis.ro Vezi ca au si magazin prin zona statiei de metrou Tineretului. Au preturi un pic mai mici la magazin.
Acum fac aproape 1 an decand am apelat la dieta asta si am urcat de la 62KG la 72KG. Treaba e ca nici acum nu am pic de grasime pe mine si desi musculatura acumulata mi-a schimbat total aspectul tot nu am acel aspect finisat.Practic cand trag de fiare la sala mi se vad toate fibrele si tendoanele, arata ciudat fara un pic de grasime care sa rotunjeasca formele. Oricum... decat deloc :D
Tu ai si varsta de partea ta. Daca incepi acum si te tii de treaba ai sanse sa ajungi foarte departe. Iti trebuie doar ambitie si perseverenta.

walking^human

walking^human

Active Member

Nuuu redis!

ciutacu

ciutacu

Active Member

De ce nu Redis ? Produsele Redis au un gust cam neplacut in general, insa sunt bune. Eu as zice: "nu soia".

cutler

cutler

Senior Member

nu Redis zic si eu.

adi185

adi185

Member

View Postcutler, on Apr 26 2008, 08:35, said:

nu Redis zic si eu.
de ce? le-ai incercat si nimik? sau din auzite?? eu 2 ani am luat prot r85 zilnic. si a mers f f bine

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate