Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!
 Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA
 Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac
 Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...
 

O problema cu Opera Mini 4

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#1
johnyk_vl

johnyk_vl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 15.09.2007
Am de curand un telefon nokia 6288,si am instalat pe el ultima versiune de la Opera Mini(pt. ca pe telefon nu merg decat aplicatiile java,nu si cele symbian).
Problema este ca ma pot conecta cu acest browser pe net cu apn internet,dar nu si cu apn wap(cu toate telefoanele pe care le-am avut pana acum ma conectam prin apn wap,pt. ca aveam optiunea Orange Wap Unlimited activata si puteam sa stau pe net cat vroiam.asa cu apn internet imi manca din credit).
Mentionez ca am download-at de pe site-ul Orange,toate setarile de wap,internet,e-mail s.a.m.d.Pe langa acestea am incercat sa realizez eu un punct de acces personal(exista aceasta optiune in Setari>Configurare>Setari configurari personale),eu aveam un sg. punct de acces "WEB" care mergea pe apn internet,am facut unul nou cu apn wap...si tot nu a mers.
Am nevoie de niste raspunsuri corecte si rapide pt. ca o sa-mi trebuiasca intr-o calatorie peste o saptamana...

#2
marius_no13

marius_no13

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 29.03.2008
'''''Am de curand un telefon nokia 6288,si am instalat pe el ultima versiune de la Opera Mini(pt. ca pe telefon nu merg decat aplicatiile java,nu si cele symbian).
Problema este ca ma pot conecta cu acest browser pe net cu apn internet,dar nu si cu apn wap(cu toate telefoanele pe care le-am avut pana acum ma conectam prin apn wap,pt. ca aveam optiunea Orange Wap Unlimited activata si puteam sa stau pe net cat vroiam.asa cu apn internet imi manca din credit).
Mentionez ca am download-at de pe site-ul Orange,toate setarile de wap,internet,e-mail s.a.m.d.Pe langa acestea am incercat sa realizez eu un punct de acces personal(exista aceasta optiune in Setari>Configurare>Setari configurari personale),eu aveam un sg. punct de acces "WEB" care mergea pe apn internet,am facut unul nou cu apn wap...si tot nu a mers.
Am nevoie de niste raspunsuri corecte si rapide pt. ca o sa-mi trebuiasca intr-o calatorie peste o saptamana...'''''

DIN CATE STIU EU OPERA ESTE PENTRU INTERNET SI NU ARE NICI O LEGATURA CU SIMBIAN.DACA AI TELEFON JAVA NU O SA ATI MEARGA APPLIC DE LA SIMBIAN AN VECI>POtI SA FACI CE VREI

#3
johnyk_vl

johnyk_vl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 15.09.2007

 marius_no13, on Apr 19 2008, 14:26, said:

DIN CATE STIU EU OPERA ESTE PENTRU INTERNET SI NU ARE NICI O LEGATURA CU SIMBIAN.DACA AI TELEFON JAVA NU O SA ATI MEARGA APPLIC DE LA SIMBIAN AN VECI>POtI SA FACI CE VREI

Doamne cata lume imbecila...se vede ca mama prostilor e mereu gravida...cu gemeni...
Pt. cultura ta generala(nu sunt sigur daca ai asa ceva...sincer ma indoiesc de capabilitatile tale intelectuale),Opera Mini este o aplicatie Java,de aceea am postat acest topic la sectiunea Java...exista multiple versiuni ale acestei aplicatii,una chiar si pentru telefonul meu.
Iar cu Opera Mini te poti conecta pe net si prin apn internet dar si prin mai avantajosul apn wap...
Asa ca doresc sa imi raspundeti la problema mea si sa-mi dati cateva sugestii competente.Cei ce NU pot...mai bine sa se abtina...

#4
johnyk_vl

johnyk_vl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 15.09.2007
Nu poate nimeni sa-mi dea un raspuns???

#5
Hidralazina

Hidralazina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,521
  • Înscris: 14.06.2006
E simplu, pe telefonul tau Opera Mini merge doar cu apn internet. Asta e o chestie care depinde in totalitate de telefon. Exemplu: pe 6230 OM merge si cu wap si cu internet, pe cand pe 6230i numai cu internet!

#6
johnyk_vl

johnyk_vl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 15.09.2007
mersi mult pt. raspuns...mi-am dat si eu seama dupa un timp...dupa nenumarate incercari.

#7
m1nun3

m1nun3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 340
  • Înscris: 09.09.2007
Salut, am si eu o problema cu opera mini, daca tot am vazut topicul acesta deschis m-am gandit sa postez aici.
Deci sper sa ma intelege-ti, mi-am instalat opera mini pe un n73 si cand incerc sa scriu un text nu pot sa vad ce scriu, nu imi arata literele, vad cum se misca cursorul acela cand scriu dar nu vad caracterele, trebuie sa numar literele ca sa stiu ce scriu, intelege-ti?
A mai intalnit cineva problema asta?
Exista vreo posibilitate de a schimba culoarea textului? poate ca este la fel ca fundalul negru si de asta nu se vede
Am incercat si opera 2 si 4 si tot nu merge, aceasi problema

#8
m1nun3

m1nun3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 340
  • Înscris: 09.09.2007
Gata am rezolvat, era din cauza temei pe care o aveam :) era bug-uita
Scuze pentru double post

Edited by m1nun3, 04 October 2008 - 13:51.


#9
ursu_paulus

ursu_paulus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 24.10.2007
buna tuturor
am o problema si eu cu opera mini : il descarc si cand il deschid ...se instaleaza....imi cere permisiunea de a se conecta la retea si ....pif imi da eroare.....spune ca am erori la net....sunt in reteaua orange, am nokia 6131 resoftat in iarna trecuta,ultima versiune de soft....nu stiu ce sa fac...va rog ajutatima....pe net pot naviga de pe browserul telefonului da nu-mi place....e prea nashpa...

va rog ajutatima
multumessc
sarbatori fericite...

#10
ursu_paulus

ursu_paulus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 24.10.2007
va mai spun ceva...inainte sa-l resoftez....mergea opera mini ....fara probleme....
dar acum ? cineva mia spus ca am un certificat expirat ....cum imi dau seama? cum pot sa rezolv problema?

#11
Teophileos

Teophileos

    I am who I am, so don't even try to think about bothering me

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,180
  • Înscris: 02.01.2007

 ursu_paulus, on Dec 25 2008, 15:47, said:

buna tuturor
am o problema si eu cu opera mini : il descarc si cand il deschid ...se instaleaza....imi cere permisiunea de a se conecta la retea si ....pif imi da eroare.....spune ca am erori la net....sunt in reteaua orange, am nokia 6131 resoftat in iarna trecuta,ultima versiune de soft....nu stiu ce sa fac...va rog ajutatima....pe net pot naviga de pe browserul telefonului da nu-mi place....e prea nashpa...

va rog ajutatima
multumessc
sarbatori fericite...


Opera 4 nu mai functioneaza pe setarile WAP-gprs , functioneaza doar cu setari "internet pe mobil" - exemplu pentru ce inseamna "internet pe mobil" si nu WAP , setarile le gasesti pe siteul operatorului mobil , insa e posibil ca si resoftarea sa aibe o infuenta nefasta !

Edited by Teophileos, 29 December 2008 - 16:29.


#12
ursu_paulus

ursu_paulus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 24.10.2007
multumesc pentru raspuns

am un prieten care are un tip mai nou de samsung (imi pare rau da nu mai stiu cum il cheama )
si lui ii merge opera 4.2 pe el tot pe wap

nu mai inteleg

#13
Teophileos

Teophileos

    I am who I am, so don't even try to think about bothering me

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,180
  • Înscris: 02.01.2007
Anumite telefoane "Nokia" nu ingaduie browserului "Opera mini" sa functioneze cu APN  de WAP !

#14
bodi

bodi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,509
  • Înscris: 09.05.2003
Al meu, de exemplu (N82), merge cu amandoua.

#15
shpeedy

shpeedy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 313
  • Înscris: 04.10.2007
Desi nu e vorba de aceeasi problema, tot la Opera Mini se refera.
Il am instalat pe un Nokia E51 si cateodata il folosesc la download-ul de pe site-uri de file storage. Dupa cum probabil stiti accesul la aceste download-uri pe unele site-uri (de ex. freestorage.ro) este conditionat de un timp de asteptare care variaza de la 5 la 60 secunde. Ei bine problema mea rezida din faptul ca timpul nu se scurge, nereusind sa fac sa apara butonul de download. Chiar daca fac "reload" de mai mult ori tot nu pic pe pagina cu butonul de download.
A reusit cineva sa gaseasca o solutie la aceasta problema ?
Multumesc in avans !

#16
Smenul

Smenul

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 22.08.2007
Buna am si eu o problema cu Opera Mini vers. 4.2 , l`am descarcat pe telefon si il am la Aplicatii cand il deschid apare Installing dupa care ma intreaba "Permiteti accesul la retea?" ii dau "Da" apare "Setare web: ORANGE WAP" dupa care se instaleaza pana la un anumti punct si imi da o eroare de genu "Failed to connect to the internet. Go to http://www.operamini...elp?version=4.2 with your service browser or contact your service provider for Internet Settings" Ma poate lamuri careva ?

#17
cosmin_17

cosmin_17

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,251
  • Înscris: 01.06.2007

 Smenul, on 5th September 2009, 17:01, said:

Buna am si eu o problema cu Opera Mini vers. 4.2 , l`am descarcat pe telefon si il am la Aplicatii cand il deschid apare Installing dupa care ma intreaba "Permiteti accesul la retea?" ii dau "Da" apare "Setare web: ORANGE WAP" dupa care se instaleaza pana la un anumti punct si imi da o eroare de genu "Failed to connect to the internet. Go to http://www.operamini...elp?version=4.2 with your service browser or contact your service provider for Internet Settings" Ma poate lamuri careva ?
Incearca si instaleaza-l direct fara a salva aplicatia in telefon. Intri pe mini.opera.com si-l instalezi de acolo.

#18
Romeo_NT

Romeo_NT

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 818
  • Înscris: 11.01.2007
Ati reusit sa va conectati cu Opera Mini,in final?
Aceeasi problema o am si eu.Nu se conecteza sub nicio forma,desi a mers fara probleme pana am sters setarile...
Dupa ce le-am pus din nou,nu se mai conecteaza,decat prin browser-ul propriu.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate