Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Parere ac sh

Dividende - Cat am de plata la st...

Teren de vanzare. O agentie imobi...

Alegere tableta
 Cine poate lamuri extra-judiciar ...

Cum se numeste boala de piele ?

Pompa submersibila pe 12 v

M-am saturat de cei care distrug ...
 telefon fix cu cartela SIM plus e...

Comercianti (inclusiv PFA) obliga...

Recomandare cazare tranzit, 1 noa...

Inchidere stalpi in placa de la u...
 Acceleratie sacadata Vespa 300ccm

Microfon pentru un Sony A6100?

Chiar asa de prosti sunt englezi?

La mulți ani @xperia_ray!

Master astronomie

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

DaJackals

DaJackals

Junior Member

• Grup: Members
Salut!
Sunt in clasa 12a, si vreau sa dau la info in cluj mai departe. Dar totodata sunt pasionat de astronomie, si as dori ca mai in viitorul indepartat (adica dupa terminarea facultatii de informatica de la babes-bolyai din cluj) sa fac un masterat in astronomie.
Intrebarea mea este: Pot sa fac masteratul in astronomie(care parca se numea "Modele matematice in mecanica si astronomie") in conditiile in care voi fi absolvent de info la cluj? Astept raspunsurile voastre. Multumesc anticipat.

Terrorwave

Terrorwave

Junior Member

Master in astronomie ? ...FOARTE TARE !!

In conditiile in care esti licentat in Informatica sunt sigur ca poti faci master in Astronomie (sau ceva foarte asemanator). Deocamdata sistemul educational in Romania este foarte permisiv din acest punct de vedere (migrarea de la o specialitate la alta in studiile superioare) pe cand in Occident e mai restrictiv (trebuie sa aduci argumente solide privind motivatia ta, sa aduci diverse dovezi etc), cert e ca nu este imposibil, ci accesul e mai greu.

De exemplu, eu fac un master in Management si Comunicare in Afaceri si am colegi veniti de la Politehnica - Facultatea de Transporturi. Deci se poate :)

PS: Da-mi si un site ceva unde ai gasit info despre acest masterat in Astronomie

Merci

Edited by Terrorwave, 16 April 2008 - 19:05.

DaJackals

DaJackals

Junior Member

Terrorwave, on Apr 16 2008, 19:01, said:

Master in astronomie ? ...FOARTE TARE !!

In conditiile in care esti licentat in Informatica sunt sigur ca poti faci master in Astronomie (sau ceva foarte asemanator). Deocamdata sistemul educational in Romania este foarte permisiv din acest punct de vedere (migrarea de la o specialitate la alta in studiile superioare) pe cand in Occident e mai restrictiv (trebuie sa aduci argumente solide privind motivatia ta, sa aduci diverse dovezi etc), cert e ca nu este imposibil, ci accesul e mai greu.

De exemplu, eu fac un master in Management si Comunicare in Afaceri si am colegi veniti de la Politehnica - Facultatea de Transporturi. Deci se poate :)

PS: Da-mi si un site ceva unde ai gasit info despre acest masterat in Astronomie

Merci

Uite, aici am vazut ceva. Iti pun linkul in continuare: http://www.studentie...95-1139255.html

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate