Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Technics Sl-pg360a

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
apashu

apashu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 15.08.2004
E un CD player si nu a mai fost folosit de mult. Problema e ca acum ori de cate ori incerc sa deschid sertarul pt. a introduce un CD, sta deschis 1-2-3 sec. .... si se inchide singur. Timpul cat sta deschis variaza de fiecare data dar nu se intampla ca la o simpla apasare sa ramana deschis permanent cum e normal, iar pt. a fi inchis o noua apasare pe tasta OPEN/CLOSE.
Am mai intalnit "fenomenul" asta la CD-urile profi dintr-un studio radio. Cei drept alea erau folosite 24 din 24 ...
Daca are cineva idee ce as putea face pt. a remedia acest defect, astept parerile voastre.

#2
apashu

apashu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 15.08.2004
chiar nu are nimeni idee ce poate fi?

#3
softeam

softeam

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 541
  • Înscris: 26.03.2003
Verifica switch-ul de cap de cursa la deschidere. Daca nu se inchide/deschide, procesorul considera ca sunt probleme mecanice si comanda intoarcerea la loc a sertarului. Incearca sa folosesti un spray de contact cu alcool izopropilic si actionezi repetat switchul, pina se usuca alcoolul.

#4
apashu

apashu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 15.08.2004
am mai vb azi cu cineva si cam aceeasi solutie mi-a sugerat. incerc si apoi am sa las un post.

#5
softeam

softeam

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 541
  • Înscris: 26.03.2003
Sunt curios daca si al tau are mecanica PHILIPS... Cind am vazut pe al meu ce scria, sa scap mecanismul din mina...(PG490 era, parca...). Macar electronica era tehnologia lor (MASH1), sau mai stii...

Ah, sa nu uit... Vezi, daca umbli inauntru si scoti sertarul de pe mecanism, cind il pui la loc o sa te chinui ceva pina aliniezi la loc angrenajele. Cauta pe rotile dintate niste repere care trebuie sa fie "fata-in-fata" intr-o anumita pozitie a ansamblului...

Edited by softeam, 19 October 2004 - 19:16.


#6
apashu

apashu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 15.08.2004
multumesc pt. sfaturi. abia in aceasta seara am avut timp sa ma ocup, insa din pacate nu am putut desface unul din cele 4 suruburi ale capacului :( ... oricum nu vroiam sa desfac sertarul, dar sa ajung in interior intai.

#7
softeam

softeam

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 541
  • Înscris: 26.03.2003
Nenorocite suruburi, intr-adevar... S-ar putea sa nu ai acces la limitator daca nu scoti sertarul. Da-i Open si cind ajunge cam la 2..3 cm in afara panoului frontal, scoate-l repede din priza ca sa-l retii acolo, apoi trebuie sa-i scoti cu atentie ornamentul de pe fata sertarului, altfel nu iese afara mecanismul de pe sasiu. E asemanator cu sertarul si masca de la CD-ROM... Eh, stii tu...

Cind ajungi inauntru, poate ii cureti usor si lentila, sa fie totul tip-top...

Spor la treaba!

#8
apashu

apashu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 15.08.2004
gata, s-a rezolvat. multumesc mult pt. sfaturi!

#9
softeam

softeam

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 541
  • Înscris: 26.03.2003
Eh, bravos, felicitari! Inca un client multumit! 10x si pt. PM...

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate