Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Win 98 retea cu win xp

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
thor_2002ro

thor_2002ro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 03.12.2001
De ce nu merge reteaua eu am 98 si eu nu ii vad drivurile de la ala din xp dar el le vede pe ale mele ce fac??? am incercat aproape orice :confused: ..........HELP ME PLS

#2
bibicu

bibicu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,341
  • Înscris: 28.11.2001
Ce configurari ai?

#3
lLIVIU

lLIVIU

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 442
  • Înscris: 28.11.2001
thor_2002ro >> bibicu te-a intrebat de setari ... se referea aici la setarile sectiunii Network de pe cele doua PC-uri (asa cred) si mai trebuie sa stim si ce setari ai la sectiunea users din Comp Management ... Ai cumva contul Guest activat ? Da te rog niste detalii ....

#4
thor_2002ro

thor_2002ro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 03.12.2001
pai e cam asa Guestu este activat si setarile la ip sunt facute manual

#5
lLIVIU

lLIVIU

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 442
  • Înscris: 28.11.2001
bun ... ce inseamna la tine ca nu-i vezi driveurile ? are share-uri create ? Guest-ul are permisii setate pe respectivele drive-uri ? Ai incercat sa declari un user pe XP si sa folosesti respectivul cont pentru a te conecta de pe 98 pe XP ?

#6
thor_2002ro

thor_2002ro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 03.12.2001
bai de jeaba daca nu dau eu share la nimic eu ii vad drivurile cum dau eu share la ceva bafta nu mai vede nimik

#7
adiharan

adiharan

    Oldest member. Probably

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,720
  • Înscris: 24.03.2002
Incearca cu netbios over ipx. Si sa-ti fie setat bine workgroup-ul.

#8
bux

bux

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 16.05.2002
1 - baga CD-ul cu XP la tine in calculator si ai acolo in meniurile de instalare ai XP un meniu ce face configurarea retelei pentru PC-ul tau (daca acesta foloseste win 95, 98 sau Me) ...
Daca nici asa nu merge atunnci
2- mergi la ala cu XP ... da clic dreapata pe icoana din systray (aia care arata conexiunea activa ) si mergi pe acolo nu mai stiu exact dar sa ajungi la optziunile de firewall sau IP filtering ... ia da tu disable la toate si merge !
BAFTA ! :oK:

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate