Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

EVOCASA ORIZONT PLOIESTI

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
fanem2000

fanem2000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 12.02.2008

View Postsara82, on 28th May 2009, 19:08, said:

Fanem2000 am si eu o intrebare pentru tine ca vad ca esti in tema......
Un apartament de 3 camere care m-ar interesa are suprafata construita de 96 mp...........dar cat este suprafata utila?Ca iti iau ochii cu 96 mp si de fapt am auzit ca e muuuuult mai mic apartamentul.


Din cate stiu eu, apartamentele la Orizont au suprafata construita de aproximativ 80 mp, fara terasa sau balcoane iar majoritatea intra sub incidenta TVA-ului de 5%.

Programul "Prima Casa"

Incepand cu 25 iunie ADAMA a demarat programul "PRIMA CASA" , in colaborarea cu bancile participante la proiect. Evocasa Orizont are garsoniere si apartamente cu 2 camere ce se pot incadra in acest program. Oferta este limitata la doar 16.000 locuinte in toata tara !!!

Contact : [email protected]

#20
a_man_ro

a_man_ro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 225
  • Înscris: 20.06.2007
sa radem cu rechinii imobiliari:

o vila de 155 mp 177000 euro fara tva, adica 210000 euro. Asta e pret de Ploiesti in vreme de criza?
70000 euro un ap cu doua camere? cui se adreseaza aceste apartamente in conditiile in care un salariu de 1500 de lei este considerat foarte bun in Ploiesti? cine poate lua un credit pentru a achita suma asta? pentru un credit de 60000 de euro trebuie platita o rata de minim 350 de euro...asta inseamna un venit de peste 1200 de euro adik aproximativ 5000 de lei, cati oameni se pot lauda in Ploiesti cu un asemenea venit?

cum sa faceti 10 minute din centru pana la acest cartier, cand numai pana la intersectia cu soseaua nordului sunt 10 semafoare???
daca nu ai masina proprie cu ce poti ajunge la apartament? exista mijloace de transport in comun pana la acest ansamblu?

#21
alezone

alezone

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 29.01.2010
salutare
Stie cineva care este termenul de predare pentru evocasa de langa  kaufland?

#22
enegrea

enegrea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 17.05.2006

View Postalezone, on 30th January 2010, 18:26, said:

salutare
Stie cineva care este termenul de predare pentru evocasa de langa  kaufland?

http://blog.equinox....-in-conservare/

#23
chrysstyann

chrysstyann

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 319
  • Înscris: 21.06.2005
Buna ziua,

Ultimul post este cu 2 ani in urma. Sper ca mai sunt cititori si chiar utilizatori care se pot da cu parerea.
Ma intereseaza un apartament cu 2 camere in EvoCasa Orizont din Ploiesti.
A fost cineva sa vada? CUm vi se pare constructia, interiorul, amenajarile, materialele folosite, mobilierul din apartamentele cu mobilier?
Astept o parere de la voi, sper ca exista cineva care macar a fost sa vada ce si cum.

Multumesc.

#24
ruxandracos

ruxandracos

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 13.12.2013
Eu am niste cunostinte care locuiesc acolo si sunt multumiti de ce au cumparat. Si-au luat un apartament de 3 camere acum un an, cam asa.
I-am vizitat de vreo 2-3 ori si pot sa spun ca mi-a placut ce am vazut. Apartamente intr-un ansamblu rezidential nou nici nu prea ai variante in Ploiesti, din ce stiu eu, iar cu apartamentele din blocurile vechi nu exista oricum grad de comparatie. Sunt altceva constructiile noi.

Cred ca cel mai bine este sa mergi sa vezi la fata locului, vezi ce variante ai. Asa, ca vizitator, as spune ca merita.
Sper sa te ajute raspunsul meu. :)

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate