Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 

Drum Constanta - Bucuresti ( Ambasada Sua) ?

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
ct10dre

ct10dre

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,038
  • Înscris: 03.05.2006
Trebuie sa ajung peste cateva zile la Ambasada SUA din Bucuresti care cica ar fi situata pe str .Nicolae Filipescu nr 26 , in spate la hotel Intercontinental.
As veni cu trenul sau nu microbuzul dar la 8:20 trebuie sa fiu acolo si singura alternativa a ramas masina.

Puteti sa ma ajutati va rog cu niste tips-uri  cum sa ajung acolo de la intrarea in bucuresti de pe autostrada?

#2
lori_2001

lori_2001

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,016
  • Înscris: 16.09.2006

View Postct10dre, on Apr 12 2008, 00:27, said:

Trebuie sa ajung peste cateva zile la Ambasada SUA din Bucuresti care cica ar fi situata pe str .Nicolae Filipescu nr 26 , in spate la hotel Intercontinental.
As veni cu trenul sau nu microbuzul dar la 8:20 trebuie sa fiu acolo si singura alternativa a ramas masina.

Puteti sa ma ajutati va rog cu niste tips-uri  cum sa ajung acolo de la intrarea in bucuresti de pe autostrada?
Cred ca cel mai simplu e sa tii drumul drept, faci vreo 5 km prin Bucuresti, ajungi la intersectia cu Mihai Bravu ( McDonald pe stanga), drept inainte, urmeaza cateva semafoare, apoi pasajul subteran Marasesti, dupa iesire se mai fac aproximativ 500 de m inainte si se ajunge la un semafor, unde se face drepata (b-Dul Cantemir).
Se merge apoi inainte, se trece prin pasajul Unirii, se iese din el , si la al doilea stop, este Teatrul National.
Se face dreapta pe dupa Inter, si iarasi dreapta in parcarea cu plata, chiar langa ambasada SUA.
Sper sa fie suficient de simplu si sa foloseasca.

#3
C.F.S.

C.F.S.

    Jos comunismul!

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,214
  • Înscris: 04.10.2007
Uite cum cred ca ar fi mai simplu. Ocolesti cativa km si cateva sute de gropi, dar e mai simplu.

Sfatul meu: cobori frumos la dristor (marcat pe harta cu 1 si iei metroul - altfel s-ar putea sa ai surprize legate de trafic)

#4
ct10dre

ct10dre

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,038
  • Înscris: 03.05.2006
Multumesc pentru informatii ...cred ca o sa fac cum ai spus tu @C.F.S.  .. vreau sa evit traficul.

#5
ct10dre

ct10dre

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,038
  • Înscris: 03.05.2006
Ma lamuriti si pe mine va rog , ce e cu Dristor 1,2 si Unirii 1,2 ? Care ma duce la universitate?

#6
Vlad_int1

Vlad_int1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,847
  • Înscris: 26.04.2007

View Postct10dre, on Apr 21 2008, 13:49, said:

Ma lamuriti si pe mine va rog , ce e cu Dristor 1,2 si Unirii 1,2 ? Care ma duce la universitate?
Uite ca nu stiu daca corespund numerele ca nu am ajuns niciodata la Dristor, dar linia Pipera-Dristor ajunge la Unirii 2. Oricum odata ajuns la gura de metrou poti intreba de la ce peron se ia metroul pentru Piata Unirii, apoi Universitate , e greu sa te pierzi.

#7
C.F.S.

C.F.S.

    Jos comunismul!

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,214
  • Înscris: 04.10.2007
Din Dristor 1 ajungi usor in Dristor 2 (3 min)

Dristor 1 te duce la unirii, unde schimbi spre universitate
Dristor 2 te duce la victoriei, de unde de asemenea poti schimba spre universitate

(sau invers, intre 1 si 2 - oricum nu conteaza).

Mai rapid e sa mergi la unirii (2 statii) de unde mai ai o statie pana la universitate.


Atasez si imaginile cu traseul pentru ca le-am sters dintr-o prostie.

Attached Files

  • Attached File  1.JPG   44.56K   15 downloads
  • Attached File  2.JPG   66.34K   15 downloads
  • Attached File  3.JPG   96.12K   14 downloads
  • Attached File  4.JPG   111.7K   13 downloads
  • Attached File  5.JPG   108.01K   11 downloads
  • Attached File  traseu.rar   411.97K   7 downloads


#8
Blu3

Blu3

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,240
  • Înscris: 27.06.2006

View PostVlad_int1, on Apr 21 2008, 14:52, said:

Uite ca nu stiu daca corespund numerele ca nu am ajuns niciodata la Dristor, dar linia Pipera-Dristor ajunge la Unirii 2. Oricum odata ajuns la gura de metrou poti intreba de la ce peron se ia metroul pentru Piata Unirii, apoi Universitate , e greu sa te pierzi.

Hahahahahahahahaha, ce aberatie. Linia "pipera-dristor" nu exista. Uite AICI harta de metrou, sper sa fie folositoare.

**pentru ambasada USA cobori la Universitate, iesi din metrou, te uiti la Intercontinental si in spatele lui (la vreo 50 de metri) e ambasada.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate