Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Sistem 5.1 cu boxe fata inalte

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
marius.seiceanu

marius.seiceanu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 01.05.2007
Sunt in cautarea unui sistem 5.1.  
Caracteristica principala e sa scoata sunet de calitate buna, dar mai vreau ca satelitii (macar cei din fata) sa fie cu picior inalt, totul la un pret <2000RON.

Am vazut in cateva locuri sisteme de la JS:
http://www.epravalie...boxe/js/j9968b/
http://www.cel.ro/bo...z-j9618-320w-l/

dar nu am gasit nici un review sau articol unde sa fie descrise cat de cat.
Caracteristicile sunt bune pentru cat am eu nevoie, 320W, 20Hz-20KHz.

Ati vazut vreun astfel de sistem in functiune?
Ce alt sistem recomandati?

Multumesc,
    Sey.

#2
flyer70

flyer70

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 02.11.2007
[quote name='marius.seiceanu' date='Apr 10 2008, 21:08' post='4398081']
Sunt in cautarea unui sistem 5.1.  
Caracteristica principala e sa scoata sunet de calitate

            Buna seara, daca doriti un sunet de calitate (dupa parerea mea) ar trebui sa schimbati tinta achizitiei, cu putin timp si rabdare puteti face o achzitie mult
   mai buna. Inteleg ca bugetul e limitat dar nu trebuie sa luati in considerati doar datele tehnice declarate de fabricant deoarece va pot induce intr-o mare eroare!
   Din experienta personala va pot spune ca privind acel aparat cei 300W nu prea cred sa fie "avevarati", publicitatea este inima comertului  :D
        Dar sa ne intoarcem la calitate; nu exista un astfel de sistem "all in one" sa corespunda dorintei de calitate, exista doar diferente de design intre ofertele
   producatorilor , incintele respective sunt frumoase de privit dar nu pentru o audite muzicala. Nu vreau sa va dezamagesc, incerc sa va explic cum stau lucrurile.
   Eu nu am ascultat acel sistem 5.1 dar am ascultat altele de acest gen si am ramas cu o impresie destul de negativa, nu cred ca un astfel de sistem reuseste sa
   indeplineasca dorinta dumneavoastra, mult zgomot da, dar calitate mai putin...  Incercati sa comparati alte solutii poate un pic mai scumpe dar cu o satisfactie
   finala incomparabila, ma refer la componentele separate si la incintele clasice dar nemuritoare din punct de vedere al calitatii! Bafta !

#3
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,281
  • Înscris: 08.12.2006
Citește și pe aici:
http://forum.softped...howtopic=317238

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate