Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Transnistria vrea sa ceara alipir...

Defectiune masina de spalat vase ...

Orase de trait -Europa

Monstruoasa coalitie - PNL&PSD
 Fractura humerus+radius(cubitus)&...

Propuneti sigla PSDNL pentru euro...

Tencuiala tavane cu folie de plas...

A cunoaste DOAR limba engleza e u...
 Izolatie tavan?

Telefoane low end - generalitati

setare permanenta 16:10 in VLC?

Schimbare nume strada se schimba ...
 ¨Pentru ca ti-a placut Einstein &...

Produsele marca proprie ar putea ...

Slabire burta

Extender mikrotik

Brat si Antebrat

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

ViRaveNuS

ViRaveNuS

Junior Member

• Grup: Members
Salutare! Vreau sa va intreb cum ar trebui sa fie antebratul fata de brat ? Daca bratul ar fi de 38 cm antebratul cat ar trebui sa fie? Multumesc ! O zi buna!

ciutacu

ciutacu

Active Member

• Grup: Senior Members
Depinde de individ. Uite un tabel orientativ: http://topculturism.ro/dimensiuni.php

keeekeeess

keeekeeess

Active Member

Dupa tabelu ala eu mai tre sa pun 2 cm in brat :(.

Antreneaza antebratu, mai ales muschii aia de pe el care nu-i folosesti cand faci biceps (este chestia aia care o ti in palma si o strangi, cum fac mafiotii in filme :P )

Rayden3000

Rayden3000

Member

keeekeeess, on Apr 10 2008, 19:07, said:

Dupa tabelu ala eu mai tre sa pun 2 cm in brat :(.

Antreneaza antebratu, mai ales muschii aia de pe el care nu-i folosesti cand faci biceps (este chestia aia care o ti in palma si o strangi, cum fac mafiotii in filme :P )

Exact, chestia aia , imi poti spune de unde sa fac si eu rost de una ? :) sau cum se numeste ca nu gasesc nicaieri de cumparat :) si as vrea una ;)) ms

ciutacu

ciutacu

Active Member

Banuiesc ca voi ziceti de chestie din aia cu arc. Eu cred ca e mai bun un flexor de cauciuc. Sau si mai bine: exercitii cu haltera pentru antebrate: supinatie si pronatie.

ViRaveNuS

ViRaveNuS

Junior Member

Multumesc mult pentru tabel ... nu am cautat destul pe gogle .... 10x again :D

keeekeeess

keeekeeess

Active Member

Daca mergi la sala nu iti trebuie flexor, pur si simplu stai pe o banca, la capat, iei o bara mai scurta sau bara in z, o iei in maini cu palmele in sus si apropiate si o lasi jos si o ridici numai din incheieturi. 3/4 din antebrat le tii pe banca.

ciutacu

ciutacu

Active Member

Ce spui tu e flexia palmelor cu priza tip pronatie. Trebuie sa faci si cu priza tip supinatie, pentru ca antebratul are muschi flexori si extensori.

walking^human

walking^human

Active Member

Si la scripete se poate face foarte bine ce zice ciutacu.

ciutacu

ciutacu

Active Member

Merge si la scripete, dar nu e aceeasi miscare. In plus, trebuie folosita o franghie pentru a tine antebratele indreptate spre interior.

Edited by ciutacu, 12 April 2008 - 19:14.

keeekeeess

keeekeeess

Active Member

Ceilalti muschi de pe antebrat ii antrenezi cand faci spate si tragi bara la piept, biceps, eu ziceam de astialalti muschi pe care nu prea ii antrenezi deloc.

Eu pentru cealalta grupa mai fac si aparatu ala inclinat unde faci biceps, numai ca apuc invers bara si o ridic normal

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate