Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Nu gasesc un topic, un fel de caf...

Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...

Recomandare demontare+instalare ...
 CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...
 Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana
 Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 

Mi se sterg bucati din melodii

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
poietu

poietu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 324
  • Înscris: 18.01.2007
Am o problema de care ma lovesc de mult timp (ani). Am observat ca dupa un timp mi se sterg bucati din unele melodii mai vechi, de fapt finalul piesei... cineva mi-a spus ca e posibil ca mult iubitul windows sa nu gestioneze spatiul prea bine si sa scrie peste... eu tin f multa muzica pe calc, e posibil sa fie asa, dar totusi... nu stiu ce sa zic... virus nu cred ca e... stie careva care e cauza sau macar cum pot s-o remediez ? Multumesc !

Edited by poietu, 10 April 2008 - 15:41.


#2
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,756
  • Înscris: 23.05.2013
Am mai auzit de altfel de probleme, si cu melodiile si cu fisierele video, clipuri de 4 minute ca printr-o minune la a2a accesare (dupa un timp) aveau 1 minut si ceva. Virusi nu erau pe respectivul PC asa ca nu stiu care este problema, dar astept raspuns alaturi de tine. :)

#3
twism007

twism007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 929
  • Înscris: 14.09.2007
trebuie sa defragmentezi..asta e problema :)

#4
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,756
  • Înscris: 23.05.2013

 twism007, on Apr 10 2008, 18:01, said:

trebuie sa defragmentezi..asta e problema :)
Nu e. Mereu e defragmentat hard-diskul meu, mereu e ingrijit sistemul, si totusi mi s-a intamplat de cateva ori cu clipurile video. Dupa cum spuneam la altii am vazut ca foarte multe fisiere se distrugeau asa, la mine s-a intamplat o data cu cateva clipuri doar, dar este indeajuns incat sa ma puna pe ganduri.

#5
twism007

twism007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 929
  • Înscris: 14.09.2007
nu stiu ce sa zic..eu am patit doar cu melodii si o defragmentare a rezolvat problema

#6
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,756
  • Înscris: 23.05.2013
Ok...mersi pentru parere, dar la mine asta nu rezolvase nimic asa ca mai astept raspunsuri. :)

#7
poietu

poietu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 324
  • Înscris: 18.01.2007
Defragmentation initiated... :) mersi de sfat, vedem ce iese...

#8
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,756
  • Înscris: 23.05.2013
Pai si nu ai mai terminat-o?!  :mellow:  A dat vreun rezultat la tine? Ca la mine sigur nu... (oricum eu nu am problema asta acum).

#9
poietu

poietu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 324
  • Înscris: 18.01.2007
Am dat defragmentare, dar n-am putut sa-mi dau seama daca m-am ajutat pt ca melodia chiar fusese taiata  :blush:  Oricum, mi-a prins bine o defragmentare generala  :P

#10
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,756
  • Înscris: 23.05.2013
Esti tare...

Mie chiar mi s-a intamplat mai de mult si nu gasisem rezolvare, iar acum nu mi se intampla (si nici nu vreau, totusi) dar m-ar interesa sa stiu cauza si rezolvarea.  :huh:

#11
realdexter

realdexter

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,213
  • Înscris: 05.12.2006
Daca aveti probleme de genul asta, schimbati urgent hardul. Nu windowsul cauzaza aceasta problema, ci un  defect fizic al hard diskului.

#12
miggs

miggs

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 02.05.2008
Din pacate eu cand am patit asta, se stergeau de tot asa ca am schimbat hdd   B)

Edited by antinari, 27 May 2008 - 20:42.
off topic removed


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate