Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...
 Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 

casatorie cetatean venezuela

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#1
Andrutzy

Andrutzy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 23.04.2007
Buna ziua la toti! Sunt intr-o mare problema si nu stiu cum so rezolv! Eu am cunoscut un baiat in Venezuela si vrem sa ne casatorim si eu sa obtin cetatenia venezueleana! Dar... nu putem... in Venezuelea nea spus ca fara viza nu putem, pt ca trebuie sami scot un fel de buletin special de acolo, si acesta se da numai cu viza! Asa ca a trebuit sa ma intorc in tara! La ambasada, supriza! nu se dau vize... se dau pt studii, munca, motive profesionale... dar nu turistica pt ica n venezulea se poate sta 90 zile fara viza si porbabil de aceea nu mai acorda vize turistice... in venezuela e o problema, o nebunie cu pasapoartele, si cred ca nici intr-un an nu o sai iasa pasaportul.. nu stiu ce sa fac... cand am povestti la ambasadavenzuelei in romania ce sa intamplat in venezuela cu viza mi sa spus ca sunt caz unic, ca nu se poate asa ceva...  nu stiu ce sa fac, sutn blocata, nu vreau sa renunt la el... cum e posibil ca doi oameni sa nu fie impreuna doatorta unor legi tampite? va rog datimi un sfat ceva, am nevoie de ajutor! :death:

Edited by solitudes, 10 April 2008 - 10:41.
font cam mare


#2
snipest

snipest

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,817
  • Înscris: 02.01.2007

 Andrutzy, on Apr 10 2008, 11:22, said:

Buna ziua la toti! Sunt intr-o mare problema si nu stiu cum so rezolv! Eu am cunoscut un baiat in Venezuela si vrem sa ne casatorim si eu sa obtin cetatenia venezueleana! Dar... nu putem... in Venezuelea nea spus ca fara viza nu putem, pt ca trebuie sami scot un fel de buletin special de acolo, si acesta se da numai cu viza! Asa ca a trebuit sa ma intorc in tara! La ambasada, supriza! nu se dau vize... se dau pt studii, munca, motive profesionale... dar nu turistica pt ica n venezulea se poate sta 90 zile fara viza si porbabil de aceea nu mai acorda vize turistice... in venezuela e o problema, o nebunie cu pasapoartele, si cred ca nici intr-un an nu o sai iasa pasaportul.. nu stiu ce sa fac... cand am povestti la ambasadavenzuelei in romania ce sa intamplat in venezuela cu viza mi sa spus ca sunt caz unic, ca nu se poate asa ceva...  nu stiu ce sa fac, sutn blocata, nu vreau sa renunt la el... cum e posibil ca doi oameni sa nu fie impreuna doatorta unor legi tampite? va rog datimi un sfat ceva, am nevoie de ajutor! :death:
Sfat  util?
Marita-te-n Romania

#3
solitudes

solitudes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,573
  • Înscris: 07.03.2007

 Andrutzy, on Apr 10 2008, 11:22, said:

cum e posibil ca doi oameni sa nu fie impreuna doatorta unor legi tampite? va rog datimi un sfat ceva, am nevoie de ajutor! :death:
pana una alta , daca te incalzeste cu ceva si mie ( cetatean roman) mi-a explicat la un momentdat un domn  de la directia straini ca , daca vreau sa stau cu sotia mea ( cetatean strain) nu am decat sa emigrez in tara ei , sotia avand in momentul acela hartoaga de sedere in tara expirata si fiind pasaportata peste granita. Asa ca nu te mira in mod deosebit , prostia umana e nemarginita .
cere-i baiatului sa iti aranjeze o angajare de ochii lumii ca sa poti obtine viza. Sau inscrie-te la o facultate de acolo in acelasi scop. si in acelasi timp el sa urgenteze procedura de obtinere a pasaportului.
si nu uita ca , de exemplu , la vechia nobilime ruseasca era un obicei in baza caruia cei doritori de casatorie erau expediati fiecare in alta parte cam un an de zile , fara prea multe posibilitati de contactare reciproca , tocmai pentru a se testa sansele relatiei. Daca dupa an cei doi persistau in idee , se facea nunta. Asa ca poti sa o iei si ca un test pentru relatia voastra.
Si decat sa emigrezi tu in venezuela ma gandesc ca ar fi mai bine sa vina el incoace , mi sa pare o solutie mai safe.
bafta!

#4
Andrutzy

Andrutzy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 23.04.2007

 solitudes, on Apr 10 2008, 11:25, said:

pana una alta , daca te incalzeste cu ceva si mie ( cetatean roman) mi-a explicat la un momentdat un domn  de la directia straini ca , daca vreau sa stau cu sotia mea ( cetatean strain) nu am decat sa emigrez in tara ei , sotia avand in momentul acela hartoaga de sedere in tara expirata si fiind pasaportata peste granita. Asa ca nu te mira in mod deosebit , prostia umana e nemarginita .
cere-i baiatului sa iti aranjeze o angajare de ochii lumii ca sa poti obtine viza. Sau inscrie-te la o facultate de acolo in acelasi scop. si in acelasi timp el sa urgenteze procedura de obtinere a pasaportului.
si nu uita ca , de exemplu , la vechia nobilime ruseasca era un obicei in baza caruia cei doritori de casatorie erau expediati fiecare in alta parte cam un an de zile , fara prea multe posibilitati de contactare reciproca , tocmai pentru a se testa sansele relatiei. Daca dupa an cei doi persistau in idee , se facea nunta. Asa ca poti sa o iei si ca un test pentru relatia voastra.
Si decat sa emigrezi tu in venezuela ma gandesc ca ar fi mai bine sa vina el incoace , mi sa pare o solutie mai safe.
bafta!

eu cand am fost in venezuela mam indragostit de ea, si sincer acolo e mutl mai bine ca in romania si de acea vreau sa raman acolo! Normal ca as fi preferat sa vina el in tara sa cunaosca familai sa ne casatorim, dar nu ii iese pasaportul, e o nebunie cu pasapoartele! au un sistem dea dreptu idiot! trebuie sa faci o cerere pe o pagina web (onidex) si pagina acea este mereu blocata... normal trebuie sa iti depui si un dosar cu acte, dar daca nu e cererea pe net, nu te chema la un "interviu" ca sa iti dea pasaportu...

#5
tonks

tonks

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,824
  • Înscris: 15.08.2007

 Andrutzy, on Apr 10 2008, 13:12, said:

eu cand am fost in venezuela mam indragostit de ea, si sincer acolo e mutl mai bine ca in romania si de acea vreau sa raman acolo! Normal ca as fi preferat sa vina el in tara sa cunaosca familai sa ne casatorim, dar nu ii iese pasaportul, e o nebunie cu pasapoartele!
da cu virgula. -_-

#6
solitudes

solitudes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,573
  • Înscris: 07.03.2007

 tonks, on Apr 10 2008, 13:19, said:

da cu virgula. -_-
cam da cu virgula dar cred ca e prea bulversata .. in profil zice ca e dama. ce ma mira insa e asta cu " acolo e mult mai bine ca in romania".. Chavez , droguri , gherile .. in fine.

#7
Andrutzy

Andrutzy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 23.04.2007

 solitudes, on Apr 10 2008, 12:22, said:

cam da cu virgula dar cred ca e prea bulversata .. in profil zice ca e dama. ce ma mira insa e asta cu " acolo e mult mai bine ca in romania".. Chavez , droguri , gherile .. in fine.

Omenii! respectatimi parerea! nuam  deschis topicu ca sa vb de ce parere aveti de Venezuela, asta e alegrea mea! Am deschsi topicul ca sa gasesc ceva solutii... si pt ultima oara.. nu vreau roman! Asa ca numai imi sugerati roman, Romania! pls

Edited by solitudes, 10 April 2008 - 13:35.
nu se accepta scrierea cu "K"


#8
Moaca

Moaca

    Mâță leșinată

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,235
  • Înscris: 31.07.2007

 tonks, on Apr 10 2008, 13:19, said:

da cu virgula. -_-
s-a indragostit de ea, tara numita Venezuela

#9
Andrutzy

Andrutzy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 23.04.2007

 Moaca, on Apr 10 2008, 12:40, said:

s-a indragostit de ea, tara numita Venezuela

Exact! Asta este corrrrect!  :D  aaa si o fi in Venez. Chavez, droguri, si gherile.. dar macar nu e MAGARIE, NESIMTIRE, TIGANIE k in Romania!

Edited by solitudes, 11 April 2008 - 09:18.
fara aluzii rasiste , plz:)


#10
holingher

holingher

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 09.04.2008

 Andrutzy, on Apr 10 2008, 21:41, said:

Exact! Asta este corrrrect!  :D  aaa si o fi in Venez. Chavez, droguri, si gherile.. dar macar nu e MAGARIE, NESIMTIRE, TIGANIE k in Romania!
Nooo! sunt negri si indieni si ..chiar si gitanos/ai caror strabuni au trecut prin Romania,ba chiar au trait aici vreo 2/300 ani...Si..or sa fie probleme acolo,in conditiile in care pretul petrolului e in cadere libera.Ca ei cam din aia traiesc.Eu nu as merge acolo.Dar ar fi alegerea mea.

#11
gtk

gtk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,868
  • Înscris: 18.09.2004

 Andrutzy, on Apr 10 2008, 12:12, said:

acolo e mutl mai bine ca in romania si de acea vreau sa raman acolo!
numai un om complet inconstient poate crede asa ceva! daca te muti acolo, sunt sigur ca ai sa regreti amarnic intr-o buna zi... cum au patit multi alti "indragostiti" de america latina si au ajuns niste cersetori in final...

#12
turbo trabannt

turbo trabannt

    gogule, probleme mah? no, stai sa termin berea asta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,519
  • Înscris: 18.05.2006

 gtk, on Nov 27 2008, 15:33, said:

numai un om complet inconstient poate crede asa ceva! daca te muti acolo, sunt sigur ca ai sa regreti amarnic intr-o buna zi... cum au patit multi alti "indragostiti" de america latina si au ajuns niste cersetori in final...
cum si-o fac romancutele cu mana aaaa altceva lor.
fatuco, esti cetateanca ue deci jose armando al tau ar avea drept de munca in ue in schimb tu in venezuela vei avea....

stiu un venezuelean care s-a facut homo si s-a insurat cu unu prin europa numai ca sa scape de cacatul ala de tara. dar sa vezi chestie ca nu are pasaport nici ala. teapa.....

#13
fabian23

fabian23

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,608
  • Înscris: 06.03.2005

 turbo trabannt, on Nov 27 2008, 14:35, said:

cum si-o fac romancutele cu mana aaaa altceva lor.
Dom'soara nu a auzit de bancu' ala', citez din memorie : "nu confunda viata de aici cu turismul". De altfel nu m-ndoiesc ca n-o fi o tara frumoasa. Am auzit de insula Margarita  care ar fi rapitoare. Numai zic de muheres de-acolo care castiga pe banda rulanda concursurile de Miss.

Ca o paranteza, am inteles ca in momentul actual, tara cu nivelul de trai cel mai ridicat din America Latina este Chile.

Edited by fabian23, 27 November 2008 - 18:44.


#14
lawrence38

lawrence38

    GAME......OVER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,009
  • Înscris: 05.02.2008

 Andrutzy, on Apr 10 2008, 21:41, said:

Exact! Asta este corrrrect!  :D  aaa si o fi in Venez. Chavez, droguri, si gherile.. dar macar nu e MAGARIE, NESIMTIRE, TIGANIE k in Romania!

Si pana la urma, care e sfarsitul povestii ? Ce s-a intamplat ? -ati reusit sa treceti peste obstacole sau nu ? :peacefingers:

#15
Pengoon

Pengoon

    Ударник

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,939
  • Înscris: 11.06.2003
pai ca-n songul:

Five thousand dollars, friends I lost
The woman even sell my cart and horse
Oh lord, Matilda, she take me money and run Venezuala


de Grateful Dead
:D

Edited by Pengoon, 09 December 2008 - 22:18.


#16
mitzanumax

mitzanumax

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 325
  • Înscris: 27.08.2008

 Andrutzy, on Apr 10 2008, 22:41, said:

Exact! Asta este corrrrect!  :D  aaa si o fi in Venez. Chavez, droguri, si gherile.. dar macar nu e MAGARIE, NESIMTIRE, TIGANIE k in Romania!

unele femei au capul pe umeri doar ca sa nu le ploua in gat...nu s-a putut indragosti de un roman :))) fataaaaa trezirea.....viata e scurta si cand o sa te trezesti o sa fie prea tarziu....

#17
beastie

beastie

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 748
  • Înscris: 08.12.2004
Vedeti-va de treaba, judecand dupa linistea de la ultimul ei post, fata e deja maritata in Venezuela, gravida in luna a opta cu venezuelezu' si o doare la basca la ora asta de sfaturi si opinii :)
Parerea mea ™

Edited by beastie, 02 January 2009 - 20:13.


#18
buteliearagaz

buteliearagaz

    Contabilizez vorbe

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,137
  • Înscris: 13.12.2006

 beastie, on Jan 2 2009, 20:11, said:

Vedeti-va de treaba, judecand dupa linistea de la ultimul ei post, fata e deja maritata in Venezuela, gravida in luna a opta cu venezuelezu' si o doare la basca la ora asta de sfaturi si opinii :)
Parerea mea ™
Sau mai degraba lucreaza la autostrada pe insula Marquerita si asteapta un cetatean UE care sa o ia si pe ea cu autostopul pana in scarba asta de Uniune Europeana !  :rolleyes:

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate