Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare bascula (si altele) For...

Problema anxioasa, e normal cum g...

Vitrina sucuri

F.Charm - La inalțime
 Marker de scris pe bidoane

Lecțiile trase de comandanti...

Recomandare telefon pt poze si ba...

Casa de paie
 Verificare baza de date a politiei

Xiaomi sub 1200 lei

programul Marțea Mastercard

Adaptare aspirator pe baterii, la...
 Resetare baterie Acer Aspire E5-575

AMD Ryzen 7800X3D - stuttering

Recomandare router 4G/5G

Ucigand cu cruzime in numele lui ...

Recuperare de date de pe HDD defecte sau in urma formatarii

- - - - -
  • Please log in to reply
391 replies to this topic

ady1981

ady1981

Numai o minte diabolica mai poate crede in dreptate. in Romania&

• Grup: Banned
Daca nu ai scris numic pe acea partitie instaliaza http://www.easeus.co...ition-recovery/. si dai sa caute doar pe partitia pe care vrei sa-o recuperezi.

Mare atentie. nu da sa salveze datele pe partitia, pe care o recuperezi.  acesta este gratuit daca vrei ceva performant cu plata http://www.easeus.com/. sau cauti tu pe net altul

ear1976

ear1976

Senior Member

• Grup: Senior Members
Daca face click click slabe sanse, cel mai probabil e dus fizic.

Intreaba totusi pe aria Hardware>Storage, poate e vre-o sansa sa recuperezi ceva, desi ma indoiesc ca poti sa faci treaba asta de unul singur acasa.

Oricum ar fi, cumpara-ti altul.

Edited by ear1976, 11 November 2010 - 13:11.

AnaMariaLuciana

AnaMariaLuciana

New Member

• Grup: Members
Am folosit virtualdj pentru a face un mix iar un prieten de-al meu a scris o alta melodie peste el (overwrite). Mai am sanse sa-l recuperez? Va multumesc foarte mult

creative_techie

creative_techie

Junior Member

Citeste acest articol - http://www.ehow.com/...windows-xp.html - :)

AnaMariaLuciana

AnaMariaLuciana

New Member

Multumesc mult.
Am windows vista, am facut tot ce scria acolo si la File Versions nu am nicio versiune :-??

654321

654321

Senior Member

Incearca asa: http://windows.micro...rsion-of-a-file

Doar daca ai Windows Vista Business, Windows Vista Enterprise sau Windows Vista Ultimate

buta_vivisor

buta_vivisor

Junior Member

View Postfortzzza, on 5th November 2010, 13:38, said:

Salut,

Va rog sa ma ajutati in recuperarea unor date.
Am dat "quick format" la o partitie a calculatorului (de fapt vroiam sa formatez o discheta)
Partitia este NTFS.
N-am mai scris/copiat nimic pe acea partitie.
N-am mai facut nicio operatie de la acel "quick format".
Nu am instalat nicio aplicatie pentru recuperare.
Vreau sa strang cat mai multe informatii si pareri cu privire le ce trebuie sa fac.
Datele pe care trebuie sa le recuerez sunt word, excel in cea mai mare parte.

Astept cu interes raspunsul vostru.
pai de unde sa recuperezi date?din discul formatat?

tkpblacknife

tkpblacknife

New Member

Buna, am o mica-mare problema:
Pe un hdd cu o singura partitie am instalat windowsul dar nu inainte de al formata si a face 2 partitii.
Problema e ca am uitat niste poze , si as vrea sa stiu care sunt sansele sa le recuperez avand in vedere ca am si instalat cateva programe si jocuri , si daca sunt sanse ce soft sa folosesc. ms mult

doktorx

doktorx

Junior Member

• Grup: Banned

View Posttkpblacknife, on 30th July 2012, 00:33, said:

... as vrea sa stiu care sunt sansele sa le recuperez avand in vedere ca am si instalat cateva programe si jocuri , si ...
Niciuna!

robbyebv

robbyebv

Junior Member

Am si eu o mare problema. Din dorinta de a avea mai mult spatiu in partitia cu windows-ul, am incercat ieri sa-mi "mut" 20 GB de pe partitia (D:) in partitia (C:)(cu ajutorul programului EASEUS Partition Manager). Din pacate reuseam doar sa scot spatiul liber din (D:) si sa-l fac spatiu nealocat, dar nu puteam sa extind partitia cu windows-ul(puteam doar daca stergeam alte doua partitii care erau in fata spatiului nealocat, cea de recovery si mai era una fara nume). In fine, am lasat totul balta si m-am pus la somn. Dimineata cand am aprins laptopul mi-a aparut o eroare "bootmgr is missing". Nu stiam care e motivul si am inceput sa mesteresc eu pe acolo. Cautand rezolvari, dupa un "esc" am dat de HP Recovery(am zis eu ca repara windows-ul sau ceva de genul). Acolo am gasit doua chestii(Recover/Repair System si Restore Factory System). Din pacate am dat pe amandoua, s-a instalat/depanat/reparat/blabla pe acolo si dupa restart vad ca de fapt la ce am dat eu repair/recover era de fapt sistemul default de operare al laptopului(SUSE Linux Enterprise Desktop). Panica mare, nu mai vedea windows-ul meu, nimic. Intru in Linux-ul asta sa vad daca mai am datele ii dau un "properties" si vad ca am 200 GB Free Space. OMG, sa cad de pe scaun. Am facut un stick bootabil am bagat windows-ul 7 sa-i dau repair, dar nimic. Imi zicea ca nu vede Windows-ul 7, n-are ce sa repare. Se mai poate face ceva? Am o gramada de fisiere importante si bookmarks-uri pe care vreau sa le recuperez. Multumesc anticipat pentru ajutor.

Edited by robbyebv, 16 November 2012 - 14:38.

l-software

l-software

Active Member

View Postrobbyebv, on 16 noiembrie 2012 - 14:30, said:

Panica mare, nu mai vedea windows-ul meu, nimic. Intru in Linux-ul asta sa vad daca mai am datele ii dau un "properties" si vad ca am 200 GB Free Space. OMG, sa cad de pe scaun.
you made my day :))
si daca e formatat tot poti incerca cu programe de recuperare date.

ady000

ady000

Member

http://www.sevenforu...issing-fix.html incearca vezi poate reusesti!

born2lose

born2lose

Senior Member

nu are ce boot manager sa repare, daca a dat restore factory settings.

in principiu, gasesti pe aici pe forum destule softuri ok pt recuperare date. nu stiu sa-ti recomand niciunul pt suse, dar oricum - in primul rand ai grija sa folosesti cat mai putin disk-ul pana te apuci de recuperare (adica sa nu scrii nimic pe el). incearca sa faci recuperarea direct din suse, daca instalezi iar windows-ul iti scad dramatic sansele sa mai recuperezi ceva.

p.s. data viitoare cand te mai apuci de mesterit... fa altceva mai bine. ceva despre care ai efectiv idee cum sa faci.

Edited by born2lose, 16 November 2012 - 14:52.

eiffel

eiffel

BusyWorm

• Grup: Moderators
Pai eu ti-am zis in topicul de partitionari sa cauti sa vezi linkul ptr tutorial. Ti-ar fi mers fara probleme acel resize.
Eu unul am facut fara probleme de zeci de ori acest lucru, fara sa am nicio eroare.

Tu nu ti-a sticat doar windows-ul - parta cu boot-ul se rezolva usor, cu comanda fixboot din consola de repair a cd-ului cu windows. dar ai si suprascris totul.

HP Recovery, spre deosebire de alte programe, rade tot. Intoteauna se reomanda backup-ul de documente cand se fac modificari ale partitiilor sau inainte de a da un recovery.

Daca citeai primul post din topicul de partitionare indicat ai fi vazut mentiunile puse ca Important.

Si nu stiu de ce dar am impresia  ca windowsul tau era piratat - tot in primul topic exista sub Important si o mentiune cu ROSU - in care era mentionat ca daca windows-ul e piratat se va corupe sectorul de boot.

Acum nu pot sa-ti recomand decat sa citesti aici - http://forum.softped...rma-formatarii/

Dar posibiltatea de recuperare de pe un disc formatat SI SUPRASCRIS e cam nula.

gerbil

gerbil

Membru' activ

Sorry dar cand te mananca trebuie sa te scarpini. Nu puteai mai bine sa intrebi aici inainte sa te apuci de mutat partitii etc? Slabe sanse sa mai recuperezi ceva.

robbyebv

robbyebv

Junior Member

Stiu ca am gresit, dar acum incerc sa caut rezolvari. Credeti ca merita sa apelez la o firma care se ocupa si de recuperari date?

Edited by robbyebv, 16 November 2012 - 15:17.

eiffel

eiffel

BusyWorm

• Grup: Moderators
A intrebat, si l-am trimis pe topicul de partitionare. A postat acolo si atat: http://forum.softped...0#entry12237926
N-a mai revenit cu detalii.

View Postrobbyebv, on 16 noiembrie 2012 - 15:16, said:

Credeti ca merita sa apelez la o firma care se ocupa si de recuperari date?
Nu stiu. Crezi ca merita ? Noi n-avem de unde sa stim asta. Tu esti singurul in masura sa stii ce importanta aveau fisierele pierdute.
Ptr ca recuperarea costa. Si cu atat mai mult cu cat e mai greu.

Incearca si sugestiile de la linkul dat mai sus, poate recuperezi ceva totusi - din zonele unde nu s-a suprascris hardul.

L.E. mama lui de Imageshack - abai acum am putut vedea poza ta din easeus - era banala redimensionarea - micsorai D-ul tragand de marginea sa stanga spre dreapta- mutai cele doua partitii pur si simplu cu mouse-ul in dreapta iar spatiul liber se muta langa C - trageai de marginea dreapta a C-ului peste spatiul respectiv si gata.
Ce-i drept daca windowsul era piratat tot iti busea boot-ul.

Edited by eiffel, 16 November 2012 - 15:24.

robbyebv

robbyebv

Junior Member

Am incercat sa recuperez datele cu GetDataBack, dar nu-mi deschide SUSE Linux Enterprise Desktop aplicatia. Cred ca o sa-mi instalez Windows 7 si o sa-mi recuperez de acolo datele(cu toate ca o sa fie si mai greu).

Imi da urmatoarea eroare :
[/media/ROB_M/Runtime GetDataBack For NTFS v4.25/Setup.exe]
  End-of-central-directory signature not found.  Either this file is not
  a zipfile, or it constitutes one disk of a multi-part archive.  In the
  latter case the central directory and zipfile comment will be found on
  the last disk(s) of this archive.
note:  /media/ROB_M/Runtime GetDataBack For NTFS v4.25/Setup.exe may be a plain executable, not an archive
zipinfo:  cannot find zipfile directory in one of /media/ROB_M/Runtime GetDataBack For NTFS v4.25/Setup.exe or
		  /media/ROB_M/Runtime GetDataBack For NTFS v4.25/Setup.exe.zip, and cannot find /media/ROB_M/Runtime GetDataBack For NTFS v4.25/Setup.exe.ZIP, period.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate