Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

In ce data se dau alocatiile de stat pe card ?

- - - - -
  • Please log in to reply
41 replies to this topic

#19
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,756
  • Înscris: 23.05.2013
Lasa-ne pe noi cu sufixe bancare si lucruri de genul asta, moneda nationala este LEU-ul si gata. Daca tu lucrezi la vreo banca, esti broker sau mai stiu eu ce nu ai decat sa spui ron. Lasa bancile si cum afiseaza ele, ca daca ele spuneau la bani "maimute" tu veneai si spuneai ca avem alocatia de 40 de maimute. Se foloseste normal si corect numele de "leu"(nou).

Cat despre alocatie, da, nu stiam ca este 40 lei. E bine asa, oricum :)

In alta ordine de idei, unde ziceti ca e mai bine sa fac cardul, ca sa il pot folosi si la altceva, nu doar pentru a primi alocatia pe el. Vreo banca anume, un anumit tip de card?

#20
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
din acelasi motiv pentru care acronimul dolarului este USD iar moneda nationala a Americii este Dolarul, cu subdiviziunea Centul ! :death:
moneda nationala a Romaniei este Leul, cu subdiviziunea Banul si acronimul bancar USD...:death:

in calitatea de cetatean nu te intereseaza acronimul bancar ci denumirea monedei respective...daca gandesti !
dar daca folosesti, in turma, un termen eronat si observi c-ai calcat in strachini, dar n-ai bunul simt sa recunosti, atunci ii dai inainte cu bancile !

#21
Scumpicuta

Scumpicuta

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 559
  • Înscris: 27.10.2007

View Postd4m4g3, on Apr 10 2008, 13:58, said:

Lasa-ne pe noi cu sufixe bancare si lucruri de genul asta, moneda nationala este LEU-ul si gata. Daca tu lucrezi la vreo banca, esti broker sau mai stiu eu ce nu ai decat sa spui ron. Lasa bancile si cum afiseaza ele, ca daca ele spuneau la bani "maimute" tu veneai si spuneai ca avem alocatia de 40 de maimute. Se foloseste normal si corect numele de "leu"(nou).

Cat despre alocatie, da, nu stiam ca este 40 lei. E bine asa, oricum :)

In alta ordine de idei, unde ziceti ca e mai bine sa fac cardul, ca sa il pot folosi si la altceva, nu doar pentru a primi alocatia pe el. Vreo banca anume, un anumit tip de card?


Pentru ca ai fost amabil si ai spus multumesc pentru ca ti-am spus ca ai de primit mai mult decat credeai, mai mult, pentru ca vorbesti in numele tuturor si imi propui sa va las, vin cu inca o veste buna pentru tine, anume cardul de alocatie se face doar la BCR, BRD, BancPost, Transilvania

#22
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,756
  • Înscris: 23.05.2013

View Postspare-me, on Apr 10 2008, 13:03, said:

din acelasi motiv pentru care acronimul dolarului este USD iar moneda nationala a Americii este Dolarul, cu subdiviziunea Centul ! :death:
moneda nationala a Romaniei este Leul, cu subdiviziunea Banul si acronimul bancar USD...:death:

in calitatea de cetatean nu te intereseaza acronimul bancar ci denumirea monedei respective...daca gandesti !
dar daca folosesti, in turma, un termen eronat si observi c-ai calcat in strachini, dar n-ai bunul simt sa recunosti, atunci ii dai inainte cu bancile !
RON vrei sa spui. :P Dar oricum, corect. Dupa cum ziceam si eu, si tu...asta-i adevarul. Era chiar si un topic la chestionare parca despre lucrul asta.

View PostScumpicuta, on Apr 10 2008, 13:39, said:

Pentru ca ai fost amabil si ai spus multumesc pentru ca ti-am spus ca ai de primit mai mult decat credeai, mai mult, pentru ca vorbesti in numele tuturor si imi propui sa va las, vin cu inca o veste buna pentru tine, anume cardul de alocatie se face doar la BCR, BRD, BancPost, Transilvania
E bine de stiut, o sa incerc sa imi fac la...una din cele 4, nu stiu unde exact dar puteti recomanda daca stiti vreuna mai avantajoasa! :) Mersi pentru raspuns.

P.S: Nu am propus sa ne lasi, poti aduce informatii pe topic cate vrei, este liber, insa sa fie corecte. :)

Edited by d4m4g3, 10 April 2008 - 13:44.


#23
bubalus

bubalus

    Membru chel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,206
  • Înscris: 15.02.2005
eu as recomanda BT
au comision 0 la administrare cont.

#24
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,756
  • Înscris: 23.05.2013

View Postbubalus, on Apr 10 2008, 14:40, said:

eu as recomanda BT
au comision 0 la administrare cont.
Adica nu percep comision atunci cand scot banii, mai exact, nu? :) Am sa incerc la ei atunci, o sa ma duc maine la banca sa ma interesez si sa fac.

#25
din_cristian88

din_cristian88

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 05.10.2007
Se mai dau alocatiile sau nu pe anul asta?

#26
virusel2013

virusel2013

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,215
  • Înscris: 24.04.2006
Eu nici acum nu am primit alocatia pe martie :(

#27
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,756
  • Înscris: 23.05.2013

View Postvirusel2013, on May 2 2008, 19:54, said:

Eu nici acum nu am primit alocatia pe martie :(
Eu am primit-o...acasa. De la posta, luna trecuta.

Dar acum mi-am facut si eu toata smecheria cu card/formular la scoala, teoretic trebuie sa o primesc, dar nu stiu... Pot afla altcumva daca am primit fara sa ma duc la bancomat sa vad cati bani am?! :huh:

Edited by d4m4g3, 02 May 2008 - 18:57.


#28
Altaris

Altaris

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 344
  • Înscris: 06.04.2007
Card am. Alocatie habar n-am. Primesc vreo notificare cand imi vin banii pe card?

#29
mwlambo

mwlambo

    Always watching you

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,481
  • Înscris: 10.12.2006

View PostAltaris, on May 2 2008, 21:46, said:

Card am. Alocatie habar n-am. Primesc vreo notificare cand imi vin banii pe card?
Improbabil. Si eu am ales sa-mi dea alocatia pe card si de cand au aparut zvonurile ca ne da alocatia ma duc in fiecare saptamana la bancomat sa verific si de fiecare data :sadwalk:

#30
Cutzu

Cutzu

    SefuLaUrati

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,103
  • Înscris: 06.07.2006
da da da right
risipa de carduri, conturi si mers pe jos

culmea tranzactiilor bancare  - sa bagi alocatia scolara pe card -

Edited by Cutzu, 02 May 2008 - 21:09.


#31
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,756
  • Înscris: 23.05.2013

View PostCutzu, on May 2 2008, 22:09, said:

da da da right
risipa de carduri, conturi si mers pe jos

culmea tranzactiilor bancare  - sa bagi alocatia scolara pe card -
Corect. Insa la unii chiar nu prea se putea altfel. Dar nici asa nu se poate....ca nu o primim. :down:

#32
mwlambo

mwlambo

    Always watching you

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,481
  • Înscris: 10.12.2006

View PostCutzu, on May 2 2008, 21:09, said:

da da da right
risipa de carduri, conturi si mers pe jos

culmea tranzactiilor bancare  - sa bagi alocatia scolara pe card -
Aveam card de ceva timp, plus ca e mult mai comod asa; prefer sa platesc un comision decat sa stau la coada la posta.

#33
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,756
  • Înscris: 23.05.2013

View Postmwlambo, on May 2 2008, 22:17, said:

Aveam card de ceva timp, plus ca e mult mai comod asa; prefer sa platesc un comision decat sa stau la coada la posta.
Comision care oricum este mic, sau poate chiar sa nu fie... La posta e groaznic, coada, lumea parca ar fi la piata, si tot asa.
Totusi chiar ma arde intrebarea asta " cand naiba primim banii?!  :cursing: ?"! :(

#34
mwlambo

mwlambo

    Always watching you

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,481
  • Înscris: 10.12.2006
Sper sa-i dea totusi. Multi se bazeaza pe banii aia ca-si vor cârpi situatia financiara.

#35
kastor

kastor

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,415
  • Înscris: 17.12.2006
Eu am primit alocatia pe cardul facut la BT. Nu stiu cat e, am scos doar 30 de lei.

#36
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,756
  • Înscris: 23.05.2013

View Postkastor, on May 2 2008, 22:57, said:

Eu am primit alocatia pe cardul facut la BT. Nu stiu cat e, am scos doar 30 de lei.
Cand ai predat la scoala fisa aia completata? Sau...ce ai completat. Poate ai facut asta mai demult si dasta ai banii in cont.  :huh:

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate