Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...
 Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...
 Trotineta- cat rezista?

Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart

Accesare Plex prin webstation
 

Un comisar acuza (1973)

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
Tocmai ma uit la filmul asta (pe procinema) si am senzatia ca asist la un film de propaganda comunista. Is curios daca senzatia mea e adevarata, ce parere au oamenii de acum despre el,ce au gandit oamenii care l-au vazut in epoca comunista etc..

#2
Stan P.

Stan P.

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 368
  • Înscris: 03.10.2006
Pe atunci blocam pasajele si scuzele comuniste, pt ca stiam ca nu putea face filmele respective decat gadilandu-i la caise pe comunisti. In schimb, le vedeam doar ca pe niste foarte bune filme politiste, cum la noi nu se mai facusera.(Si, oricat m-ar scarbi omul Nicolaescu, trebuie sa recunosc ca nici nu s-au mai facut  B) )

Edited by Stan P., 06 April 2008 - 02:05.


#3
alexz123

alexz123

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 247
  • Înscris: 31.10.2005

View Postromaximusro, on Apr 5 2008, 17:14, said:

Tocmai ma uit la filmul asta (pe procinema) si am senzatia ca asist la un film de propaganda comunista. Is curios daca senzatia mea e adevarata, ce parere au oamenii de acum despre el,ce au gandit oamenii care l-au vazut in epoca comunista etc..

Din cate am auzit Nicolaescu nu se lasa batut de cele 2 operatii la cap suferite si promite ca anul acesta sa scoata un nou film din seria celor cu Comisarul Moldovan

#4
Prien

Prien

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,877
  • Înscris: 11.12.2006
Incepeam adolescenta cand l-am vazut, imediat dupa premiera. Pe cale logica rezulta ca eram in plina perioada comunista.
Asa e, si nici nu aveam alte filme cu care sa-l compar..
Azi, scotand (necesarele) pupincurisme(le) ale epocii, (dar in care epoca nu se practica felatia), cred ca a fost un film interesant. Sabloanele hollywoodiene sunt greu de evitat, mai ales in cazul filmelor politiste.
Zau ca merita sa ii vedeti marii actori romani, din care care marea majoritate nu mai sunt cu noi..Si care au jucat superb.
Plus ca seria Moldoveanu a lansat replicile devenite istorice si intrate in folklor  .."un fleac. M-au ciuruit" respectiv" Nu trage domn Semaca. Sono Io, Lascarica" cu care ma delectez si azi..Si toti de varsta mea se amuza cand cineva le foloseste...
Sa nu uit. Atunci urmaream disperat revista "Cinema" Si ma bucuram cand apareau stiri despre intrarea in productie a unui nou "Moldovean"..
Azi, am auzit si eu ca se va face unul nou in curand. Nu stiu de ce, dar parca e mai bine sa il lase asa, neinceput....

#5
ultimo

ultimo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 549
  • Înscris: 20.01.2007
Bagatul cu capul in wc si tras apa, unde credeti ca a aparut prima oara? Cumva la hollywood, sau in filmele lui Sergiu Nicolaescu?

Si din moment ce le vedem si in filmele americane, inseamna ca daca aceste scene au fost facute de Sergiu Nicolaescu, sau erau forme de tortura comunista, atunci eu cred ca ar trebui sa se plateasca drept de copyright, ori lui Sergiu Nicolaescu, ori la fiecare film american care contine aceste scene, sa se streaca: Multumim romanilor pentru ca, gandesc.

#6
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006

View PostPrien, on Apr 7 2008, 23:22, said:

Incepeam adolescenta cand l-am vazut, imediat dupa premiera. Pe cale logica rezulta ca eram in plina perioada comunista.
Asa e, si nici nu aveam alte filme cu care sa-l compar..
Azi, scotand (necesarele) pupincurisme(le) ale epocii, (dar in care epoca nu se practica felatia), cred ca a fost un film interesant. Sabloanele hollywoodiene sunt greu de evitat, mai ales in cazul filmelor politiste.
Zau ca merita sa ii vedeti marii actori romani, din care care marea majoritate nu mai sunt cu noi..Si care au jucat superb.
Plus ca seria Moldoveanu a lansat replicile devenite istorice si intrate in folklor  .."un fleac. M-au ciuruit" respectiv" Nu trage domn Semaca. Sono Io, Lascarica" cu care ma delectez si azi..Si toti de varsta mea se amuza cand cineva le foloseste...
Sa nu uit. Atunci urmaream disperat revista "Cinema" Si ma bucuram cand apareau stiri despre intrarea in productie a unui nou "Moldovean"..
Azi, am auzit si eu ca se va face unul nou in curand. Nu stiu de ce, dar parca e mai bine sa il lase asa, neinceput....
Filmul s-a facut deja si trebuia lansat anul trecut, numai ca lansarea a fost amanata din cauza operatiilor din ultima luna ale lui Sergiu Nicolaescu! Acum deja e lansat in cinematografe! Cum adica "se va face unul nou in curand"? Tu crezi ca-l faceau cu 1 saptamana inainte de data lansarii, sau anuntau data lansarii in decembrie daca filmul nu era deja terminat? :rolleyes: Daca spui ca citeai revista "Cinema", nu cred ca era asa greu sa dai un click pe cinemagia sa vezi ca filmul era deja facut!

#7
Prien

Prien

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,877
  • Înscris: 11.12.2006
duculeana
Nu te supara pe mine, am o viata prea plina, iar timpul ..Si nu eram la curent pana sa citesc acest topic....
Ieri am vazut si o reclama la Tv si atunci m-am lamurit...
Da, citeam revista "Cinema". Asta se intampla in anii'80, cand eram muuult mai liber. Azi nu o mai citesc, pt ca nu am timp nici sa merg la cinema..
Si nici nu am timp pt alte forumuri. Softpedia imi ajunge..(asta-i reclama pe fata).

#8
KotOR3

KotOR3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 933
  • Înscris: 22.05.2009
Bun filmul.A facut o treaba foarte buna Nicolaescu,inteligent.Am un nene in bloc se lauda ca l-a vazut de vreo 40 de ori filmul ca cica face parte din copilaria lui.Mai mult de 2 ori nu m-as uita la un film Posted Image[ http://static.cinemagia.ro/img/db/movie/00/03/69/un-comisar-acuza-290872l.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by KotOR3, 05 October 2014 - 21:20.


#9
Cristian 2

Cristian 2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 689
  • Înscris: 26.02.2006
Nu stiu unde sa-l pun si il pun aici. Scuzati-ma.
l-am sters pana la urma...

Edited by Cristian 2, 21 November 2014 - 22:20.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate