Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 

Rețeaua Deea devine Vibe FM.

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#1
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,752
  • Înscris: 07.04.2006

Rețeaua Deea devine Vibe FM.

"Lagardere" lansează luni postul de radio Vibe FM, pe frecvențele din fosta rețea Deea.
  •   Cele opt stații care intră în componența Vibe FM (București, Bacău, Buzău, Botoșani, Onești, Piatra-Neamț, Tulcea și Zimnicea) fac parte din fosta rețea Deea, care a fost cumpărată de societatea S.C. Radio XXI S.R.L. în luna iulie a anului trecut. Vali Bărbulescu, D.J. Optik sau D.J. Green sunt doar câțiva membri ai echipei Vibe FM. Trustul "Lagardere" deține în România posturile Radio 21 și Europa FM.
Radio cu profil dance.
  • Vibe FM - Dance Floor Radio se adresează publicului tânăr, cu vârste cuprinse între 15 și 22 de ani, și va difuza muzică dance, programele fiind, o parte, originale, iar altele, achiziționate. Printre cele achiziționate se numără emisiuni precum „Ministry of Sound“, „Roger Sanchez“, „Paul Oakenfold“, „Tiesto“, „Dance Department“, „Dominic Minelli“, „Leo Coosto“ din Paris, precum și mixuri de la Proton Radio S.U.A..
  • Emisiunile proprii stației acoperă toată ziua, începând de la ora 7.00 dimineața, când se va difuza emisiunea „Vibe up“!, cu Vali Bărbulescu, până la „Request 629“, un program de mixuri live și mesaje, cu Liviu Hodor și DJ Andi, care se va transmite între orele 18:00 și 21:00. Restul serii va fi dedicat programelor „Vibe Hits“ și „Vibe Night Hits“, care vor transmite mixuri ale D.J.-ilor români și străini.
O rețea nouă cu licențe vechi.
  • Solicitarea S.C. Radio XXI S.R.L. București ca toate cele opt stații preluate anul trecut de la  Radio Deea să se denumească Vibe FM a fost aprobată de Consiliul Național al Audiovizualului (C.N.A.) luna trecută. Cele opt stații fac parte din cele 20 de licențe ale rețelei Deea, care au fost achiziționate anul trecut de S.C. Radio XXI S.R.L..
  • Cesiunea de licențe a fost avizată de C.N.A. în iulie 2007. Radio 21 a precizat atunci că a achiziționat doar licențele radio, nu și compania și brandul Radio Deea. Alexandru Macavei, director executiv Radio 21, a anunțat însă atunci, că o parte din licențe vor fi folosite pentru ca Radio 21 să-și formeze o a doua rețea, al cărei nume și format urmau să fie stabilite după efectuarea unor studii de piață.
  • Grupul media "Lagardere" a intrat pe piața românească în anul 1996, prin achiziționarea Radio Total Timișoara, redenumit, ulterior, Radio 21 Timișoara. Trustul operează în România posturile de radio Europa FM și Radio 21 și este prezent în acționariatul "Europe Developpement International" România (E.D.I. România) și Radio XXI S.R.L..
Sursa: http://www.expres.ro...devine-Vibe-FM/

Edited by megafanro, 03 April 2008 - 22:53.


#2
a21alex

a21alex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,030
  • Înscris: 22.08.2005
Reteaua Deea demult a devenit altceva iar acel altceva devine VibeFM. Poate cineva dintre moderatori sa mute aceasta stire in topicul VibeFM?

Edited by a21alex, 04 April 2008 - 06:56.


#3
donmarinica

donmarinica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,464
  • Înscris: 17.06.2007
si deea aceea veche si originala mai are frecventa terestra la onesti sau emite online?

#4
napster1

napster1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,962
  • Înscris: 15.04.2007

View Postdonmarinica, on Apr 5 2008, 19:54, said:

si deea aceea veche si originala mai are frecventa terestra la onesti sau emite online?

Radio DEEA cel vechi original....emite doar online...........
a da Radio DEEA terestru mai e la Suceava si Draganesti-Olt ... dar va intra r21 in perioada urmatoare

#5
donmarinica

donmarinica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,464
  • Înscris: 17.06.2007
Din cate stiu eu radio21 a cumparat toate frecventele radio deea mai putin deea onesti care din cate am inteles ramane pe frcventa 91,1. As vrea sa stiu daca acum la Bucuresti pe frecventa 92,1 se aude deea Onesti sau vibe? Ufff, e o intreaga teorie cu deea de cand a fost cumparata.

#6
a21alex

a21alex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,030
  • Înscris: 22.08.2005
Normal ca e Vibe.. la Buc.

#7
napster1

napster1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,962
  • Înscris: 15.04.2007

View Postdonmarinica, on Apr 5 2008, 20:15, said:

Din cate stiu eu radio21 a cumparat toate frecventele radio deea mai putin deea onesti care din cate am inteles ramane pe frcventa 91,1. As vrea sa stiu daca acum la Bucuresti pe frecventa 92,1 se aude deea Onesti sau vibe? Ufff, e o intreaga teorie cu deea de cand a fost cumparata.


si frecventa DEEA de la Onesti a fost cumparata de 21...
r21 a cumparat toate frecventele DEEA mai putin brandul, compania....
Radio DEEA e doar online

#8
donmarinica

donmarinica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,464
  • Înscris: 17.06.2007
mersi, acum am inteles sistemul operational: deea ramane doar pe net iar vibe cu cele 8 statii terestre plus emisie online devine retea.

#9
napster1

napster1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,962
  • Înscris: 15.04.2007

View Postdonmarinica, on Apr 6 2008, 13:36, said:

mersi, acum am inteles sistemul operational: deea ramane doar pe net iar vibe cu cele 8 statii terestre plus emisie online devine retea.


corect

#10
AsusAdy

AsusAdy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 12.11.2005
ce aiurea ma...radio DEEA chiar era ascultat la greu..dar acuma...ba a aparut one fm..mai pro dance.. in fine...acu in iasi pe frecventa care era radio deea 101.6 emite r21..cine dracu il asculta??? :cursing: :cursing: :cursing: :cursing: :cursing:

#11
a21alex

a21alex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,030
  • Înscris: 22.08.2005
Cei care nu-s pe gustu tau. adica multi... Sa insemne asta ca esti ciudat? Nu, tine de normalitate. Majoritatea castiga intotdeauna....

#12
chaosss

chaosss

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,730
  • Înscris: 24.10.2005

View Posta21alex, on Apr 9 2008, 22:08, said:

Cei care nu-s pe gustu tau. adica multi... Sa insemne asta ca esti ciudat? Nu, tine de normalitate. Majoritatea castiga intotdeauna....



Alex tu vorbesti mult si...... .Asa ai zis si de lansarea asta de la Vibe ca o sa fie cu un pas inaintea noastra . Este din pacate cu mai multi pasi inapoi. Din punctul meu de vedere ce au acuma este un esec . Dar mai au timp sa remedieze.  Asa ca daca nu poti sa fii obiectiv mai bine abtine-te . :peacefingers:

Edited by chaosss, 09 April 2008 - 21:56.


#13
a21alex

a21alex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,030
  • Înscris: 22.08.2005
Fratilor... nu dati in mine, am spus si raman la ideea mea ca inca nu a fost pusa in practica. ;)
Ceea ce s-a petrecut nu a fost lansare... ii pot spune lansare la apa dar nicidecum una oficiala, deci eu v-am sugerat sa aveti rabdare pana la un mare eveniment ce va avea loc anul acesta si nu sa va grabiti in speculatii ca fetele la maritat... :D S-a pus in functionare pentru popularizare. De acum incolo urmeaza cladirea radioului, pas cu pas.
O campanie oficiala altfel arata..... si ve-ti vedea si auzi, pas cu pas, surprinzator.
Nu doresc sa intru in polemici, nu va impun sa ma ascultati doar sa luati in calcul si varianta mea.

Ahh si @chaoss... s-ar putea sa nu te prinzi, lucru pentru care nu sunt eu de vina, dar nu-s obisnuit sa dau mura`n gura in anumite circumstante. E poate un defect sau un atuu. Personal cred ca e mai bine sa o lasam moarta si sa nu ne mai intepam ca nu avem nimc de castigat decat poate experienta in a fi rautaciosi, lucru care nu-mi sta in caracter dar de multe ori ma simt nevoit de imprejurari sa fiu si rautacios.

Edited by a21alex, 09 April 2008 - 22:52.


#14
chaosss

chaosss

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,730
  • Înscris: 24.10.2005

View Posta21alex, on Apr 9 2008, 23:40, said:

dar de multe ori ma simt nevoit de imprejurari sa fiu si rautacios.


:naughty:

#15
a21alex

a21alex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,030
  • Înscris: 22.08.2005
Bine, ai reusit... :coolspeak:

#16
Silviudeep

Silviudeep

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,962
  • Înscris: 07.11.2005
am ascultat un pic, oricum mult mai bun e one fm.

#17
chaosss

chaosss

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,730
  • Înscris: 24.10.2005

View PostSilviudeep, on Apr 10 2008, 23:05, said:

am ascultat un pic, oricum mult mai bun e one fm.


Nu poti sa faci o comparatie intre ele vreme ce nu sunt doua radiouri la fel , cu acelasi gen de muzica  difuzat.

#18
djionut

djionut

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 133
  • Înscris: 26.10.2007
MINCIUNI...  Auzi,tu...   Reteaua Deea devine Vibe FM...   asta-toamna ascultam Radio Deea in Vrancea si din ianuarie radio21, iar acum tot radio21...   nici sunet de Vibe FM...   <_<

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate