Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

SOUND Toshiba satellite A210-15K

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
xxl_an2003

xxl_an2003

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 05.03.2007
Daca ma poate lumina cineva, am luat de curand un laptop Toshiba Satellite A210-15K cu Vista pe el, mergea ca ceaiu' si am instalat XP. Am gasit toate driverele mai putin video si audio. La video i-am dat de cap cumva, dar audio nu gasesc niciunde, si nu stiu exact ce sa caut, sau cum sa formulez ceea ce caut(scrie doar High definition audio bus). Am citit pe unele forumuri ca trebuie instalat un anumit "hotfix", ca sa fie compatibil cel de pe site de la toshiba, dar sunt si mai in ceata. De asemenea am mai auzit si ca nu exista drivere de XP pt modelu asta de laptop, dar totusi tre sa existe o solutie...

#2
undercoverbrother

undercoverbrother

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 18,293
  • Înscris: 02.04.2007
incearca drivere realtek. e posibil sa mearga.

#3
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,278
  • Înscris: 08.12.2006
Încearcă-l pe cel de aici
S-ar putea să ai nevoie și de kb888111 și kb935448, le găsești aici

#4
xxl_an2003

xxl_an2003

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 05.03.2007
Nu merge:((

#5
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,278
  • Înscris: 08.12.2006
Ai instalat și kb-urile alea?
Încearcă și cu ăsta, driver aici.
Dacă nu merge, încearcă-l și pe ăsta

#6
alexrider

alexrider

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 05.04.2008
salut. cum ai bagat xp-ul pe toshiba? ai integrat driverele cu nlite? as avea si eu nevoie de driverele ale . uite id YM: azenkel sa mai discutam. Am gasit drivere de xpo pe site la toshiba ,daca nu gasesti baga id ul asta si ti le dau eu.

salut. cum ai bagat xp-ul pe toshiba? ai integrat driverele cu nlite? as avea si eu nevoie de driverele ale . uite id YM: azenkel sa mai discutam. Am gasit drivere de xpo pe site la toshiba ,daca nu gasesti baga id ul asta si ti le dau eu.

#7
aurafas

aurafas

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 333
  • Înscris: 24.03.2004
Cum acest topic apare printre primele rezultate pe Google, m-am gandit sa va sugerez linkul pe care l-am folosit eu, ca sa nu mai sape toata lumea disperata:
http://www.notebook-...s/s_239_1.shtml

Gasiti acolo cam toate driverele de XP pentru A210.
Just for the record: mi se pare o mare porcarie ce face Toshiba, sa sustina un sistem de operare care este un mare fiasco si sa nu ofere fraierilor care le cumpara produsele posibilitatea de a opta pentru sistemul de operare pe care si-l doresc.

#8
The Kid

The Kid

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,229
  • Înscris: 13.07.2007
Lasa un ID de messenger pe PM si te ajut eu, am cam acelasi model de laptop.

#9
cipi_v

cipi_v

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 474
  • Înscris: 20.02.2007
sper sa nu fiu offtopic........uite problema:
laptop toshiba sattelite a200 23k
plasma panasonic th37pv70
conexiunea video am realizat-o prin cablu s-video(laptop) - euroscart(tv)
am dat pe av2(s-video) si merge super
DAR
cand folosesc cablul audio cu mufa jack la un capat (mufa introdusa in iesirea pentru casti) si 2 mufe alb si rosu introduse in tv la audio in cat si la L si R (ca are mai multe intrari si am luat-o prin eliminare).................nimic. sunet inexistent
cum se rezolva problema..........ce am ratat????????

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate