Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Teoria Conspiratiei

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
johnny_snq

johnny_snq

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 27.12.2006
AS: daca e offtopic sa imi spuneti si il inchidem .. as=antescriptum


Salut,

Eu am o intrebare sa ii spunem un pic paranoica dar totusi ramane o intrebare buna (sper eu)

E posibil ca sa fie monitorizat tot traficul care iese din tara?

Ma refer aici la un trafic shaping sau ceva prin care sa treci toate conexiunile care pleaca din tara si sa il cauti de cuvinte generice ca "bomba", "terorism" etc :D

stie cineva ceva pe tema asta? Exista tehnologia necesara?

#2
cielo

cielo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,523
  • Înscris: 09.02.2004

View Postjohnny_snq, on Apr 1 2008, 18:57, said:

stie cineva ceva pe tema asta? Exista tehnologia necesara?
Daca in China se poate inseamna ca exista tehnologia

#3
worm

worm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,806
  • Înscris: 21.06.2002
OFFtopic Hai ma, te-ai uitat si tu la emisiunea lu' Gandea ala unde vine ciutacu si spune ca tot traficul extern e acum rutat prin serverele CIA cu ocazia summit-ului asta. deci sa pic pe sub masa de ras nu alta. aaaa, si cand l-am mai auzit ca lui i s-a schimbat adresa IP la calculator cu ocazia asta, speechless.

Romania e o tara plina de oameni care se cred priceputi in toate domeniile, si mai rau e ca apar la televizor si dau pe fata tot ce debiteaza, de dragul impresiei.


ONtopic: cum zicea si cielo mai sus, da, se poate ce zici tu, dar nu e asa simplu, bineinteles.

Edited by worm, 01 April 2008 - 22:56.


#4
justasking

justasking

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,189
  • Înscris: 21.07.2006

View Postworm, on Apr 1 2008, 23:56, said:

OFFtopic Hai ma, te-ai uitat si tu la emisiunea lu' Gandea ala unde vine ciutacu si spune ca tot traficul extern e acum rutat prin serverele CIA cu ocazia summit-ului asta. deci sa pic pe sub masa de ras nu alta. aaaa, si cand l-am mai auzit ca lui i s-a schimbat adresa IP la calculator cu ocazia asta, speechless.

Romania e o tara plina de oameni care se cred priceputi in toate domeniile, si mai rau e ca apar la televizor si dau pe fata tot ce debiteaza, de dragul impresiei.


ONtopic: cum zicea si cielo mai sus, da, se poate ce zici tu, dar nu e asa simplu, bineinteles.

Este absolut imposibil sa faca cineva (chiar CIA) asa ceva  :D
Si in al doilea rand io lucrez pe la un ISP maricel ( din cand in cand) si nu s-au intamplat lucruri iesite din comun zilele asta aka nu ne-a contactat nimeni sa rutam traficul prin serverele CIA  :lol:  asa ca teoria asta a constipatiei cade, cat despre Ciutacu ala sa fie el sanatos cu pasarelele lui

#5
worm

worm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,806
  • Înscris: 21.06.2002
cel mai probabil GTS a trebuit sa ruteze traficul pe alte rute, pentru ca le-au excavat FO in doua locuri la nivel national.... totusi de ce mai exista AS-ul atunci si a trebuit sa faca asta manual...

#6
pcmanbv

pcmanbv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 286
  • Înscris: 13.03.2008

View Postjohnny_snq, on Apr 1 2008, 19:57, said:

AS: daca e offtopic sa imi spuneti si il inchidem .. as=antescriptum


Salut,

Eu am o intrebare sa ii spunem un pic paranoica dar totusi ramane o intrebare buna (sper eu)

E posibil ca sa fie monitorizat tot traficul care iese din tara?

Ma refer aici la un trafic shaping sau ceva prin care sa treci toate conexiunile care pleaca din tara si sa il cauti de cuvinte generice ca "bomba", "terorism" etc :D

stie cineva ceva pe tema asta? Exista tehnologia necesara?

1.) exista tehnologia, e utilizata in state dupa 9/11, am lapsus acum.... dar  de FBI
2.) cu un simplu tracert devenea vizibil schmbarea, rerutarea....
3.) cine are de vb asa ceva, vb pe vpn, tunele SSL criptate :))

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate