Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare
 Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android

Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.
 Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...

AC Gree duce la palpait de becuri

Sfat / recomandare construire aco...
 Cablu analog vs digital

Ce valoare stabiliti la RSSI la u...

Sony FH 10W reparatie

Monitor cu consum URIAS
 

human GPS needed

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
danb1961

danb1961

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,531
  • Înscris: 09.03.2002
Din Constanta, trebe sa ajung la Turda, de Paste
1. Ce traseu recomandati:
* prin Ploiesti
* prin Pitesti
2. Indiferent de varianta trebuie "sa servesc centura" ; cum se mai circula pe acolo ?
3. Daca imi fac curaj sa trec prin capitala, exista  un soft(harta) care sa-mi indice drumul intre 2 puncte din Bucuresti ca sa stiu unde e stinga sau dreapta ? ; nu am GPS
Multumesc

#2
bolo

bolo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,012
  • Înscris: 01.11.2005
Eu as merge prin Ploiesti.
Centura B nu e obligatorie.Se poate merge prin Slobozia-Urziceni-Ploiesti

#3
aladinro35

aladinro35

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 25.02.2008
salut
un traseu..pe care l-am facut de multe ori...e si mai scurt..si..f simplu..si drumul f bun...
Constanta-Buzau-Berca-Nehoiu-Intorsura Buzaului-la intrarea in Brasov...de pe DN 10 se face un drum dreapta catre Sighisoara...- Sighisoara-tii Targu Mures ..dar nu intri in oras...ca..te zapacesti..inainte de Tg. Mures..se face stanga..spre Ungheni..pe o varianta ocolitoare...o tii inainte...dai de Campia Turzii...TURDA.

#4
bossake

bossake

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,679
  • Înscris: 22.11.2007
Eu iti recomand sa mergi pe autostrada pana la bucuresti, apoi la km 12 este iesirea spre centura, cum iesi in centura faci dreapta si o tii inainte cam 15 km pana ce dai de intersectia cu drumul spre ploiesti, iar de acolo ploiesti-brasov-tg mures si apoi stanga spre turda.
Poate o sa ti fie frica de centura B dar sa stii ca nu e deloc greu, sunt o groaza de indicatoare. Chiar daca ai intra in Bucuresti sunt destule indicatoare incat sa nu te pierzi, insa e destul de mult de ocolit daca intrii in B.

#5
mutulica_41

mutulica_41

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,594
  • Înscris: 11.01.2008

View Postaladinro35, on Apr 3 2008, 15:49, said:

salut
un traseu..pe care l-am facut de multe ori...e si mai scurt..si..f simplu..si drumul f bun...
Constanta-Buzau-Berca-Nehoiu-Intorsura Buzaului-la intrarea in Brasov...de pe DN 10 se face un drum dreapta catre Sighisoara...- Sighisoara-tii Targu Mures ..dar nu intri in oras...ca..te zapacesti..inainte de Tg. Mures..se face stanga..spre Ungheni..pe o varianta ocolitoare...o tii inainte...dai de Campia Turzii...TURDA.
Subscriu si eu la acest traseu, si pt ca e ft frumos, si pt ca e un calvar sa traversezi Buc, pe centura e si mai rau (cand se pune bariera, iti tre distonocalme), pe centura Ploiestului, daca prinzi camioane in fata, rar ai ocazia sa le depasesti, la fel si de la Posada in sus. DN 1 e cea mai traficata sosea din tara! Iar varianta pe autostrada e mai lunga cu cativa zeci de km (nu mai tin minte cu cat), si sa traversezi ziua Buc in diagonala ziua...

#6
danb1961

danb1961

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,531
  • Înscris: 09.03.2002
Multumesc pt raspunsuri

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate