Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

ceva preturi daca stiti

- - - - -
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
DeadEnd

DeadEnd

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 01.04.2008
As avea nevoie de un pret cat de cat bun pt arhiCAD si as vrea sa stiu si care este ultima versiune de arhiCAD
am cautat si pe cateva pagini de net si nu am gasit nimic refritor la preturile si la noile versiuni ale programului.

si as vrea sa stiu si o versiune de leptop care este mai buna pentru ultima varianta de arhiCAD daca se poate sau stie cineva
  
    Va Multumesc

#2
renderman

renderman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,450
  • Înscris: 30.11.2004

 DeadEnd, on Apr 1 2008, 10:54, said:

As avea nevoie de un pret cat de cat bun pt arhiCAD si as vrea sa stiu si care este ultima versiune de arhiCAD
am cautat si pe cateva pagini de net si nu am gasit nimic refritor la preturile si la noile versiuni ale programului.

si as vrea sa stiu si o versiune de leptop care este mai buna pentru ultima varianta de arhiCAD daca se poate sau stie cineva
  
    Va Multumesc
Ultima versiune e 11 si costa cam 3500E. Il vinde Consoft -  www.consoft.ro

#3
doina-manuela

doina-manuela

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 431
  • Înscris: 03.03.2008

 DeadEnd, on Apr 1 2008, 11:54, said:

...si as vrea sa stiu si o versiune de leptop care este mai buna pentru ultima varianta de arhiCAD daca se poate sau stie cineva
  Va Multumesc
Cerinte de sistem - ArchiCAD 11

Sistem de operare:

    * Windows® XP Profesional si x64 Edition
    * Windows Vistareg; Ultimate, Business si Enterprise Edition
    * Macintosh® OS X 10.4 sau mai nou

CPU:
Windows:

    * Intel® Pentium 4 2GHz, sau procesoare compatibile cu performante egale sau mai inalte
    * Intel Centrino compatibil sau mai nou

Macintosh:

    * minimum: Power Macintosh G5 series, procesor 1 GHz
    * recomandat: procesor Intel Mac

RAM: minimum 1 GB

Hard disk:

    * pentru instalarea completa se solicita minimum 500 MB spatiu liber pe hard-disk
    * se recomanda un spatiu liber pe hard disk de 2 GB (aditional) pentru lucrul cu proiecte complexe si pentru vizualizari 3D

Monitor: minimum: 1024 x 768 pixels, recomandat: 1280 x 1024 pixels sau mai mult

Placa video cu suport OpenGL cu minimum 64 MB RAM, se recomanda 128 MB RAM sau mai mult.

Studiati tipurile de placi video recomandate de catre producator la
archicad-talk.graphisoft.com/compatibility.phpLink extern

Informatii despre cerinte de sistem pentru versiuni mai vechi:
www.graphisoft.com/support/archicad/system_requirements/Link extern

Ce tip de calculator trebuie sa cumpar?
www.archicadwiki.com/What_kind_of_machine_should_I_buyLink extern

Daca vrei sa cumperi, da un mail la consoft, au si un sistem de plata in rate!

Edited by doina-manuela, 10 April 2008 - 10:21.


#4
ltodor

ltodor

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 15.05.2008

 DeadEnd, on Apr 1 2008, 10:54, said:

As avea nevoie de un pret cat de cat bun pt arhiCAD si as vrea sa stiu si care este ultima versiune de arhiCAD
am cautat si pe cateva pagini de net si nu am gasit nimic refritor la preturile si la noile versiuni ale programului.

si as vrea sa stiu si o versiune de leptop care este mai buna pentru ultima varianta de arhiCAD daca se poate sau stie cineva
  
    Va Multumesc

- A aparut un articol mai detaliat pe http://www.consoft.r...cerinte_sistem/ despre cum poti sa-ti alegi un sistem performant pt. ArchiCAD.
Merita sa studiezi inainte sa-ti alegi orice fel de calculator.

- Tot pe situl consoft am vazut la stiri si oferte speciale afisate recent: http://www.consoft.ro/stiri/106/

Bafta.

#5
besoiuioan

besoiuioan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 18.02.2008
Lasa-ne nene cu creditele ... tu nu vezi ca nu mai au bancile bani lichizi si au crescut dobanzile de numa ... poate poate se gandeste careva sa mai depuna bani la ei.

Prea greu si prea riscant sa mai iei credit in zilele noastre ... ajungem ca cei din Spania sa ne pierdem casa dupa ce am platit 80% din suma.

Daca iti raman ceva bani ... mai bine o asigurare de viata ;) si peste 10 ani ... iti iei si casa si masina si de toate - parerea mea :D

#6
bully-mac

bully-mac

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 290
  • Înscris: 03.11.2005

 ltodor, on May 23 2008, 09:31, said:

....

- Tot pe situl consoft am vazut la stiri si oferte speciale afisate recent: http://www.consoft.ro/stiri/106/

...

d-le Todor, tot respectul pentru activitatea desfasurata la Consoft, dar din punctul de vedere al patronului Consoft, nu e frumos sa formulezi "am vazut la stiri si oferte, pe site-ul...."...lasati oamenii sa descopere singuri

in rest...e OK ca pret...mare, dar OK...si sistemul de rate e ok, si faptul ca dupa prima licenta, upgrade-urile sunt mai ieftine... ;) spre deosebire de "fratele mai mare", Nemetschek

Edited by ploiesteanu, 26 September 2008 - 08:05.


#7
dobilan

dobilan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 02.07.2007
In legatura cu preturile la softurile de proiectare am si eu o problema: nu prevede legislatia romaneasca obligatia vanzatorului de a prezenta pretul produsului in clar cu TVA, samd? Spun asta pentru ca am pierdut azi o dupa-amiaza incercand sa fac o comparatie intre preturile la archicad vs autocad architectural/revit respectiv allplan. Cu exceptia allplanului toti te pun sa completezi tot felul de formulare tampite incluzand date personale in speranta ca "te vor contacta ei c sa-ti comunice preturi". Poate nu am timp sa completez acele prostii, poate nu am chef sa le dau telefonul si casuta postala ca sa ma frece la cap cu marketingul agresiv sau sa imi umple cutia postala. In cazul meu particular cred ca vor castiga cei care au avut bunul simt sa-si posteze preturile.

Edited by dobilan, 19 August 2008 - 21:40.


#8
ploiesteanu

ploiesteanu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,591
  • Înscris: 02.10.2006
Birocratia romaneasca amestecata cu marketingul agresiv. Ar trebui sa se ia o decizie, sa se afiseze doar pretul. Poate doar in magazinele tip cash and cary sa se afiseze ambele preturi, cu si fara TVA.

Edited by ploiesteanu, 20 August 2008 - 05:45.


#9
ProBIT

ProBIT

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 31.07.2006
Noi am platit cam asa:

Pret ArchiCAD 10: 3240E+TVA
Pt update de la 10 la 11 tot la Consoft - 485E, si de la 10 la 12 cam 800E.

Edited by ProBIT, 26 September 2008 - 07:57.


#10
plccorporation

plccorporation

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 06.11.2008

 DeadEnd, on Apr 1 2008, 10:54, said:

As avea nevoie de un pret cat de cat bun pt arhiCAD si as vrea sa stiu si care este ultima versiune de arhiCAD
am cautat si pe cateva pagini de net si nu am gasit nimic refritor la preturile si la noile versiuni ale programului.

si as vrea sa stiu si o versiune de leptop care este mai buna pentru ultima varianta de arhiCAD daca se poate sau stie cineva
  
    Va Multumesc

Aici ai doua oferte:
1. Allplan BIM 2008 - 99 EUR+TVA/luna timp de 36 de luni
http://www.plccorpor...p...e&Itemid=50

2. Notebook pentru proiectare:
http://www.plccorpor...a...t&Itemid=53

#11
bully-mac

bully-mac

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 290
  • Înscris: 03.11.2005

 plccorporation, on Nov 6 2008, 09:26, said:

Aici ai doua oferte:
1. Allplan BIM 2008 - 99 EUR+TVA/luna timp de 36 de luni
http://www.plccorpor...p...e&Itemid=50

2. Notebook pentru proiectare:
http://www.plccorpor...a...t&Itemid=53

domnule Popa (daca imi aduc bine aminte,oricum nu conteaza) - adica plccorporation - mai lasa-ne dom'le cu reclama
las'o dracului de reclama ca ma omori. nu numai aici, si pe alte locuri, esti obositor.

omu' intreaba de ArchiCAD, matale ii dai cu oferta de Nemetscheck in cap.
eu va zic ca nu are treaba ArchiCad-ul cu iesirea de pe piata (cand a fost cumparat de Nemetscheck) - matale NUUU...batman batman
eu va zic nu mai imi trimite reclama pe mail, matale nuuuu...ma mai si suni pe telefonul PERSONAL sa imi prezinti nu stiu ce oferta

las-o dracului cu Allplan-ul ala...fa-ti thread separat, fa-ti forum separat...si baga acolo raspunsuri aiurea


deci...omu intreba de archicad...e vreo 3500 de euro prima licenta
nu stiu exact. suna la Consoft si afli.

Edited by ploiesteanu, 13 November 2008 - 06:52.


#12
bmsystem

bmsystem

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 20.05.2009

 DeadEnd, on Apr 1 2008, 11:54, said:

As avea nevoie de un pret cat de cat bun pt arhiCAD si as vrea sa stiu si care este ultima versiune de arhiCAD
am cautat si pe cateva pagini de net si nu am gasit nimic refritor la preturile si la noile versiuni ale programului.

si as vrea sa stiu si o versiune de leptop care este mai buna pentru ultima varianta de arhiCAD daca se poate sau stie cineva
  
    Va Multumesc
Vezi si la www.bmsystem.ro este de 3 ori mai ieftin. :D

#13
ploiesteanu

ploiesteanu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,591
  • Înscris: 02.10.2006

 bmsystem, on May 21 2009, 15:31, said:

Vezi si la www.bmsystem.ro este de 3 ori mai ieftin. :D
Ma indoesc ca este la fel de util precum archicadul. Am mai scris, daca cunosti softul si il ai la dispozitie, fa-ne o demonstratie. Daca esti insa un simplu agent de publicitate, esti binevenit in conditii limitate pe acest site. Inclin sa cred a doua varianta, vazand ca recomanzi cu caldura un soft in locul  programelor  care se termina in "cad" . Archicadul este cu totul alceva si are ca alternativa din partea Autodeskului, Revit-ul.

Edited by ploiesteanu, 21 May 2009 - 21:03.


#14
de3xoliv

de3xoliv

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 29.05.2009

 DeadEnd, on 1st April 2008, 10:54, said:

As avea nevoie de un pret cat de cat bun pt arhiCAD si as vrea sa stiu si care este ultima versiune de arhiCAD
am cautat si pe cateva pagini de net si nu am gasit nimic refritor la preturile si la noile versiuni ale programului.

si as vrea sa stiu si o versiune de leptop care este mai buna pentru ultima varianta de arhiCAD daca se poate sau stie cineva
  
    Va Multumesc


am eu de vanzare una bucata licenta ARHICAD START EDITION 11, este achizionata anul trecut de la cei de la CONSOFT.
daca te intereseaza detaliile, da-mi un semn! B)

#15
bloodaxe0505

bloodaxe0505

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 03.05.2010
Nu stiu fratilor cum e, dar daca te angajezi sa lucrezi pentru un arhitect - fara contract e nasol
rau de tot. Eu am fost la Ionescu Victor din Bucuresti - colaborare si dupa ce i-am facut 2 proiecte
mari cu cartiere de blocuri imi dadea cate 3 mil. ROL la fiecare 2 luni... Asta e bataie de joc,
mereu ma ducea cu vorba ca nu s-au predat proiectele, ca se predau pe faze si tot asa... Nesimtire
crunta, am rezistat vreo 5 luni... Asta e, daca ei au firma si-si permit sa ia studenti de la
Arhitectura sa-i pacaleasca in halul asta.... Va dati seama, el ia cate 4000 EURO cel putin pe un
proiect de-asta si tie care le-ai facut iti da o nimica toata...

Nici la firmele din domeniu cu contract nu e salariu mare la inceput, dar macar stii ca la sfarsitul
lunii iti vine si tie un salariu cu care poti trai.. :(

#16
ovidiu213213

ovidiu213213

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 24.12.2010

 DeadEnd, on 1st April 2008, 06:54, said:

As avea nevoie de un pret cat de cat bun pt arhiCAD si as vrea sa stiu si care este ultima versiune de arhiCAD
am cautat si pe cateva pagini de net si nu am gasit nimic refritor la preturile si la noile versiuni ale programului.

si as vrea sa stiu si o versiune de leptop care este mai buna pentru ultima varianta de arhiCAD daca se poate sau stie cineva
  
    Va Multumesc

Archicad 14 e ultima versiune.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate