Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...

Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II
 Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea
 Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?
 Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25
 

Portal web

- - - - -
  • Please log in to reply
36 replies to this topic

#1
clipocet

clipocet

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 189
  • Înscris: 01.01.2008
vin cu o intrebare la care nu am gasit raspuns inca ; Cam cat ar costa un site gen neogen de la 0 cu aceleasi servicii incluse ?nu am intrebat inca la nici o firma de specialitate , ma gandesc ca poate stie cineva dintre voi .Daca a deranjat pe cineva intrebarea mea va rog sa ma scuzati.

#2
xnoise

xnoise

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,310
  • Înscris: 08.02.2007
un asemenea portal costa f mult, mai ales daca vrei cam tot ce are neogen. cel mai probabil sare de 10-15000 euro (probabil chiar mai mult). conteaza ce doresti sa faci cu el, cate din facilitatile neogen vrei sa implementezi, etc etc etc.

#3
clipocet

clipocet

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 189
  • Înscris: 01.01.2008
pai aceleasi servici in afara de partea cu neogen&asociatii , eventual + serviciu de mail

#4
again

again

    WEB DUDE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,068
  • Înscris: 21.10.2005
vreo 50.000 as zice eu

#5
pooyou

pooyou

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 13.08.2006
Parerea mea este ca tariful pentru serviciul de webdesign si programare este vreo 50.000 EURO. Mai sunt cheltuieli aditionale: server dedicat, soft, banda, etc.
Lucrurile de genul asta sun foarte complexe si necesita si un numar de colaboratori care sa lucreze zilnic, fiecare pe felia lui.
Stima,
PUIU

#6
lord_ice

lord_ice

    SEO is ART

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,100
  • Înscris: 20.06.2007
Frate voi a-ti luat-o razna, cu ad manager si tot ce are neogen nu ajunge nici la 5.000 de euro..pana mea, chiar a-ti luat-o razna cu preturile.

#7
again

again

    WEB DUDE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,068
  • Înscris: 21.10.2005
fa tu doizece.neogen.ro cu 500E

#8
Cosmyn

Cosmyn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 275
  • Înscris: 09.03.2006

View Postagain, on Apr 1 2008, 10:39, said:

fa tu doizece.neogen.ro cu 500E
Cam cat m-ar costa sa-mi faca o firma sa zicem 3-4 jocuri flash multiplayer. Nu d'astea gen poker,table,sah ca astea sunt pe toate drumurile. Ma gandeam la ceva curse de masini, fotbal, aventura..

#9
lord_ice

lord_ice

    SEO is ART

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,100
  • Înscris: 20.06.2007
A...la jocuri astea sunt alta manacare de peste, iar aici se impute rau treaba, nici nu vreau sa ma gandesc, rectific, daca e vb si de jocuri creste f mult pretul....

#10
clipocet

clipocet

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 189
  • Înscris: 01.01.2008
pai nu tin neaparat sa aiba jocuri ..totusi optez pentru mail , anuntuti , comunitate , video-music-photo sharing , download , blog'uri gratuite ,stiri prin RSS , horoscop , cinema si informatii utile . ma gandeam pana la urma sa "combin" mai multe scripturi poate as iesi mai ieftin

Edited by clipocet, 01 April 2008 - 19:16.


#11
lord_ice

lord_ice

    SEO is ART

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,100
  • Înscris: 20.06.2007
Da, poti sa-l faci si din open source-uri la ce ai enumerat ....

#12
again

again

    WEB DUDE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,068
  • Înscris: 21.10.2005
numai ca o sa iasa o varza si o sa-ti mananci ficatii pentru administrare si imbunatatiri

#13
lord_ice

lord_ice

    SEO is ART

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,100
  • Înscris: 20.06.2007

View Postagain, on Apr 1 2008, 20:47, said:

numai ca o sa iasa o varza si o sa-ti mananci ficatii pentru administrare si imbunatatiri


De ce spui asta? Poti sa-ti faci punti intre scripturi si design aproximativ identic si atunci o sa para as one...

#14
clipocet

clipocet

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 189
  • Înscris: 01.01.2008
again cred ca se refera la partea de administrare ..ii dau dreptate , vor fi n panouri de administrare

#15
lord_ice

lord_ice

    SEO is ART

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,100
  • Înscris: 20.06.2007
Vrei mega portal? Depui mega munca :))

Eu am facut recent pentru un italian un portal cu Joomla ca main si restul pe langa ... Joomla + componente (3 de anunturi, un director, jobs, auto, imobiliare) + phpizabi (moded la greu) + arcade builder + SMF ... sunt convins ca va imaginati volumul de munca pentru a face complexul sa para cat mai "dintr-o bucata".

#16
clipocet

clipocet

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 189
  • Înscris: 01.01.2008
imi poti da un PM cu site'ul ce l'ai facut? :P

#17
r3ddr

r3ddr

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,903
  • Înscris: 29.11.2001
neogen e o mare varza

se poate face din bucati GPL, dar dureaza sa le interfatezi si sa ai grija/admin de ele in timp (cum spunea cineva mai sus)

cel mai bine iti cauti un produs GPL (gen phpizabi) care suporta cat mai mult din ce ai nevoie, apoi iti cauti modulele lipsa
(le cumperi ori le codezi) si le integrezi cu phpizabi. €50k e un buget imens pentru proiectul asta

daca te pricepi, il faci singur. daca nu te pricepi, trebuie sa cauti om (ori oameni/firma).
in functie de cat de pro ori varza sunt si aia te poti incadra intr-o suma decenta ori bati €50k (de sunt prea scumpi ori prea varza)


sfatul meu: mai bine vii cu ceva original. sa copiezi ce a facut altu poate face orice beecali
(desi Becali a facut o groaza de bani cu manutza/oamenii lui, spre deosebire de alti fazani)

#18
clipocet

clipocet

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 189
  • Înscris: 01.01.2008
eu vreau sa "fac" un portal dar in alta limba , si chiar ar fi nevoie :rolleyes:

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate