Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Caut Idee De Afacere!

- - - - -
  • Please log in to reply
35 replies to this topic

#19
Jake25r

Jake25r

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,014
  • Înscris: 20.06.2004
[FONT=Arial][FONT=Arial][FONT=Arial]

Artystul, on Oct 10 2004, 22:34, said:

asa nu se merita :cursing:

<{POST_SNAPBACK}>


Pai si atunci ce sa fac? Sa vand tablouri de mii de dolari ? Chiar nu exista nici o varianta mai ieftina ? Cat costa sa trimiti 0,5 Kg din USA in Romania ? Stie cineva?

#20
byteworks

byteworks

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 865
  • Înscris: 04.04.2003
Tot calculatorul de preturi al Postei Romane spune
ca la mesageria externa un colet in SUA, prioritar costa
285.000 lei pret fix si/sau 383.000 lei, nu stiu daca si cum
se aduna aceste tarife. Nici o vorba insa despre timpii de
circulatie, asta se afla doar experimentind. Cred ca 2,3 sau
chiar 4 saptamini nu e de mirare.
Cel mai bine faci o vizita la oficiul postal care se ocupa
cu expeditiile externe, ai sa ai o surpriza frumoasa si
despre cit timp trebuie sa pierzi ca sa trimiti un colet.

#21
DanyBoss

DanyBoss

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,110
  • Înscris: 28.01.2004
Draga Tzushca

In ce ai investit pana la urma?

#22
add

add

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,137
  • Înscris: 09.09.2003

add, on Oct 7 2004, 19:55, said:

cumpara Petrol...  se va scumpi mai mult ca sigur!

<{POST_SNAPBACK}>



ha ha... ce dreptate aveam... :D  ma apuc de Broke-ing

#23
DanyBoss

DanyBoss

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,110
  • Înscris: 28.01.2004
Pai daca esti asha bun hai sa facem o combinatie, tu spui unde mere treaba si eu investesc  ^_^

#24
El-Vis

El-Vis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,073
  • Înscris: 24.11.2004
O alta investitie buna ar fi intr-o garsoniera de banii aia. sau un apartament de 2 camere. Fa niste calcule si vezi numa cati bani poti scoate. Plus ca investitia in imobile este cea mai sigura si profitabila.
Noroc!

#25
driverx

driverx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,083
  • Înscris: 22.07.2002

El-Vis, on Dec 13 2004, 15:25, said:

O alta investitie buna ar fi intr-o garsoniera de banii aia. sau un apartament de 2 camere. Fa niste calcule si vezi numa cati bani poti scoate. Plus ca investitia in imobile este cea mai sigura si profitabila.
Noroc!

<{POST_SNAPBACK}>



:lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

Solenza nu isi ia de batii astia, dapoi garsoniera, DAPOI apartament cu doua camere. Adica.....stai...cred ca pretu asta gasesti prin Valea Jiului. Le cumperi, si astepti pana la moartea sa se redreseze zona (sperand la un silicon valey 2  :lol: ) si te-ai scos ....NOT

#26
Tzushca

Tzushca

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 124
  • Înscris: 04.05.2004

DanyBoss, on Dec 9 2004, 21:51, said:

Draga Tzushca

In ce ai investit pana la urma?

<{POST_SNAPBACK}>

am investit in ce erau investiti si pana acum ... in pamant ... adica nu am mai vandut pamantul de pe urma caruia luam cei 200.000.000 ... sper sa mai creasca preturile ...

El-Vis, on Dec 13 2004, 15:25, said:

O alta investitie buna ar fi intr-o garsoniera de banii aia. sau un apartament de 2 camere. Fa niste calcule si vezi numa cati bani poti scoate. Plus ca investitia in imobile este cea mai sigura si profitabila.
Noroc!

<{POST_SNAPBACK}>

o garsoniera pe aici prin Craiova este cam 500.000.000 iar un apartament cu 2 camere, intre 600.000.000 si 800.000.000 ... asa ca ar trebui sa ma multumesc decat cu o debara, bucataria, balconul si daca am noroc si cu holul!

#27
El-Vis

El-Vis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,073
  • Înscris: 24.11.2004
Ioi.. am ramas in urma cu preturile...
Pai atunci poti cumpara pamant pe unde se va construi autostrada... Daca mai poti...
Sau poti face un parteneriat cu cineva... Sau ii investesti in actiuni :D

#28
StGermain

StGermain

    RL 118

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,517
  • Înscris: 04.04.2004
Pont este cu pamanturile unde urmeaza sa se traga facilitati.
Cumperi o bucata de pamant desarta fara nici o facilitate: sa spunem ca datorita zonei in care se afla, dai un dolar pe metru patrat. Se trage apa, pretul ajunge la 2 dolari. Dupa ce se pune si gaz se dubleaza iarasi: 4 dolari. Dupa lumina din nou: 8 dolari. Telefon 16 dolari si daca s-a pus si drum si/sau canalizare poate ajunge in 30. Si daca toate astea s-au realizat in 2 sau 3 ani sa zic, atunci e jack pot! Asta a facut Becali, a cumparat pamanturi a caror valoare a crescut de peste o suta de ori!!! in perioada 92-2002.  :deadtongue:

#29
avocatpro

avocatpro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 05.11.2004
Uite aici cateva idei de afaceri
http://www.ideideafa...o/sumarcurs.asp
Aia cu recuperatorii e bestiala  :lol:  :bandit:  :ciocan:  :death:  :frust:  :raygun:

#30
mariani29

mariani29

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 20.04.2003
De aceeasi problema ma lovesc si eu. Lipsa unei ideei. Dispun de o suma de bani "frumusica" (aprox 200.000$) insa nu gasesc o afacere de viitor. Caut in special sa fie o afacere de viitor care chiar daca la inceput nu este extrem de profitabila (poate sa mearga si pe pierdere la inceput) dar sa aiba orizonturi de extindere si un profit din ce in ce mai mare. Personal ma gandisem la o afacere in domeniul IT (este un domeniu extrem de familiar mie, unde am cunostite de hardware, in special, destul de bune). Ideea mea era sa devin distribuitor in RO a unor marci de renume de afara dar care din diverse motive nu au penetrat inca piata din RO. Acum sunt intr-o perioada de tatonare si de culegere de informatii referitoare le ideea mea.
     Daca este cineva ca m-ar putea sfatui in aceasta directie sau cu privire la o alta idee ar fi binevenit.

#31
adit

adit

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 01.07.2004

Tzushca, on Oct 7 2004, 18:26, said:

Am 200.000.000 lei si ma bate gandul sa ii inmultesc :)
Dar este o problema: nu prea imi vin idei ...
Binevoitori?

<{POST_SNAPBACK}>



iti recomand http://www.efectcapital.ro
te uiti la partea de investitii.

#32
Al3X

Al3X

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 14.01.2005
Retele de cartier va intereseaza????

200 de useri ; 150 de clienti minim la inceput... posibilitati f mari de extindere...
Nu am capital..... :(

#33
DanyBoss

DanyBoss

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,110
  • Înscris: 28.01.2004

Al3X, on Jan 14 2005, 00:40, said:

Retele de cartier va intereseaza????

200 de useri ; 150 de clienti minim la inceput... posibilitati f mari de extindere...
Nu am capital..... :(

<{POST_SNAPBACK}>

Din ce oras eshti, in primul rand sa stie lumea unde investeshte

#34
Master-Vyk

Master-Vyk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 677
  • Înscris: 07.03.2006

View Postmariani29, on Jan 6 2005, 12:40, said:

De aceeasi problema ma lovesc si eu. Lipsa unei ideei. Dispun de o suma de bani "frumusica" (aprox 200.000$) insa nu gasesc o afacere de viitor. Caut in special sa fie o afacere de viitor care chiar daca la inceput nu este extrem de profitabila (poate sa mearga si pe pierdere la inceput) dar sa aiba orizonturi de extindere si un profit din ce in ce mai mare. Personal ma gandisem la o afacere in domeniul IT (este un domeniu extrem de familiar mie, unde am cunostite de hardware, in special, destul de bune). Ideea mea era sa devin distribuitor in RO a unor marci de renume de afara dar care din diverse motive nu au penetrat inca piata din RO. Acum sunt intr-o perioada de tatonare si de culegere de informatii referitoare le ideea mea.
     Daca este cineva ca m-ar putea sfatui in aceasta directie sau cu privire la o alta idee ar fi binevenit.

Incearca sa fii distribuitor pt. prod. Macintosh (sper asa sa se ortografieze) si daca ii faci 1 pic de reclama cred ca o sa merga afacerea , tinand cont ca Mac -urile sunt f. bine pt. grafica (iar I-pod - urile se vand singure )! si sa nu mai punem la socoteala ca duc lipsa, cel putin din cate stiu eu , de reprezentati in Romania !

DE CE MAC ??? RASPUNSURILE LE AI PE : http://www.apple.com/getamac/

Merita sa incerci !

Succes !

Edited by Master-Vyk, 08 September 2006 - 17:12.


#35
Erdman

Erdman

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 510
  • Înscris: 11.12.2003

View PostMaster-Vyk, on Sep 8 2006, 17:27, said:

Incearca sa fii distribuitor pt. prod. Macintosh (sper asa sa se ortografieze) si daca ii faci 1 pic de reclama cred ca o sa merga afacerea , tinand cont ca Mac -urile sunt f. bine pt. grafica (iar I-pod - urile se vand singure )! si sa nu mai punem la socoteala ca duc lipsa, cel putin din cate stiu eu , de reprezentati in Romania !

DE CE MAC ??? RASPUNSURILE LE AI PE : http://www.apple.com/getamac/

Merita sa incerci !

Succes !

Si sti cumva ce importa firma IRIS ?

#36
pophorea

pophorea

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 11.05.2013
Bună,
sunt Pop Horea-Vasile din Turda, Cluj, 32 ani. Accesând link-ul de mai jos poți vizualiza idee mea de afaceri. Este modelul de bază care momentan trebuie brevetat la OSIM. Costă 375 franci elvețieni + 29 -- adiționale. Mai multe detalii la adresa de mail: [email protected], pe facebook sau la nr. de telefon: 0755420035
https://www.facebook.com/cimturo

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate