Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...
 Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei
 

Amplificator pentru boxe?

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
raskala

raskala

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 03.12.2007
Am nevoie o linie audio pentru o terasa mica pe plaja. Acum intreb: ce imi puteti recomanda tinand cont de umezeala de pe plaja (roua de dimineata) si ca pretul sa fie destul de rezonmabil. Sau as putea inchiria de undeva?
In speranta ca n-am postat aiurea...

#20
Neohori

Neohori

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,977
  • Înscris: 19.08.2007

View Postraskala, on Mar 30 2008, 10:37, said:

Am nevoie o linie audio pentru o terasa mica pe plaja. Acum intreb: ce imi puteti recomanda tinand cont de umezeala de pe plaja (roua de dimineata) si ca pretul sa fie destul de rezonmabil. Sau as putea inchiria de undeva?
Pentru terasa as merge pe boxe de forta , ca acestea http://www.be-loud.r...oundforce_1200/ , iar la capitolul amplificator  unul sh de putere minim 100W/ canal.

#21
undercoverbrother

undercoverbrother

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 18,293
  • Înscris: 02.04.2007
cred ca iesi mai bine cu ceva de genul:
cu difuzor de 15 inch (38 de centimetri)
http://www.mediaboom...00P-p-1217.html
au si amplificator intern proiectat pentru ele. se leaga direct la calculator sau la CD player. nu iti mai trebuie altceva.
vad ca au si preamplificator pentru microfon pt karaoke sau alte chestii.
alte modele : http://www.mediaboom...8c60799b00c0a9a

nu stiu cat de bine merg dar par destul de sanatoase. plus ca sunt si destul de ieftine. poti sa iei si patru mai mici.
pot fi si alta marca nu neaparat astea.

cu roua nu stiu ce si cum. le acoperi si tu cu o patura/ husa ca ciolofanul transpira.

Edited by undercoverbrother, 31 March 2008 - 09:24.


#22
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,278
  • Înscris: 08.12.2006
Pentru o terasă pe plajă și eu m-aș gândi la niște boxe în cutii de plastic, cred că ceva pe la 8-10 inchi + driver ar fi suficiente (eventual două perechi). Eventual și un mixeraș pe patru canale care se poate lua sub 100 euro, dacă se cere și karaoke.
Sau ceva DIY cu cutii din OSB și difuzoare cu membrană din polipropilenă, asta însă e deja o chestie mai complicată un pic...
Nu știu în ce măsură merită să închiriezi, probabil că dacă le cumperi îți vei amortiza cheltuielile în prima săptămână de funcționare, în cel mai rău caz le amortizezi într-o lună, hai două (cât de rău poate să meargă o terasă pe plajă?)

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate