Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata
 Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool
 Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...
 

Venituri din Adsense

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
lord_ice

lord_ice

    SEO is ART

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,100
  • Înscris: 20.06.2007

View PostSergiu_Q, on May 10 2008, 00:10, said:

asta e parerea ta!
problema cu google era unde incadrezi venitul si ce acte ai de completat  nu daca il impozitezi sau  nu :)

:D lasa-i. Ei nu stiu ca vrand nevrand aceste incasari, sumele si metodele sunt detectabile...si Dne fereste dar se pot trezi peste ani cu probleme, nu grave, dar cine stie...eu nu as vrea sa ma trezesc cu anularea unui credit de 50-60 de mii ptr apartament pentru ca nu am platit impozitele pentru sume de cateva sute/mii de $...judecati singuri, si riscati sau nu va riscati..important e sa va calculati bine riscul :)

Cum bine a adus Sergiu in discutie birocratia si incompetenta unora de pe la FISC ne omoara  <_< eu chiar nu pot sa-i inteleg, s a incerci sa declari ca ai primit bani si sa nu gaseasca unde sa te incadreze sau sa faca calculul daca platesti 16% sau se deduce partial/total acel 10% perceput in SUA   :huh::mellow:

Edited by lord_ice, 09 May 2008 - 23:38.


#20
szleventee

szleventee

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 12.01.2007

View Postlord_ice, on May 9 2008, 23:37, said:

:D lasa-i. Ei nu stiu ca vrand nevrand aceste incasari, sumele si metodele sunt detectabile...si Dne fereste dar se pot trezi peste ani cu probleme, nu grave, dar cine stie...eu nu as vrea sa ma trezesc cu anularea unui credit de 50-60 de mii ptr apartament pentru ca nu am platit impozitele pentru sume de cateva sute/mii de $...judecati singuri, si riscati sau nu va riscati..important e sa va calculati bine riscul :)

Cum bine a adus Sergiu in discutie birocratia si incompetenta unora de pe la FISC ne omoara  <_< eu chiar nu pot sa-i inteleg, s a incerci sa declari ca ai primit bani si sa nu gaseasca unde sa te incadreze sau sa faca calculul daca platesti 16% sau se deduce partial/total acel 10% perceput in SUA   :huh::mellow:


Care este riscul? Ce se intimpla in cazul unui control? Se aplica amenzi? Daca da ce sume? Inchisoare?????? :(((

#21
busybee

busybee

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 281
  • Înscris: 06.06.2006
domnezeule mare... ce varsta aveti pe aici? 11-12 ani?
din cauza unora de pe aici o sa ajungem sa fim impozitati si pe prescurtarile de pe mess... :(
inchideti naiba topicul asta  aiurea
ps: daca ati fi mai copti v-ati da seama ca nu este nicio problema in sensul asta dar daca mai faceti multe topicuri dinastea inteligente o sa ajungeti acolo unde nu vreti( sa dati bani)
mdah..


View Postszleventee, on May 21 2008, 12:46, said:

Care este riscul? Ce se intimpla in cazul unui control? Se aplica amenzi? Daca da ce sume? Inchisoare?????? :(((

Edited by busybee, 21 May 2008 - 16:48.


#22
<headu>

<headu>

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 04.02.2007

View Postbusybee, on May 21 2008, 16:47, said:

domnezeule mare... ce varsta aveti pe aici? 11-12 ani?
din cauza unora de pe aici o sa ajungem sa fim impozitati si pe prescurtarile de pe mess... :(
inchideti naiba topicul asta  aiurea
ps: daca ati fi mai copti v-ati da seama ca nu este nicio problema in sensul asta dar daca mai faceti multe topicuri dinastea inteligente o sa ajungeti acolo unde nu vreti( sa dati bani)
mdah..

Bravo tinere .... se vede ca stai toata ziua pe "mess". Nu e nici o problema pentru tine ca esti mai  "copt" si nu iti ia statu' impozit.
Ca sa intelegi si tu impozitul e pe venit nu pe adsense sau "mess".
Daca nu ai aflat Google are deja reprezentanti in Romania ... e doar o chestiune de timp pana o sa ofere toate datele despre veniturile tale de pe "mess" celor de la finante ...daca nu a facut-o deja .... ca asa-i  in tenis  ;) .

#23
- Rares -

- Rares -

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 612
  • Înscris: 04.08.2007

View Post<headu>, on May 27 2008, 15:18, said:

Bravo tinere .... se vede ca stai toata ziua pe "mess". Nu e nici o problema pentru tine ca esti mai  "copt" si nu iti ia statu' impozit.
Ca sa intelegi si tu impozitul e pe venit nu pe adsense sau "mess".
Daca nu ai aflat Google are deja reprezentanti in Romania ... e doar o chestiune de timp pana o sa ofere toate datele despre veniturile tale de pe "mess" celor de la finante ...daca nu a facut-o deja .... ca asa-i  in tenis  ;) .

Atunci sunt sigur ca vom avea si noi in contul de la adsense selectarea tipului de impozitare, eventual chiar retinerea celor 10% la sursa, asa cum este normal si cum se intampla la neogen.


apropo, veniturile de la neogen din luna februarie si martie anul acesta trebuie declarate (prin completarea formularului 200) in 2009, nu?

Cum se procedeaza mai exact?

Edited by - Rares -, 27 May 2008 - 14:28.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate