Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni
 Dalți gravare lemn

Didgeridoo

Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...
 Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo

comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...
 Internetul este neutilizabil fara...

Eroare cloud burn icopy face id

DermaRoller ce este ?

Articole limba Germana
 

casa mixta? lemn si chirpici

- - - - -
  • Please log in to reply
472 replies to this topic

#469
peter_memo4

peter_memo4

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 482
  • Înscris: 31.12.2009

View Postmarian.bazavan, on 29th February 2012, 17:09, said:

nu a curs ... daca imbinarile sunt bune ..... comportament izolator..... f.f.f. bun. merita !!! singurul dezavantaj .... nu asa bun izolator fonic, dar la tara , liniste !!! daca nu vrei sa se imprastie , il poti combina cu un liant , ciment, var , ipsos ..... :)

multam de feed back
eu as vrea sa il folosesc la acoperis intre capriori, in locul vatei.  :peacefingers:

Edited by peter_memo4, 04 March 2012 - 17:28.


#470
linc73

linc73

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,445
  • Înscris: 05.03.2009
Salut Marian,

vreau sa-ti spun ca am citit pagina cu pagina tot ce ai scris si-ti urez multa sanatate si putere sa-ti realizezi visul pana la capat... sa iasa totul asa cum ti-ai dorit. Si eu sunt hotarat sa demarez in vara asta o casuta de 50 mp, dar din lemn si chirpici, putin mai sus de Valeni, in Maneciu Ungureni.
Acum sa vad cum ma tocmesc cu meseriasii din zona, care spre bucuria mea ...chiar fac case super adevarate din chirpici chiar si cu etaj, de m-am crucit  :blink: Din prima negociere, purtata anul trecut, ma costa cam 200 - 250 mil. lei vechi cu tot cu mat. (nu prea cred dar am sa vad anul asta la fata locului)
Ce mi-a placut in mod deosebit la casa ta, sunt treptele si aleile si rugamintea ar fi sa-mi trimiti te rog frumos un nume si nr. de tel pt. contactarea meseriasilor ce ti-au lucrat la ele , cat si pt. piatra aferenta (pe PM fireste).
Daca poti pune una doua poze cu foisorul ar fi super .... sunt curios cum a iesit !
Multumesc anticipat
:peacefingers:

#471
marian.bazavan

marian.bazavan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,165
  • Înscris: 05.09.2007

View Postlinc73, on 5th March 2012, 16:26, said:

Salut Marian,

vreau sa-ti spun ca am citit pagina cu pagina tot ce ai scris si-ti urez multa sanatate si putere sa-ti realizezi visul pana la capat... sa iasa totul asa cum ti-ai dorit. Si eu sunt hotarat sa demarez in vara asta o casuta de 50 mp, dar din lemn si chirpici, putin mai sus de Valeni, in Maneciu Ungureni.
Acum sa vad cum ma tocmesc cu meseriasii din zona, care spre bucuria mea ...chiar fac case super adevarate din chirpici chiar si cu etaj, de m-am crucit  :blink: Din prima negociere, purtata anul trecut, ma costa cam 200 - 250 mil. lei vechi cu tot cu mat. (nu prea cred dar am sa vad anul asta la fata locului)
Ce mi-a placut in mod deosebit la casa ta, sunt treptele si aleile si rugamintea ar fi sa-mi trimiti te rog frumos un nume si nr. de tel pt. contactarea meseriasilor ce ti-au lucrat la ele , cat si pt. piatra aferenta (pe PM fireste).
Daca poti pune una doua poze cu foisorul ar fi super .... sunt curios cum a iesit !
Multumesc anticipat
:peacefingers:

meseriasiii..... eu cu doi vecini si o sticla de bere ..... piatra din raul din spatele casei , adusa cu caruta ..... :)

#472
sov

sov

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,347
  • Înscris: 26.02.2006
marian.bazavan ce ai mai facut cu casa? au trecut 4 ani...

#473
bicosu

bicosu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,034
  • Înscris: 03.01.2007
A plecat de la balegar si a ajuns la OSB. In banii aia afcea ceva rezistent de caramida. Dar omului ii place mirosul de lemn imbibat cu balegar. N-ai ce face.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate