Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Gothic 1 nu mai stiu ce sa fac :)

- - - - -
  • Please log in to reply
43 replies to this topic

#19
WizardAly

WizardAly

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 314
  • Înscris: 06.12.2006
Am reusit si mina si mai departe...Am ajuns acu in Slepper Temple cu scrolu ala,am omorat undeazi aia de acolo,skeleton etc. ,3 din cei 5 orc Shaman care protejaza templu si am ajuns intr-o camera mare cu 2 minecrawler si 1 templar.I-am omorat dupa am intrat intr-o camera cu skeleti morti  si am apasat un "switch".In camera unde am intalnit templaru ala sunt mai multe usi inchise.Si de aici nu mai stiu ce sa fac...nu gasesc ce sa deschis..sau nustu.Poate imi spuneti si mie unde gasesc alta intrare sau vreun sfat.Multumesc dinou  ;)

#20
FIlipq

FIlipq

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 31.12.2007

View PostWizardAly, on Apr 13 2008, 00:23, said:

Am reusit si mina si mai departe...Am ajuns acu in Slepper Temple cu scrolu ala,am omorat undeazi aia de acolo,skeleton etc. ,3 din cei 5 orc Shaman care protejaza templu si am ajuns intr-o camera mare cu 2 minecrawler si 1 templar.I-am omorat dupa am intrat intr-o camera cu skeleti morti  si am apasat un "switch".In camera unde am intalnit templaru ala sunt mai multe usi inchise.Si de aici nu mai stiu ce sa fac...nu gasesc ce sa deschis..sau nustu.Poate imi spuneti si mie unde gasesc alta intrare sau vreun sfat.Multumesc dinou  ;)
vezi sa fi foarte atent aici...trebuie sa omori 4 samani...undead...si sa le iei sabile...in total is 5 samani...da deocamdata pe ultimu' nu poti sa il omori decat in capitolu' 6.........
si inca ceva.....si eu am ajuns tot aici(am inceput jocul din nou)dar nu am gasit un shaman...al 3-lea mi se pare...imi poate zice cineva unde is toti samani..plz :D

Edited by FIlipq, 13 April 2008 - 12:11.


#21
WmaS

WmaS

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 13.07.2006
am si eu o intrebare, care poate va va face pe multi sa radeti, dar am nevoie de raspuns ca sa pot continua jocul :). cum i-au arme de jos? am apasat control stanga de 1000 de ori si nu s-a intamplat nimic  :deadtongue: , de asemenea cand ajung langa o persoana (din misiune), apas si nu se intampla nimic.
mersi.

#22
Sephh

Sephh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 688
  • Înscris: 28.04.2006
cu shift sau ctrl in acelasi timp sau click si up key, depinde cum ai configurat.

#23
WizardAly

WizardAly

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 314
  • Înscris: 06.12.2006
Gata am terminat Gothic 1 si acu m-am apucat de 2...daca e mai vb poate in alt topic mam blocat la gothic 2   :lol:  Multumesc celor care mi-au dat sfaturi!!

#24
andy48

andy48

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 21.09.2008
cine ma ajuta si pe mine sa ajung la necromancer?

#25
osmiumbin

osmiumbin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 364
  • Înscris: 17.09.2007

View Postandy48, on Sep 21 2008, 15:34, said:

cine ma ajuta si pe mine sa ajung la necromancer?

Cred ca e cel mai bun raspuns:  :naughty:  http://uk.youtube.co...h?v=SWbNYf6gtv4

Apropo sunt mare fan gothic :D am jucat G1 de 2 ori G2 de 7 ori si G3 de 4 ori...
Nu ma intrebati de ce... probabil ca nu am alt joc de jucat care sa semene....
Intrebare! cum se trateaza aceasta dependenta? :(

Edited by osmiumbin, 22 September 2008 - 02:28.


#26
wondermoshu

wondermoshu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 156
  • Înscris: 24.03.2008

View Postosmiumbin, on Sep 22 2008, 03:28, said:

Cred ca e cel mai bun raspuns:  :naughty:  http://uk.youtube.co...h?v=SWbNYf6gtv4

Apropo sunt mare fan gothic :D am jucat G1 de 2 ori G2 de 7 ori si G3 de 4 ori...
Nu ma intrebati de ce... probabil ca nu am alt joc de jucat care sa semene....
Intrebare! cum se trateaza aceasta dependenta? :(

Daca mai ai rabdare, cu gothic 4  :D

#27
osmiumbin

osmiumbin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 364
  • Înscris: 17.09.2007

View Postwondermoshu, on Sep 22 2008, 11:08, said:

Daca mai ai rabdare, cu gothic 4  :D

Cred ca pana apare G4 se dubleaza nr de jocuri la fiecare :)) Oricum, abia astept si addonul de la G3  :P

Edited by osmiumbin, 22 September 2008 - 17:26.


#28
andy48

andy48

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 21.09.2008
am trecut de necromencer dar nu gasesc free mine

#29
wondermoshu

wondermoshu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 156
  • Înscris: 24.03.2008

View Postandy48, on Oct 2 2008, 20:48, said:

am trecut de necromencer dar nu gasesc free mine

Cum iesi din New Camp faci stanga si urci...urmareste cararea, nu ai cum sa ratezi  ;)
Vezi si pe harta:

Attached File  minevalley.jpg   247.54K   41 downloads

Edited by wondermoshu, 03 October 2008 - 14:32.


#30
TheNecromancer

TheNecromancer

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 03.03.2009

View PostWizardAly, on Mar 25 2008, 21:18, said:

Salut.Stiu ca e cam tarziu pentru Gothic 1 dar lam luat de cateva zile pentru ca am jucat cateva rpg-uri care miau placut si mi sa parut bun si acesta si am hotarat sa incep cu prima serie pana la ultima  :console: .Problema e alta sunt la inceput si sunt cam nob...deci trebuie sa fiu admis in Old Camp, am facut quest la toti aia importanti Sly,Dexter...Diego a zis ca stau bine dar problema e alta....cum sunt admis?  :D  Trebuie sa dau un fel de test cred si nu stiu cum il dau sau parca trebuie sa gasesc pe cineva Ian care sami dea testul si nul gasesc nici in Old nici in New Camp.
Deci daca poate avea cineva rabdare sami explice si mie ce sa fac ar fi perfect...si poate imi spuneti si in ce consta acest test :)
Va multumesc!


Eu am terminat Gothic 1 acum aproape un an, si nu imi aduc aminte fiecare detaliu din joc. Tu trebuie sa mergi spre poarta principala din Old Camp  (pe care ai intrat prima oara in Old Camp), cand ai ajuns la 15-20 metri de poarta o iei la stanga. In prima sau a doua casa o sa gasesti un tip pe care-l cheama ...(am uitat cum il cheama).... oricum il gasesti si-i spui sa iti dea o harta cu drumul pana la Mina. Trebuie sa o cumperi. Harta iti va arata drumul pana la mina. DAR ai grija ca inainte de a merge la mina trebuie sa vorbesti cu Diego si sa-l intrebi: "Daca lista este asa de importanta, atunci de ce Ian mi-o va da mie?" si el iti va raspunde: "Pentru ca-i vei spune <<Diego ma trimis!>>"" (binenteles ca vei vorbi cu Diego in engleza).Caci daca nu vei avea acest dialog cu Diego, atunci Ian nu-ti va da lista(stiu asta din experienta!!). SUCCES!!!!!!!!! :D

#31
shiva

shiva

    Nameless hero. Professional bug slayer mom.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,857
  • Înscris: 06.10.2003
Urmareste harta
[ http://www.worldofgothic.com/images/g1karten/minevalley.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#32
TheNecromancer

TheNecromancer

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 03.03.2009

View PostFIlipq, on Apr 8 2008, 16:35, said:

1)la vraja cu gandacu' trebuie sa dai enter......merge la orice vraja de transformare......
2)da...mi se pare ca aca ii raportezi te promoveaza la "upper class guard"......sau poate cu Thorus...nu mai stiu...
Eu am trecut gothic 1 ca gardian in Old Camp, dar nu am primit cea mai buna armura, si am mers si la Thorus si la Gomez si la fierarul acela (care iti imbunatateste armura gasita in turnul lui Xaradas; in turnul ala parasit, unde sunt zombie si scheletii si ce-o mai fii acolo ...) etc. etc. etc.

<_<     <_<    <_<    <_<

#33
shiva

shiva

    Nameless hero. Professional bug slayer mom.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,857
  • Înscris: 06.10.2003

View PostTheNecromancer, on Mar 5 2009, 12:57, said:

Eu am trecut gothic 1 ca gardian in Old Camp, dar nu am primit cea mai buna armura, si am mers si la Thorus si la Gomez si la fierarul acela (care iti imbunatateste armura gasita in turnul lui Xaradas; in turnul ala parasit, unde sunt zombie si scheletii si ce-o mai fii acolo ...) etc. etc. etc.

<_<     <_<    <_<    <_<

Cea mai buna armura in G1 este Ore Armour, disponibila in Chapter 4, dupa discutia cu Xardas, daca-ti dezvolti caracterul ca si luptator (warrior).
Daca iti dezvolti caracterul ca si magician (mage) -> Heavy Robe of Water - 2100 Ore (Weapons 70 Arrows 10 Fire 45 Magic 20), si, un pic mai tarziu, dupa raidul in Free Mine, Crawler Plate Armor - 15 Crawler Plates (Weapons 80 Arrows 15 Fire 45 Magic 15)

#34
MesA91

MesA91

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 13.12.2008
Am si eu o mica mare problema.. Va rog sa ma ajutati: Am ajuns in capitolul 5 la Orc Temple la shamani. Exista 2 room switches. Una coboara tavanul pe tine si mori si alta ar trebui sa deschida ceva! Cand dau pe ea imi iese din joc si imi zice ceva de genu:  B:VFILE: Err: -2: Can't find file:_work\data\music\dungeon\itrw_2h_orcstaff_01.mrm code:255!:|


Ce as putea sa fac? Am petrecut mult timp si nu vreau sa ma opresc aici :(??

id ym: dj_mesa   daca stiti spuneti-mi si mie pls:|!

#35
shiva

shiva

    Nameless hero. Professional bug slayer mom.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,857
  • Înscris: 06.10.2003

View PostMesA91, on Apr 6 2009, 19:45, said:

Am si eu o mica mare problema.. Va rog sa ma ajutati: Am ajuns in capitolul 5 la Orc Temple la shamani. Exista 2 room switches. Una coboara tavanul pe tine si mori si alta ar trebui sa deschida ceva! Cand dau pe ea imi iese din joc si imi zice ceva de genu:  B:VFILE: Err: -2: Can't find file:_work\data\music\dungeon\itrw_2h_orcstaff_01.mrm code:255!:|

Relax! E foarte usor de rezolvat orice eroare de genul asta ( la mine e vorba de Err:-2: Can't find file:_WORK\DATA\ANIMS\_COMPILED\ITMW_2H_ORCAXE_03.MRM Code: 255 ).
Ce trebuie sa faci:
1. download GothicVDFS Attached File  GothicVDFS.zip   33.46K   31 downloads (e de pe www.worldofgothic.com )
2. ruleaza executabilul si la filename selecteaza "C:\Program Files\Piranha-Bytes\Gothic I\Data\meshes.VDF"
3. In partea din stanga jos, selecteaza directorul COMPILED si in dreapta scroleaza pana la itrw_2h_orcstaff_01.mrm si selecteaza-l (e acolo, uita-te cu atentie!)
4. click butonul cu Extract Selected
5. In directorul aplicatiei GothicVDFS va fi extras respectivul fisier (itrw_2h_orcstaff_01.mrm), cu calea completa cu tot
6. copiaza fisierul in "C:\Program Files\Piranha-Bytes\Gothic I\_work\data\music\dungeon\"
7. Enjoy the rest of the game!  B)

#36
MesA91

MesA91

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 13.12.2008
Ms mult de tot... M-ai salvat :)!!  :coolspeak:

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate