Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus
 Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...
 Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...
 Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping
 

Gothic 1 nu mai stiu ce sa fac :)

- - - - -
  • Please log in to reply
43 replies to this topic

#1
WizardAly

WizardAly

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 314
  • Înscris: 06.12.2006
Salut.Stiu ca e cam tarziu pentru Gothic 1 dar lam luat de cateva zile pentru ca am jucat cateva rpg-uri care miau placut si mi sa parut bun si acesta si am hotarat sa incep cu prima serie pana la ultima  :console: .Problema e alta sunt la inceput si sunt cam nob...deci trebuie sa fiu admis in Old Camp, am facut quest la toti aia importanti Sly,Dexter...Diego a zis ca stau bine dar problema e alta....cum sunt admis?  :D  Trebuie sa dau un fel de test cred si nu stiu cum il dau sau parca trebuie sa gasesc pe cineva Ian care sami dea testul si nul gasesc nici in Old nici in New Camp.
Deci daca poate avea cineva rabdare sami explice si mie ce sa fac ar fi perfect...si poate imi spuneti si in ce consta acest test :)
Va multumesc!

#2
shiva

shiva

    Nameless hero. Professional bug slayer mom.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,860
  • Înscris: 06.10.2003

 WizardAly, on Mar 25 2008, 21:18, said:

Salut.Stiu ca e cam tarziu pentru Gothic 1 dar lam luat de cateva zile pentru ca am jucat cateva rpg-uri care miau placut si mi sa parut bun si acesta si am hotarat sa incep cu prima serie pana la ultima  :console: .Problema e alta sunt la inceput si sunt cam nob...deci trebuie sa fiu admis in Old Camp, am facut quest la toti aia importanti Sly,Dexter...Diego a zis ca stau bine dar problema e alta....cum sunt admis?  :D  Trebuie sa dau un fel de test cred si nu stiu cum il dau sau parca trebuie sa gasesc pe cineva Ian care sami dea testul si nul gasesc nici in Old nici in New Camp.
Deci daca poate avea cineva rabdare sami explice si mie ce sa fac ar fi perfect...si poate imi spuneti si in ce consta acest test :)
Va multumesc!

Nu-i niciodata tarziu pt. Gothic1. Eu am terminat G1,2,3 si am incercat TES-Morrowind insa n-are povestea si atmosfera din G1 asa ca sunt sanse sa repet G1, cel mai probabil din postura unui mag( Swamp Camp ).
Cat despre problema ta, testul consta in a merge in mina ( pe harta primita e marcata mina ) si a-i aduce o lista la Diego. Pt. mai multe detalii, vezi aici si aici.

Enjoy!

#3
wondermoshu

wondermoshu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 156
  • Înscris: 24.03.2008
nu e niciodata tarziu pentru gothic 1...joaca-l si o sa iti schimbi parerea despre ce inseamna un joc adevarat.....in ceea ce priveste problema ta....explore, explore, explore...pt asta e facut jocul :)....succes maxim B)

#4
muaddib10

muaddib10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,623
  • Înscris: 20.11.2007
Imi place f. mult seria Gothic.
Inca n-am jucat 3-ul,trebuie sa-l fac rost cat mai repede.
Si Gothic 1 e frumos,drogatii din Sect Camp sunt amuzanti.
Exista un bug daca vrei sa treci pe poarta sa dai documentul acela.
Inainte sa intri pe poarta scoati sabia,ceilalti o vor scoate si fugi inauntru in castel.Ei isi vor retrage armele si vor uita ca n-ai voie inauntru.

#5
shiva

shiva

    Nameless hero. Professional bug slayer mom.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,860
  • Înscris: 06.10.2003
IMHO, G1 e cel mai reusit ...G2 m-a plictisit iar G3 m-a plictisit si mai tare iar si in G4 vor pune accentul tot pe "Exploration, exploration, exploration" in detrimentul povestii...Pacat, tare pacat ... :confuzzled:

#6
FIlipq

FIlipq

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 31.12.2007
mey.....daca cumva Diego spune..."You find enough people to speak in your favor".....mai trebuie numai sa ai lev 5......probabil ca tu nu ai.......

#7
WizardAly

WizardAly

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 314
  • Înscris: 06.12.2006

 FIlipq, on Mar 30 2008, 08:39, said:

mey.....daca cumva Diego spune..."You find enough people to speak in your favor".....mai trebuie numai sa ai lev 5......probabil ca tu nu ai.......

Ba da aveam dar nu stiam unde sal gasesc pe Ian.Acu sunt Guard si tocmai a murit Y'Berion  :)
Multumesc Shiva.

#8
FIlipq

FIlipq

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 31.12.2007
..OK OK...tine-o tot asa......daca mai ai ceva probleme iti dau ID-ul meu de [email protected]...... :)

#9
shiva

shiva

    Nameless hero. Professional bug slayer mom.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,860
  • Înscris: 06.10.2003

 WizardAly, on Mar 30 2008, 17:29, said:

Ba da aveam dar nu stiam unde sal gasesc pe Ian.Acu sunt Guard si tocmai a murit Y'Berion  :)
Multumesc Shiva.

Mei, imi faci pofta de G1 ...ca TES-Morrowind m-a dezamagit crunt ... :D

#10
FIlipq

FIlipq

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 31.12.2007

 shiva, on Mar 31 2008, 15:08, said:

Mei, imi faci pofta de G1 ...ca TES-Morrowind m-a dezamagit crunt ... :D
....nici mie nu prea mi-a placut...ii sec... :death:

Edited by FIlipq, 31 March 2008 - 15:12.


#11
WizardAly

WizardAly

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 314
  • Înscris: 06.12.2006

 shiva, on Mar 31 2008, 15:08, said:

Mei, imi faci pofta de G1 ...ca TES-Morrowind m-a dezamagit crunt ... :D
Am si eu Morrowind si e prea...greu si plictisitor?si nici gameplay numi place :) Gothic e mult mai bun ;) :OK:

#12
shiva

shiva

    Nameless hero. Professional bug slayer mom.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,860
  • Înscris: 06.10.2003

 WizardAly, on Apr 1 2008, 23:38, said:

Am si eu Morrowind si e prea...greu si plictisitor?si nici gameplay numi place :) Gothic e mult mai bun ;) :OK:

Nu-i atat de greu pe cat e de plictisitor ... story diluat rau de tot, peisaj dezolant, cu fauna redusa si anormala ( am avut deja-vu din Halo 1 si Unreal 2 ). Ma intreb cum e Oblivion ca story si gameplay ...
Eniuei, G1 as mai juca, si cu cea mai mare placere ....

P.S: Sefu' @aiptek, ne ierti ca am luat-o pe aratura cu TES vs. Gothic, raaaait?  :rolleyes:

#13
FIlipq

FIlipq

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 31.12.2007

 shiva, on Apr 2 2008, 13:43, said:

Nu-i atat de greu pe cat e de plictisitor ... story diluat rau de tot, peisaj dezolant, cu fauna redusa si anormala ( am avut deja-vu din Halo 1 si Unreal 2 ). Ma intreb cum e Oblivion ca story si gameplay ...
Eniuei, G1 as mai juca, si cu cea mai mare placere ....
ceea ce nu mia plzcut la TES Morrowind o fost:
-misiunile grele care la primeai la inceput
-stilul de lupta
-avansarea in nivel sa facea foarte greu
etc etc

#14
WizardAly

WizardAly

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 314
  • Înscris: 06.12.2006
Am dat peste alta problema la gothic 1.Sunt la misiunea cu cele 5 focus pentru bariera..la aia de ma intalnesc cu Gorn la poarta de la manastire.Acu problema e ca folosesc scroll ala sa ma transform in gandac si nu isi mai revine(ramane gandac)...sau e normal sa dureze pe putin 6-7 minute?
Si inca ceva.Dupa ce a murit y'berion am citit undeva ca trebuie sa ii raportez lui Raven(old camp sunt guard) ca sa ma promoveze dar nu am facut asta si mam dus direct la mages in New Camp si acu daca vreau sa vorbesc cu Raven nu pot sal intreb decat cum merge afacerea cu "ore" sau ceva de genu si nu ma promoveaza la "superior guard" ca sa pot sami cumpar ultima armura probabil...
Deci....aveti vreo idee?
multumesc!

#15
FIlipq

FIlipq

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 31.12.2007

 WizardAly, on Apr 7 2008, 23:22, said:

Am dat peste alta problema la gothic 1.Sunt la misiunea cu cele 5 focus pentru bariera..la aia de ma intalnesc cu Gorn la poarta de la manastire.Acu problema e ca folosesc scroll ala sa ma transform in gandac si nu isi mai revine(ramane gandac)...sau e normal sa dureze pe putin 6-7 minute?
Si inca ceva.Dupa ce a murit y'berion am citit undeva ca trebuie sa ii raportez lui Raven(old camp sunt guard) ca sa ma promoveze dar nu am facut asta si mam dus direct la mages in New Camp si acu daca vreau sa vorbesc cu Raven nu pot sal intreb decat cum merge afacerea cu "ore" sau ceva de genu si nu ma promoveaza la "superior guard" ca sa pot sami cumpar ultima armura probabil...
Deci....aveti vreo idee?
multumesc!
1)la vraja cu gandacu' trebuie sa dai enter......merge la orice vraja de transformare......
2)da...mi se pare ca aca ii raportezi te promoveaza la "upper class guard"......sau poate cu Thorus...nu mai stiu...

Edited by FIlipq, 08 April 2008 - 16:39.


#16
WizardAly

WizardAly

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 314
  • Înscris: 06.12.2006

 FIlipq, on Apr 8 2008, 16:35, said:

1)la vraja cu gandacu' trebuie sa dai enter......merge la orice vraja de transformare......
2)da...mi se pare ca aca ii raportezi te promoveaza la "upper class guard"......sau poate cu Thorus...nu mai stiu...
multumesc am reusit.Am trecut mai departe ,Gomez a omorat fire magicians, si am intrat in new camp ca old e inchis si ma atacau aia ;)) .Acu am alta problema.Am fost la Xardas am vb cu el ,dupa la orcu ala am vb si cu el am fost inapoi la xardas si acu tre sa intru in Slepper Temple.Cand am ajuns la water magicians Ruiodan parca mia spus ca trebuie sa vb cu Gorn care e pe drumu spre Free Mine pentru ca vrea sa o recupereze.Acu intrebare e care e Free Mine?Ca nu dau de ala.Tre sa o iau pe teritoriu orcilor sau imi poate spune cineva unde se afla?
Multumesc!

#17
Alucu

Alucu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 29.04.2007

 WizardAly, on Apr 10 2008, 20:30, said:

multumesc am reusit.Am trecut mai departe ,Gomez a omorat fire magicians, si am intrat in new camp ca old e inchis si ma atacau aia ;)) .Acu am alta problema.Am fost la Xardas am vb cu el ,dupa la orcu ala am vb si cu el am fost inapoi la xardas si acu tre sa intru in Slepper Temple.Cand am ajuns la water magicians Ruiodan parca mia spus ca trebuie sa vb cu Gorn care e pe drumu spre Free Mine pentru ca vrea sa o recupereze.Acu intrebare e care e Free Mine?Ca nu dau de ala.Tre sa o iau pe teritoriu orcilor sau imi poate spune cineva unde se afla?
Multumesc!


deci ... New mine este undeva langa New Camp... Exact din oras de la New Camp se face un drum in sus, spre cascada, o iei pe acolo si urmezi drumul, el te va duce la New Mine. Super tare jocu :X pacat ca nu am calc destul de bun sa joc Gothic 3... Mi se pare cel mai tare RPG

#18
shiva

shiva

    Nameless hero. Professional bug slayer mom.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,860
  • Înscris: 06.10.2003

 Alucu, on Apr 10 2008, 20:55, said:

deci ... New mine este undeva langa New Camp... Exact din oras de la New Camp se face un drum in sus, spre cascada, o iei pe acolo si urmezi drumul, el te va duce la New Mine. Super tare jocu :X pacat ca nu am calc destul de bun sa joc Gothic 3... Mi se pare cel mai tare RPG

Gothic 1 are poveste mai buna decat Gothic 3, unde s-a diluat in favoarea graficii si a explorarii...

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate