Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boala mar

Schimbare bascula (si altele) For...

Problema anxioasa, e normal cum g...

Vitrina sucuri
 F.Charm - La inalțime

Marker de scris pe bidoane

Lecțiile trase de comandanti...

Recomandare telefon pt poze si ba...
 Casa de paie

Verificare baza de date a politiei

Xiaomi sub 1200 lei

programul Marțea Mastercard
 Adaptare aspirator pe baterii, la...

Resetare baterie Acer Aspire E5-575

AMD Ryzen 7800X3D - stuttering

Recomandare router 4G/5G

Am niste intrebari

- - - - -
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

ciutacu

ciutacu

Active Member

• Grup: Senior Members
Nu stiu unde locuiesti si daca ai un magazin Pronutrition in oras, insa poti comanda online: http://www.pronutrition.ro

therock3

therock3

Junior Member

• Grup: Members

View PostAerow, on Mar 29 2008, 11:28, said:

da dar nu inteleg un lucru de unde iau proteinele din zer si milk&egg ?
cum se numesc ele  normal ca nu ma duc la farmacie sa le cer zer si milk&egg
va rog raspundeti
Eu zic ca nu e bine sa iei suplimente la varsta ta.Trebuie sa te antrenezi fara..insa sa ai o alimentatie curata.Proteinele sunt extrase din lapte ,oua..etc si contine si Ca..si iti fixeaza oasele,iar la varsta ta trebuie sa te dezvolti nu sa ti se fixeze oasele.Parerea mea..Doar vitamine si minerale Opti-Men recomand..

Aerow

Aerow

New Member

da dar asta geopsi a zis ca pot sa iau nu stiu ce milk&egg si la cei bun ...sau ii doar lapte si ou ...ca imi fac si eu acasa iau un litru de lapte si 3 oua si le amestec ...si cei aia dextoza si la cei buna ?

da si daca aia este milk&egg imi fac singur si cat tre sa iau pe zi si dextroza le cei buna si cat sa iau?
?

ciutacu

ciutacu

Active Member

View PostAerow, on Mar 29 2008, 13:22, said:

da dar asta geopsi a zis ca pot sa iau nu stiu ce milk&egg si la cei bun ...sau ii doar lapte si ou ...ca imi fac si eu acasa iau un litru de lapte si 3 oua si le amestec ...si cei aia dextoza si la cei buna ?

da si daca aia este milk&egg imi fac singur si cat tre sa iau pe zi si dextroza le cei buna si cat sa iau?
?
Ai intrat pe link-ul pe care l-am postat mai sus ? Alea sunt concentrate proteice,  nu doar lapte si ou, adica o portie din produsul ala face cat 12 oua. In loc de dextroza poti sa iei zahar.

View Posttherock3, on Mar 29 2008, 12:16, said:

Eu zic ca nu e bine sa iei suplimente la varsta ta.Trebuie sa te antrenezi fara..insa sa ai o alimentatie curata.Proteinele sunt extrase din lapte ,oua..etc si contine si Ca..si iti fixeaza oasele,iar la varsta ta trebuie sa te dezvolti nu sa ti se fixeze oasele.Parerea mea..Doar vitamine si minerale Opti-Men recomand..
Documenteaza-te, citeste ce ai scris si dupa aceea apasa reply.

Edited by ciutacu, 29 March 2008 - 17:22.

Aerow

Aerow

New Member

da dar nu as vrea sa iau proteine daca mi ati putea recomnanda o bautura inainte de sala ceva den lapte&oua daca merge

sau niste proteine slabe sau in loc vitamine ces mai bune si o bautura

Aerow

Aerow

New Member

da a intrat ...dar nu cred ca alea merg la varsta mea ca am 14 ani dar daca merg care ?

am intrat si am vazut ceva tare:este aia fit up...si batoanele proteice ..care dintre ele is bune pt varsta mea 14 ani? va rog raspundeti va voi fi foarte recunoscator

Attached Files

walking^human

walking^human

Active Member

Lasa-ne cu doctorii de familie care habar nu au (majoritatea) care e diferenta dintre proteina din zer si creatina. Multi aveti incredere oarba in medici pana cand va frigeti. Daca e doctor-wow- e zeu. Nu conteaza ca a facut facultatea acum 35 de ani sau probabil a terminat cu 5...

ps: @Aerow habar nu ai. Minim o luna doua iti recomand sa nu iei nimic. Si in timplul asta cauta pe internet ce e una si ce e alta si ai sa-ti raspunzi singur la toate intrebarile.

Edited by walking^human, 30 March 2008 - 15:07.

adi185

adi185

Member

View Posttherock3, on Mar 30 2008, 13:55, said:

Ciutacule ia dute tu frumos la un doctor si spunei ca vrei sa iei concentrate proteice.Sa vezi  ce o sa zica..Dupaia mai vorbim
sunt f putini doctori care stiu cu adevarat ce-s suplimentele proteice, nutritive. asa ca nu te lua dupa doctori... is zero barat la capitolu nutritie sportiva

Aerow

Aerow

New Member

de cateva zile iau fitnes bar de la pronutrition e bun de ceva ? cam cat ar trebui sa iau pe zi?

Edited by ciutacu, 16 April 2008 - 17:32.
Vezi ca intre cuvinte exista si pauze.

ciutacu

ciutacu

Active Member

3 - 5 pe zi plus alimentatie de calitate.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate