Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 Va rog recomandati echipa serioa...

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...

Marci Biciclete - recomandari
 Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...

Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa

Stimulente AJOFM
 

Modele Gips Carton/Rigips pentru pereți și tavane

- - - - -
  • Please log in to reply
1478 replies to this topic

#1477
FANARIOT2007

FANARIOT2007

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 24.01.2007
Am pus profile cd 60 si ud 30 intr-un apartament......am folosit tije cu pise de suspendare - interax cd la 43.5 cm si piesele la 50 cm (cred ca foarte dese) am inceput sa plachez tavanul cu rigips de 12, 5 cm....am izolat cu vata minerala 5 cm perpendicular pe cd (pe deasupra lor) si 10 cm intre profile dup[a care folie reflex aluminizata  catre rigips si la urma rigipsul......mi-a iesit binisor(nu sunt de meserie - dar n-am 2 maini stangi) nu am avut cute la folie si tavanul a iesit  perfect.....Gletul cu super rigips 2 maini si in prealabil banda de rosturi intre placi - am chemat un baiat ca n-am rabdare....!!!!!

In sufragerie si unul dintre dormitoare vreau sa fac o scafa  cu iluminare tavan pe ambele laturi de 6.10 m in sufragerie (dormitorul e mai mic).
Stiu ca pentru astfel de lucrari trebuie alfel de profile......mi-au ramas aproape 40 profile la circa 60 70 cm....vreau sa le folosesc.....oricum inchid mai intai cu izolatia si rigipsul si apoi pun ud 30 pe un perete si tavan.....dar cum inchid cu rigips sa-mi iasa scafa....am vazut ceva filmulete pe la rusi....dar nu prea inteleg.....revin si cu poze....

Attached Files



#1478
Doru1921

Doru1921

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 10.01.2012
Am de executat un tavan de rigips la care beneficiarul dorește lipirea pe spatele plăcilor a unei membrane fonoizolante cu o greutate specifica de kg/m2 întrebarea mea este pt cei care știu sau au mai făcut ....Dacă scheletul metalic pe tija  și distribuirea normala de tn.uri pe placa rezista la o greutate suplimentara...Va multumesc

#1479
campnou

campnou

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,268
  • Înscris: 10.05.2011
Buna seara,meseriasul mia făcut dubla armare la îmbinări tavan dar amândouă benzi înglobate intr-o singura mana,si cu a doua finisează.e corect sau sa-l pun sa dea o mana cu plasa si sa astepte sa se usuce,in total trei mâini?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate