Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Acasa TV devine televiziune gener...

[Recomandare] Caut scara de 7 m (...

Masinile de spalat AUTOMATE in an...

Procedura Rabla 2024
 "File Explorer" pentru un...

Inel de logodna

Ati auzit de scandalul in care es...

Iaz 12 m3
 Recomandare masina de tuns gazon

Recomandare rulouri/rolete/jaluze...

Zgarda capuse /pureci + hrana

Scula taiere plastic
 Definitie activitate continua

RC09 pentru camera A500s

Dren de fosa langa casa?

Panko lung

Sfaturi exercitii pentru acasa

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

@lyg@t0r

@lyg@t0r

Member

• Grup: Members
Salutare!!!Am 16 ani,1.80m si 77-78 kg.As vrea sa imi recomandati niste exercitii pe care le-as putea face acasa pentru a mai slabi cateva kg si pentru a-mi dezvolta musculatura corporala.Doresc in special sa scap de ''burtica'' si sa imi conturez abdomenul si pectoralii.Bineinteles vreau sa imi dezvolt si celelalte grupe de muschi,dar cele precizate inainte sunt primele de pe lista. Nu vreau cine stie ce pectorali sau abdominali ci doar cat sa stea tricoul bine pe mine si sa nu ma fac de ras la piscina. Pe langa exercitii as vrea sa imi recomandati si ''aparate'' care ma pot ajuta cum ar fi gantere,haltere cat si exercitii pe care le pot efectua cu acestea. Cam atat ar fi de spus acum astept sfaturile voastre. Multumesc anticipat !!!
PS: Am uitat sa precizez ca pentru sala nu am timp din cauza scolii,ma pot duce abea pe la vara,dar nu sunt sigur si de aceea vreau totusi sa ma apuc de acum.

@lyg@t0r

@lyg@t0r

Member

Nu ma poate ajuta nimeni  :crying: ? Orice sfat este binevenit :peacefingers:

zalman

zalman

Member

nu ar strica sa te documentezi inainte sa intrebi pur si simplu...dar totusi ... gasesti aici  exercitii pentru toate grupele...

nu ar strica sa iti faci timp sa mergi la sala...
si eu am ore pana la 3 in fiecare zi ...mai merg la centru de excelenta...m-am calificat la nationala la info..si uite ca totusi am timp sa merg de 4 ori /sapt la sala...daca iti doresti cu adevarat sa mergi iti poti face timp...

Valy1

Valy1

Senior Member

• Grup: Senior Members
Ce scoala faci tu la 16 ani de nu ai timp si de altceva ? :)

@lyg@t0r

@lyg@t0r

Member

Pai vin de la scoala pe la 2:30,mananc si ma culc ca vin obosit...Ma trezesc pe la 4:30 ma apuc de teme se face 6-6:30 stau putin si ma apuc de invatat...Chiar nu am timp deoarece am mult de scris si de invatat :puke:  :thumbdown:

Zalman multumesc pentru site :coolspeak:

As vrea sa imi iau niste gantere pentru ca am vazut ca sunt multe exercitii care se pot efectua cu ajutorul acestora,dar nu stiu de cate kg sa imi cumpar.Ceva recomandari ?

ciutacu

ciutacu

Active Member

Eu zic sa te uiti la exercitii aici: http://www.bodybuild...n/exercises.htm
Cel mai bine ar fi sa mergi la sala, cat despre gantere iti recomand niste gantere reglabile.

@lyg@t0r

@lyg@t0r

Member

Multumesc Ciutacu...Voi cauta o sala buna prin apropiere si voi incerca sa imi fac timp sa merg...Oricum daca nu reusesc acum imi cumpar niste gantere si la vara ma duc la sala 100% ca acasa nu cred ca o sa fac mare lucru...Multumesc tuturor si mai astept si alte sfaturi :coolspeak: !!!

dandemai

dandemai

New Member

Pentru a scapa de kilogramele in plus,trebuie sa arzi mai multe calorii.Pentru asta,trebuie sa faci miscare regulat,si sa restrictionezi in special carbohidratii si grasimile.Un lucru util este sa disociezi categoriile alimentare si sa nu combini proteinele cu carbohidratii,adica sa cauti sa mananci gratarul, de pilda, fara orez,paine sau cartofi.O alta recomandare este sa suprimi total dulciurile.Pentru a avea un abdomen plat,trebuie sa faci exercitii abdominale.Tine cont de faptul ca trebuie sa schimbi modul de solicitare a musculaturii.Combina ridicarile de trunchi cu crunch-ul si cu ridicarile de picioare din atarnat.Tine cont de faptul ca trebuie sa faci mult efort cardio,adica efortul care solicita sistemul cardiorespirator.Alergarile sunt foarte bune.Dac cu toate acestea,consumi suplimente nutritive arzatoare de grasimi,efectul e garantat.

Valy1

Valy1

Senior Member

Poti include grasimile sanatoase cum ar fi cele din :ulei de masline , ulei din samburi de struguri , nuci , alune crude , fistic.

decefalus

decefalus

Junior Member

Cel mai bine e sa iti cumperi o bicicleta si sa te plimbi,sigur nu o sa te plictisesti si te mentii in forma,eu asta fac aproape in fiecare zi dupa ce vin de la serviciu ma plimb cu bicla si ma simt asa de bine. :thumbup:

@lyg@t0r

@lyg@t0r

Member

View Postdecefalus, on May 18 2008, 21:06, said:

Cel mai bine e sa iti cumperi o bicicleta si sa te plimbi,sigur nu o sa te plictisesti si te mentii in forma,eu asta fac aproape in fiecare zi dupa ce vin de la serviciu ma plimb cu bicla si ma simt asa de bine. :thumbup:
Da poi eu am inceput sa nu mai fiu in forma de cand mi-am vandut bicicleta :console: . Ca inainte nu aveam probleme si ma plimbam zilnic cu bicicleta. Acum eu as vrea sa imi cumpar alta,dar nu am unde sa o tin :( deoarece pe cea veche o tineam pe scara,dar se umplea de praf si acum isi parcheaza un vecin scuterul acolo.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate