Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

I Am Legend (2007)

- - - - -
  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#1
Pantaleon

Pantaleon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 21.03.2008
Ce parere v-a facut acest film ? Il considerati unul de calitate sau doar un esec lamentabil ?
Parerea mea : departe de perfectiune. De ce ? Desi subiectul nu e nou (vezi 28 Days Later si altele) are si un pic de originalitate. Will Smith face un rol bun, ca mai totdeauna, dar filmul are carente mari la grafica. Excelent la descrierea New York-ului apocaliptic, e penibil cand e vorba de monstrii umani. Niste caricaturi nereusite, cu miscari demne de jocuri 3D. In comparatie cu Stapanul Inelelor, de exemplu, e jalnic. Finalul e semiratat, era loc de mai bine.
In concluzie, se putea face mult mai mult din acest film. Merita vazut si, poate, revazut. Cam atat.

#2
costamaya

costamaya

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 156
  • Înscris: 26.02.2008

View PostPantaleon, on Mar 21 2008, 18:54, said:

Ce parere v-a facut acest film ? Il considerati unul de calitate sau doar un esec lamentabil ?
Parerea mea : departe de perfectiune. De ce ? Desi subiectul nu e nou (vezi 28 Days Later si altele) are si un pic de originalitate. Will Smith face un rol bun, ca mai totdeauna, dar filmul are carente mari la grafica. Excelent la descrierea New York-ului apocaliptic, e penibil cand e vorba de monstrii umani. Niste caricaturi nereusite, cu miscari demne de jocuri 3D. In comparatie cu Stapanul Inelelor, de exemplu, e jalnic. Finalul e semiratat, era loc de mai bine.
In concluzie, se putea face mult mai mult din acest film. Merita vazut si, poate, revazut. Cam atat.

Doar un esec lamentabil :thumbdown:
Nici macar nu merita revazut, cu toata bruma de originalitate.

#3
crt

crt

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 741
  • Înscris: 11.07.2007
filmul e jalnic.
apropo de final, care dintre ele.
ca sunt doua (cel nou face posibil I am Legend 2). in finalul mai nou will smith nu crapa.

#4
Goenitz

Goenitz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 294
  • Înscris: 01.08.2007
Mie mi-a  placut filmul    -  probabil din cauza actorului principal  ^_^

#5
the_nightfly

the_nightfly

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,128
  • Înscris: 27.12.2006

View PostPantaleon, on Mar 21 2008, 18:54, said:

Desi subiectul nu e nou (vezi 28 Days Later si altele) are si un pic de originalitate.

Cum sa fie nou subiectul filmului cand cartea e din '54?  :lol:
E un film usurel, bun de vazut cu prietenii cand n-ai ce face.
The Omega Man mi s-a parut cea mai reusita adaptare, chiar daca se indeparteaza destul de mult de carte.

#6
apasha

apasha

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 518
  • Înscris: 10.11.2007
Mie mi-a placut filmul. Si nu e cazul sa vorbim de perfectiune, exista vreun film facut perfect pana acuma? ma indoiesc.
Am insa o intrebare: Pe langa filmul 28 days later, mai era unul cu acelasi subiect, in care era vorba de o familie cu doi copii, iar mama si copii aveau in adn tot asa antidotul pentru virusul acela. Stie cineva cum se numea? Subiectul e cam acelasi.

#7
Kahuna

Kahuna

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 180
  • Înscris: 22.02.2008
Exagerati...nu a fost un film foarte bun, dar nici unu slab, adica nu imi pare rau ca l-am vaztu

#8
bbobbo

bbobbo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 171
  • Înscris: 05.01.2007

View Postapasha, on Mar 22 2008, 14:33, said:

Mie mi-a placut filmul. Si nu e cazul sa vorbim de perfectiune, exista vreun film facut perfect pana acuma? ma indoiesc.
Am insa o intrebare: Pe langa filmul 28 days later, mai era unul cu acelasi subiect, in care era vorba de o familie cu doi copii, iar mama si copii aveau in adn tot asa antidotul pentru virusul acela. Stie cineva cum se numea? Subiectul e cam acelasi.
probabil te referi la continuarea lui 28 days later,28 weeks later!

#9
M0n0

M0n0

    Cinefil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,146
  • Înscris: 03.09.2005
Sunt alte rahaturi cu mutanti, zombie, etc....mult mai proaste decat cel despre care vorbim acum.
Iar cand ai un tip carismatic ca Smith jucand in el, impreuna cu cainele ala in New Yorku pustiu...are un efect relativ unic. Dar in final e un film care nu isi lasa amprenta prea puternic, dar cei care vad filmul raman cu unele imagini (cel cu Smith si cainele in laborator, dupa atac...cel al New Yorkului pustiu <e pe putin fascinant sa vezi cel mai mare oras din lumea pustiu>...si altele). Pierdere de timp nu e...ca e un film facut pentru entertainment.
Merge...

#10
dawin45

dawin45

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 850
  • Înscris: 06.01.2007
faza interesanta a filmului e cand lanseaza partea nebagata in film cand will sith pleaca cu femeia din NY..."nu lati vazut"
good

Edited by dawin45, 22 March 2008 - 15:15.


#11
M0n0

M0n0

    Cinefil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,146
  • Înscris: 03.09.2005
Finalul ala, am mai zis, e MULT mai tembel decat cel actual.
Eu unu am vazut sacrificiul pentru viata mult mai bun decat monstrul ala sa se imblanzeasca in 2 minute pentru gagica lui...tem-bel.

Dar reactia care a primit-o e normala...daca filmul nu ti-a placut, orice final alternativ e mai bun decat cel original...nu? :lol:
Gandire de turma.

#12
dawin45

dawin45

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 850
  • Înscris: 06.01.2007

View PostM0n0, on Mar 22 2008, 15:22, said:

Finalul ala, am mai zis, e MULT mai tembel decat cel actual.
Eu unu am vazut sacrificiul pentru viata mult mai bun decat monstrul ala sa se imblanzeasca in 2 minute pentru gagica lui...tem-bel.

Dar reactia care a primit-o e normala...daca filmul nu ti-a placut, orice final alternativ e mai bun decat cel original...nu? :lol:
Gandire de turma.
mia placut doar pt faptul ca will smith nu mai era singur si era cu o gagica parca a reinviat iara paradisul din biblie...

#13
m3th0dman

m3th0dman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,269
  • Înscris: 03.01.2007
Mie îmi plac finalurile în care mor actorii din rolul prinicipal, deci mi-a plăcut și finalul acestui film :D .
În rest mi se pare făcut ca un film comercial (cam tipic pentru Will Smith).

#14
bisquit

bisquit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 830
  • Înscris: 13.10.2007
Mie mi-a placut.  Consum multe filme, deci l-am trecut si pe el pe lista. Dar, chiar mi-a placut.
Cred ca by tocmai pentru Will Smith, cat mai ales pentru Bob Marley. El este The Legend. Inspirata alaturarea.
Repet, mi-a placut! Si este de vazut. Desigur.

#15
4nDr3i

4nDr3i

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,114
  • Înscris: 24.04.2006
Și mie mi-a plăcut. Și după cum zicea și m3th0dman dă bine faptul că moare la sfârșit devenind... Legendă

#16
Megabit

Megabit

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 15.01.2008
Mie mi-a placut , si mi s-a parut diferit un pic fata de alte filme similare. Tocmai relatia lui cu cainele, imaginile cu New Yorkul pustiu,  au aratat si o alta latura a unei situatii de genul asta.

#17
mnezo

mnezo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,762
  • Înscris: 06.03.2006
@M0n0: intre doua finaluri cretine, alegi ce`ti place. Daca`l faceau dupa carte iti garantez ca nu mai ajungea in cinematografe, ca deh, era prea deprimant pentru sensibilii americani.

Filmul asta merita apreciat macar pentru cinematografie (minus (d)efectele speciale) si legatura dintre Smith si cuțu ala. In rest, nimic nou sub soare.. Cu sau fara sacrificiu, ideea de final cu "totul va fi ok, rezolvam noi cumva" e dizgratioasa.

edit: smf in el fluture aparut in crapaturile din sticla, da? Ala a distrus tot filmul pentru mine.

Edited by mnezo, 22 March 2008 - 19:45.


#18
robdin2007

robdin2007

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 31.01.2008
Am vazut filme lansate direct pe DVD mai bune decat I Am a Legend. Slab din toate punctele de vedere

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate