Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Fondul sonor la un clip video pe Youtube

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
teoX

teoX

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 207
  • Înscris: 13.08.2007
Am un filmulet realizat la actiunea unui ONG. Participantii la actiune au fost din mai multe colturi ale tarii asa ca m-am gindit ca e mai simplu sa-l pun pe Youtube.
Pentru a mari atractivitatea filmuletului vreau sa mixez sunetul cu citeva melodii a unor formatii , interpreti din RO cit si din afara.
Intrebarile sunt:
a ) In ce conditii (legale) pot sa fac acest lucru ?
b ) Ar trebui sa cer acordul formatiei / interpretului ca sa pot adauga acea melodie la clipul meu video ?
c ) Sau este de ajuns daca la sfirsitul filmuletului sa adaug o secventa in care se specifica numele melodiei si cine o interpreteaza ? Ce informatii ar trebui sa contina mai exact acea secventa de final ?

Sunt in total in ceata si cu toate ca gugalesc de ceva vreme nu am gasit nici un info util (poate n-am folosit cuvintele cheie corecte ? )
Faza e ca nu-mi permit sa fiu Nea Gigi care s-a trezit cu un comp in brate si baga upload pe Youtube la greu.


PS.
Nu stiu daca am incadrat bine topicul, dar nici nu-mi da prin cap in ce sectiune ar trebui sa-l pun. Cu toate ca fac referire la un serviciu web, in fapt intrebarile mele sunt legate de drepturi de autor si conexe.
Daca e posibil un moderator sa-l ruteze spre sectiunea in care se incadreaza mai bine si unde, eventual, as putea primi mai multe raspunsuri sau opinii pertinente.

Edited by teoX, 20 March 2008 - 10:45.


#2
Carapicho

Carapicho

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,368
  • Înscris: 19.11.2006

View PostteoX, on Mar 20 2008, 10:45, said:

Am un filmulet realizat la actiunea unui ONG. Participantii la actiune au fost din mai multe colturi ale tarii asa ca m-am gindit ca e mai simplu sa-l pun pe Youtube.
Pentru a mari atractivitatea filmuletului vreau sa mixez sunetul cu citeva melodii a unor formatii , interpreti din RO cit si din afara.
Intrebarile sunt:
a ) In ce conditii (legale) pot sa fac acest lucru ?
b ) Ar trebui sa cer acordul formatiei / interpretului ca sa pot adauga acea melodie la clipul meu video ?
c ) Sau este de ajuns daca la sfirsitul filmuletului sa adaug o secventa in care se specifica numele melodiei si cine o interpreteaza ? Ce informatii ar trebui sa contina mai exact acea secventa de final ?

Sunt in total in ceata si cu toate ca gugalesc de ceva vreme nu am gasit nici un info util (poate n-am folosit cuvintele cheie corecte ? )
Faza e ca nu-mi permit sa fiu Nea Gigi care s-a trezit cu un comp in brate si baga upload pe Youtube la greu.


PS.
Nu stiu daca am incadrat bine topicul, dar nici nu-mi da prin cap in ce sectiune ar trebui sa-l pun. Cu toate ca fac referire la un serviciu web, in fapt intrebarile mele sunt legate de drepturi de autor si conexe.
Daca e posibil un moderator sa-l ruteze spre sectiunea in care se incadreaza mai bine si unde, eventual, as putea primi mai multe raspunsuri sau opinii pertinente.

in primul rand trebuie sa ia firma sau minim PFA.Si sa ai autorizatii de la credidam ,upfr si ucmr-ada.Si pe urma dupa ce ai platit astea 3 taxe poti pune orice melodie de la orice formatie vrei tu.

Bafta

#3
BuBuM5

BuBuM5

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 14.11.2006
daca nu urmaresti sa obtii profit de pe urma acestui videoclip trebuie doar sa mentionezi la final interpretii.

Succes.

#4
teoX

teoX

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 207
  • Înscris: 13.08.2007
Multumesc pentru raspunsuri.  :)

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate