Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Veciniii fac porcarii ca sa nu pot vinde apartamentul

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
Andreea8

Andreea8

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 06.03.2008
Am decis sa va cer sfatul pentru ca nu imi dau seama ce solutii mai pot gasi, dupa atatea incercari nereusite.


Pe scurt: am un apartament in vila, in zona de nord a capitalei, foarte frumos, si doresc sa il vand.

Zona este superba, si vila este de asemenea superba.


Insa vecinii (mai sunt inca 3 proprietari in aceasta vila) au aflat ca vreau sa vand si fac totul
pentru ca vila sa arate ca o maghernita tiganeasca , sau ca un bordel:


- arunca cu laturi si zeama de muraturi  pe geam exact in dreptul scarilor si apartamentului meu


- pun in curte randuri si randuri de rufe ude, iar posibilii cumparatori veniti la vizionare
isi creaza o imagine exact de curte tiganeasca cand vad asta


- au spart caramizi si le-au lasat imprastiate prin curte, si au pus tomberoanele de gunoi chiar la intrarea in curte,
ca sa puta pentru toti vizitatorii si posibilii cumparatori sa ii alunge :(


Asa sunt obisnuiti de 40 de ani cat traiesc acolo, sa isi faca necazuri si porcarii unul altuia,
si acum ar face orice doar ca sa obtin un pret cat mai mic pe apartament.


Tinand seama ca pentru a vinde, trebuie sa gasesc o metoda de a face sa fie frumoasa si curtea care trebuie traversata pana
a ajunge la apartamentul meu, am venit sa va cer parerile voastre.


Optima ar fi o solutie WIN - WIN pentru toata lumea, ma gandesc chiar la posibilitatea aducerii (de unde il iau)
a unui expert - negociator/mediator pentru a discuta cu vecinii


Va multumesc

#2
snipest

snipest

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,817
  • Înscris: 02.01.2007
Oricum a-i da-o, ai vecini naspa si nu prea se leaga nimeni. Nu prea ai ce sa le faci, decat sa discuti cu ei.

#3
bogdanan

bogdanan

    devoted SoftNews member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,269
  • Înscris: 02.04.2004
simplu, negociaza direct cu ei, poate vor sa cumpere

sau ameninta-i ca donezi unor tigani (cu posibilitatea ca aceia sa nu vanda termen de 10 ani)

#4
clara_spiele

clara_spiele

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,523
  • Înscris: 04.02.2008
Idee super, felicitari, bogdanan! Simuleaza niste negocieri cu tiganii, cu o clauza de a nu vinde 10 ani...

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate