Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

ce boxe standfloor sa cumpar? (~10 mil)

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,281
  • Înscris: 08.12.2006

View Postundercoverbrother, on Mar 20 2008, 23:18, said:

pioneer cs7070 sunt naspa rau.
Nu sunt chiar nașpa în comparație cu multe boxe sau sisteme care se pot lua la acel preț... Cu un amplif de 2x80 sau 2x100 (cam pe aici se învârt ele) merg decent.

#20
undercoverbrother

undercoverbrother

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 18,293
  • Înscris: 02.04.2007

View PostLup, on Mar 21 2008, 09:07, said:

m-ai facut sa zambesc :) dar mare dreptate ai !

ce era cu ghilimele era din review ala in franceza. ce nu, era parerea mea.

antinari:"Nu sunt chiar nașpa în comparație cu multe boxe sau sisteme care se pot lua la acel preț... Cu un amplif de 2x80 sau 2x100 (cam pe aici se învârt ele) merg decent."

merg decent(???) dar se strica cam repede.

Edited by undercoverbrother, 21 March 2008 - 16:28.


#21
vata_pa_batz

vata_pa_batz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,602
  • Înscris: 28.07.2004

View Postalexqaws, on Mar 19 2008, 22:50, said:

Mai am si eu o intrebare: din ce este confectionata membrana la difuzoarele de la cs 7070? ca pe net nu gasesc... si as vrea sa imi spuna cineva care chiar le-a auzit daca merita sau nu banii(sau care merita mai mult intre infinity primus 250 si pioneer cs7070), pentru ca au ceva reclama proasta la activ...le-as asculta chiar personal dar nu prea le mai gasesc prin magazine, doar de comandat pe net....



asa ca, inca odata va rog, o parere de la cineva care chiar le-a auzit :-s


boxele se aud diferit in incaperi diferite trust me :) Si daca le-ar fi auzit cineva pe forum tot degeaba. Singura posibilitate este sa le probezi tu in contextul mediului. Daca nu ai posibilitatea asta atunci joci la loterie. Infinity sunt specializati pe acustica, pioneer nu...daca te ajuta la ceva. Desi din momentul in care Arnie Nudell (tradus in germana ar insemna "macaroana", chiar daca se scrie du doi L) si-a creeat propria firma (Genesis) au aparut si birfele comform carora inovatia a cam stagnat. Pe scurt in spatele numelui Infinity (idem JBL) sta firma Harman.

View Postundercoverbrother, on Mar 21 2008, 17:26, said:

merg decent(???) dar se strica cam repede.


De ce?

#22
alexqaws

alexqaws

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 18.03.2008
In primul rand vreau sa va multumesc tuturor pt reply-uri. Stiu ca infinity face parte din Harman pentru ca am cautat pe net in speranta ca voi afla unde se fac proidusele. Nu am gasit nimic referitor la asta, dar ma astept totusi sa nu fie facute in china :-s

Cat despre boxe, m-am hotarat sa mai astept cam o luna si sa imi cumpar infinity primus 360 (dupa ce le si aud bineinteles), macar asa scap si de 'problema' bass-ului.

Cand o sa am bani pentru o placa de sunet mai de doamne-ajuta probabil ca o sa mai deschid un topic. Pana atunci, multumesc inca odata si numai bine!

p.s despre pioneer cs7070 am citit pe un forum ca nu ar avea filtu decat pe tweeter, si drept urmare joasele si mediile nu ar fi separate....cam dubios

Edited by alexqaws, 22 March 2008 - 10:10.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate