Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...
 Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi
 Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 

ASUS R700

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
2262 replies to this topic

#19
Ska_b

Ska_b

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 18.05.2007
Gata, l-am luat si eu.
Exact cum spune si homey are tot ce iti trebuie in pachet. MicroSd-ul e de 2 GB.
N-am apucat sa testez navigatia.

Apropos, cel pe care il comandasem inainte la Emag e inca pe drum si au zis ca trebuie sa ajunga.
Eu o sa anulez comanda, deci cine il comanda acum o sa il primeasca mai repede ;) ... sper

#20
skyspot

skyspot

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 275
  • Înscris: 22.07.2006
cum se comporta ecranul? s-a intamplat sa se decalibreze? ceva bug-uri??

#21
homey

homey

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 08.11.2005
Nu am vazut sa se decalibreze pina acum. Iata si citeva poze.
Attached File  021.JPG   116.2K   909 downloadsAttached File  023.JPG   109.8K   804 downloadsAttached File  041.JPG   112.78K   967 downloads]Attached File  025.JPG   110.53K   643 downloadsAttached File  026.JPG   112.68K   513 downloadsAttached File  028.JPG   105.22K   482 downloads]Attached File  029.JPG   103.76K   557 downloadsAttached File  030.JPG   109.98K   545 downloadsAttached File  032.JPG   108.25K   658 downloads]Attached File  033.JPG   109.64K   647 downloadsAttached File  036.JPG   112.06K   935 downloadsAttached File  037.JPG   112.89K   852 downloads]Attached File  038.JPG   107.57K   927 downloads
Singura chestie enervanta este folosirea unui font care are probleme cu diacriticele.

#22
riks

riks

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 520
  • Înscris: 28.04.2004
din poze arata bine. cum se comporat pe sosea? ramine in urma sau sageata respecta exact pozitia curenta? transmitatorul FM si bluetooth-ul l-ai testat?
astept sa-mi vina si mie si apoi sa vedem cum facem sa rezolvam problema cu diacriticile.

#23
skyspot

skyspot

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 275
  • Înscris: 22.07.2006
@riks, vad ca ai un c520, ai avut probleme cu el?  eu sunt in dilema, mi-as lua asus r700 sau mio c720...

#24
riks

riks

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 520
  • Înscris: 28.04.2004

 riks, on Mar 31 2008, 00:44, said:

@ska_b: eu sunt f. multumit de C520 din toate punctele de vedere (dupa unlock), mai ales ca-mi place ecranul mai mare... deh nu mai am ochi de soim ;)
singurul minus fata de alte device-uri (inclusiv pda-uri) ii lipseste wi-fi pt. a avea si internet, dar ma consolez cu ideea ca oricum nu stiu ca vreun pna sa aiba wi-fi...
n-am avut si nici nu am, nici un fel de probleme cu el.
singura diferenta intre 520 si 720 este camera foto, care dupa parerea mea nu merita diferenta.
insa mi-am comandat r700 si o sa-l vind ulterior (unul din ele ;) )

#25
essential1975

essential1975

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 03.04.2008
am achizitionat astazi de la eMAG asus r700 si m-am intalnit acolo cu inca o persoana care iesea cu unul in mana . eu sunt din giurgiu si l-am testat pana acasa. am avut ceva probleme pentru ca nu recunoaste diacriticele si nu puteam gasi Bucurestiul ! a venit o minte luminata in sfarsit si a rezolvat problema. recalculeaza traseul relativ repede (intentionat am gresit drumul ) . la viteze mai mari iti arata cu 10 km/ora mai putin . si la viteze mari treci de intersectii si iti arata ca esti inainte de acestea. am avut si o eroare intr-o intersectie putin ciudata din giurgiu (fosta intersectie , fost sens giratoriu , actual prioritate la mica intelegere ) unde "IOANA" mi-a zis ca e sens giratoriu si eu am luat-o pe drumul deja cunoscut adica practic prin centrul sensului . practic imaginea a disparut era ecranul jumatate alb ,jumatate curcubeu dar "ioana " vorbea in continuare  :curse: :huh:  in rest totul e o.k. sper sa nu imi faca probleme in alta parte  :D ;)  am hotarat sa il pastrez. despre alte functii altadata ... daca aveti intrebari...

#26
geomanblack

geomanblack

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 29.03.2008

 homey, on Apr 1 2008, 13:27, said:

Hartile sunt destul de detaliate, cit ma pricep eu... Da, am reusit sa pun terenul 3D.


cum ai facut terenu cum l-ai pus ce sa schimbat? il vede 3 d?

#27
geomanblack

geomanblack

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 29.03.2008

 homey, on Apr 2 2008, 11:52, said:

Nu am vazut sa se decalibreze pina acum. Iata si citeva poze.
...
Singura chestie enervanta este folosirea unui font care are probleme cu diacriticele.


geomanblack este id meu daca vrei sa-mi spui si mie cate ceva despre el cum sa le personalizam upgrad la zi.........pt ca am si eu

Edited by alexpreda, 05 April 2008 - 14:19.


#28
essential1975

essential1975

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 03.04.2008

 geomanblack, on Apr 3 2008, 21:43, said:

cum ai facut terenu cum l-ai pus ce sa schimbat? il vede 3 d?
are pe ecran o functie prin care comuta din 2d in 3d si invers. pentru mine ca si utilizator nou al unui sistem gps mi se pare mai utila folosirea 2d . oricum am inteles ca in romania nu sunt harti 3d.

#29
geomanblack

geomanblack

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 29.03.2008

 homey, on Apr 2 2008, 11:52, said:

Nu am vazut sa se decalibreze pina acum. Iata si citeva poze.
...
Singura chestie enervanta este folosirea unui font care are probleme cu diacriticele.


CUM ADICA SA SE DECALIBREZE ECRANUL CE INSEAMNA ASTA MAI EXACT?  VA-=TI CONECTAT CU ELE SA FACETI UPGRADURI PE NET EXISTA DEJA UPGRADE SI LA CE ANUME DACA EXISTA???????

Edited by alexpreda, 05 April 2008 - 14:19.


#30
homey

homey

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 08.11.2005
@geomanblack - sa se decalibreze inseamna in principiu ca imaginea unui buton de pe ecran sa fie in alta parte decit zona corespunzatoare functiei respective. Upgrade, din cite stiu eu, inca nu exista pentru device-ul asta. Update la informatia GPS exista in schimb si se realizeaza prin programelul GPS Catcher. Terenul 3D l-am pus copiind fisierul corespunzator terenului 3D pentru europa de est in directorul /dem de pe device. Navigarea 3D este posibila si in Romania pe orice drum existent pe harta. Ce avem forte putin pentru Romania este reprezentarea 3D a cladirilor.

#31
riks

riks

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 520
  • Înscris: 28.04.2004
mi-a venit si mie jucaria.
prima impresie e f. buna. primul lucru care m-a deranjat a fost ca indicatiile vocale cu ioana se intrerupeau la anumite instructiuni.
am refacut fisierul, pt. cine e interesat poa' sa-l ia de aici si sa-l puna in subdirectorul VOICE
un alt lucur deranjant a fost traducerea "aiuristica" a multor cuvinte in limba romana (ex: Term, mas, etc.) am corectat si acest fisier care pt. cei interesati poate fi luat de aici si se pune in subdirectorul LANG
deocamdata atit.

#32
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,625
  • Înscris: 28.11.2001
exista diferente intre softul de pe R700 si ce am mai probat noi pana acum  :rolleyes: ?
Maine iau si eu unul in teste.

Edited by badmania98, 04 April 2008 - 21:31.


#33
geomanblack

geomanblack

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 29.03.2008
am si eu o rugaminte mare homey cel putin am vaz ca stii mai multe cum ma conectez si eu la pc cu asus r700 cum pun vocea si ce ai modificat tu pe dispozitivu asta in memoria interna sau pe hdd ai facut modificarile terenurile cum le-ati instalat de unde le-ati luat cum le spun la fisiere id meu daca vreti sa ma invatati si pe mine este geomanblack si va sant recunoscator.......scuze homey poate sti si tu dar acu am vazut ca risck a modificat fisierele alea cu vocea si ...........le-am descarcat  risck dar nustu cum sa le pun ma bagi la add pa mes poate ma inveti si pe mine mersi mult.........respect

Edited by geomanblack, 05 April 2008 - 12:51.


#34
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,625
  • Înscris: 28.11.2001
Acum e la incarcat. Il probez si eu dupa aceea.

#35
geomanblack

geomanblack

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 29.03.2008
gata prieteni se conecteaza cam aiurea nu ma prinsesem eu de figura tre sa ai deschis my compyuter sa vezi cand til afiseaza ca pe hdd extern si dai conectare pe stocare masiva de date in dispozitiv asta era   in fine eu am pus si cele 2 harti de pe cd o fi vro problema stiti voi alea cu drumurile majoritare din west si est....sper ca nu am facut vro problema si am inlocuit fisierele alea voice si .......care lea reeditat risck apropo mersi sper ca le-ai facut cum trebuie  nu (adica mai bine).........in rest tot la voi astept ca eu is varza ...da ,ma bag peste tot pana la urma are 2 ani garantie apropo am cateva trasee ma cam arunca de pe drum  ce ziceti as putea reedita harta ??????????  va multumesc   apropo chiar e o navigatie buna eu personal nu prea am mai vazut de avut nu am avut da la ce face si la ce am mai auzit pa altii cu probleme la alte brndurii   vai mama

#36
skyspot

skyspot

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 275
  • Înscris: 22.07.2006

 badmania98, on Apr 5 2008, 14:16, said:

Acum e la incarcat. Il probez si eu dupa aceea.
dupa ce il probezi te rog fa un mic review despre el.
-ecran (decalibrari, etc)
-calitatea carcasei
-sunet
-eventuale sacadari
-conectare gps
-video

si daca poti pune si cateva poze

merci !

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate