Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...
 BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim
 Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...

Termostat frigider - verificare
 Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...
 

BALUSTRADE interioare si exterioare

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
adi_master

adi_master

    sef de tura!-in retragere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,270
  • Înscris: 19.07.2007
Sa ma scuze moderatorii sunt 2 topicuri identice (amenajari interioare dar nu are prea mult succes)

Celebrele balustrade de inox pt interior/exterior incep sa piarda din piata in favoarea aluminiului.DE CE?
aluminiu e un material nu foarte pretentios,montaj rapid(intr-o zi se pot monta pana la 50 ml finisat in 2 oameni,nu-si pierde luciul(luciu identic cu cel al inoxu-lui,nu raman urme atunci cand puneti mana pe el,montare se executa prin piese de legatura insurubabile,la inox totul trebuie sudat si poliert cu o pasta speciala si in ultimul caz PRETUL e aproape la jumatatea celui de inox.
VOI SPRE CE TINDETI?
atasej cateva poza cu balustrade din aluminiu!

2

3

4

5

Attached Files


Edited by adi_master, 17 March 2008 - 23:01.


#2
adi_master

adi_master

    sef de tura!-in retragere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,270
  • Înscris: 19.07.2007
nu are numeni nici o parere? :huh:

#3
porphyrogenitus

porphyrogenitus

    priveste profund

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,297
  • Înscris: 30.10.2005
aaa, il asteptam pe master ZEN si ai sa polemizezi cu el vrute si nevrute. ^_^

#4
rdesign

rdesign

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 320
  • Înscris: 28.08.2005
Daca e promo e contrar regulamentului.
Daca e prezentarea unei achizitii personale, sa le stapanesti sanatos si sa te bucuri de ele.
Daca vrei sa obtii neaparat parerea altora, personal nu-mi plac chestiile lucioase, dar asta e treaba de gust si stii cum e cu gusturile, nu se discuta.
In concluzie, poti obtine laude sau critici functie de optiunile personale ale fiecaruia care, pana la urma, sunt ssubiective.

#5
sith

sith

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 462
  • Înscris: 21.01.2007
[quote name='adi_master' date='Mar 18 2008, 12:11' post='4262995']
nu are numeni nici o parere? :huh:
[/quote
Ba da,e naspa frate mai trebuiau turnuletele tiganesti si cred ca aveam tot tacamul si ultima gaselnita culoare portocalie pe fatada casei,asta e parerea mea  :OK:

#6
mihilc

mihilc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 243
  • Înscris: 10.10.2006
Cu tot respectul , eu sunt de parere ca este o chestie de gust. De exemplu nu cred ca e f. important materialul din care este fabricata scara ci modelul si stilul casei. De exemplu la un stil traditional acest model de scari ar fi kitch, dar cred ca se potrivesc unui stil modern, minimalist.
A devenit deja cliseu: scarile din inox - kitch, spoturile - kitch, scafele - kitch, auriu - kitch samd. Eu cred ca este important in ce context se integreaza fiecare.

Edited by mihilc, 18 March 2008 - 21:27.


#7
adi_master

adi_master

    sef de tura!-in retragere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,270
  • Înscris: 19.07.2007
Se pare ca am fost total gresit inteles!!Nu e casa mea,scarile interioare pe care le am sunt din fier forjat si nu as renunta la ele  niciodata.
Am deschis acest topic pt ca ma confrunt cu o dilema mare:Lumea a inceput sa prefere alumuniul la constructia balustrazilor in defavoarea inoxului,motiv pt care va intreb si pe VOI ''DACA''ati fii in ipostaza de a alege, ce anume ati alege dintre aluminiu si inox tinand cont de cele enumerate in primul post!!

Edited by adi_master, 18 March 2008 - 22:38.


#8
sith

sith

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 462
  • Înscris: 21.01.2007

View Postadi_master, on Mar 18 2008, 22:29, said:

Se pare ca am fost total gresit inteles!!Nu e casa mea,scarile interioare pe care le am sunt din fier forjat si nu as renunta la ele  niciodata.
Am deschis acest topic pt ca ma confrunt cu o dilema mare:Lumea a inceput sa prefere alumuniul la constructia balustrazilor in defavoarea inoxului,motiv pt care va intreb si pe VOI ''DACA''ati fii in ipostaza de a alege, ce anume ati alege dintre aluminiu si inox tinand cont de cele enumerate in primul post!!
Daca ma intrebi pe mine raspunsul este scurt si la obiect ,,NIK,,pentru ca nu ami plac lucrurile sclipitoare . :OK:

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate