Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 

Joomla

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
Logman

Logman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 06.03.2008
Poate fi joomla instalata pe serverul de la xhost? [gazduire pe gratis] La preinstallation check am urmatoarele probleme:

Session save path                                              Unwriteable
Safe Mode:                                                        ON
Register Globals:                                                ON  
Register Globals Emulation:                              ON  

       Cum pot modifica aceste lucruri? Doar cei de la xhost o pot face? Stiu ca daca nu platesti, nu primesti suport.


Atasez si o imagine :) :

Attached Files



#2
overlook

overlook

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 15.03.2008
Cu ajutorul clientului FTP seteaza CHMOD pentru configuration.php la 777 si apoi continua instalarea scriptului !

#3
Talpa Iadului

Talpa Iadului

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 448
  • Înscris: 08.02.2007

View PostLogman, on Mar 17 2008, 19:02, said:

Stiu ca daca nu platesti, nu primesti suport.

deaia nu primesc eu nici un rasp :))

#4
Logman

Logman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 06.03.2008

View Postoverlook, on Mar 17 2008, 20:36, said:

Cu ajutorul clientului FTP seteaza CHMOD pentru configuration.php la 777 si apoi continua instalarea scriptului !

       Nu am acest fisier creat. Daca-l creez eu e ok?

#5
Smiley91

Smiley91

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 152
  • Înscris: 16.11.2007
Si eu am incercat sa pun joomla pe ilive.ro dar acolo nu se poate activa mysql daca nu dai bani...xhost merge prea greu cand uploadez...daca mai are cineva joomla instalat pe vreun host(gratuit :D ) as vrea sa stiu si eu care:)

#6
overlook

overlook

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 15.03.2008

View PostLogman, on Mar 17 2008, 19:47, said:

Nu am acest fisier creat. Daca-l creez eu e ok?

Daca nu ma insel ai configuration.php-dist ! Redenumeste-l ( configuration.php ) !

#7
Logman

Logman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 06.03.2008
Warning: require_once() [function.require-once]: open_basedir restriction in effect. File(/path/to/joomla/install/includes/version.php) is not within the allowed path(s): (.:/allowrun:/etc/xml:/home/www/free:/usr/lib/php:/usr/local/lib/php:/usr/local/xpanel/templates:/home/www/lib:/home/www/toplabs:/tmp) in /home/www/free/uv.ro/anunturiaz.uv.ro/includes/joomla.php on line 71

Warning: require_once(/path/to/joomla/install/includes/version.php) [function.require-once]: failed to open stream: Operation not permitted in /home/www/free/uv.ro/***[aici era numele siteului]/includes/joomla.php on line 71

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/path/to/joomla/install/includes/version.php' (include_path='.:./inc:/home/www/lib:/home/www/lib/pear:/home/www/lib/pear/DB:/home/www/lib/nusoap:/home/www/lib/phrame:/home/www/lib/toplabs:/allowrun:') in /home/www/free/uv.ro/***[aici era numele siteului/includes/joomla.php on line 71

           Acum nu mai vad nici un pre-instalation. Vad doar asta.

#8
overlook

overlook

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 15.03.2008

View PostLogman, on Mar 17 2008, 20:16, said:

Warning: require_once() [function.require-once]: open_basedir restriction in effect. File(/path/to/joomla/install/includes/version.php) is not within the allowed path(s): (.:/allowrun:/etc/xml:/home/www/free:/usr/lib/php:/usr/local/lib/php:/usr/local/xpanel/templates:/home/www/lib:/home/www/toplabs:/tmp) in /home/www/free/uv.ro/anunturiaz.uv.ro/includes/joomla.php on line 71

Warning: require_once(/path/to/joomla/install/includes/version.php) [function.require-once]: failed to open stream: Operation not permitted in /home/www/free/uv.ro/***[aici era numele siteului]/includes/joomla.php on line 71

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/path/to/joomla/install/includes/version.php' (include_path='.:./inc:/home/www/lib:/home/www/lib/pear:/home/www/lib/pear/DB:/home/www/lib/nusoap:/home/www/lib/phrame:/home/www/lib/toplabs:/allowrun:') in /home/www/free/uv.ro/***[aici era numele siteului/includes/joomla.php on line 71

           Acum nu mai vad nici un pre-instalation. Vad doar asta.

Ti-am dat un PM !

#9
Logman

Logman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 06.03.2008

View PostTalpa Iadului, on Mar 17 2008, 20:43, said:

deaia nu primesc eu nici un rasp :))

:(

#10
lord_ice

lord_ice

    SEO is ART

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,100
  • Înscris: 20.06.2007
In .htaccess pui:


php_flag register_globals off
php_flag register_globals on

In functie de ca ai nevoie pui on sau off.

Faci chmod 0777 pe folderul cu joomla pana iti scrie configul dupa il treci nescriptibil.

Cat despre path sunt multe idei : cauta


#11
Logman

Logman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 06.03.2008
Nu am .htacces. Il creez eu?

#12
lord_ice

lord_ice

    SEO is ART

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,100
  • Înscris: 20.06.2007
aaa...xhost nu ofera support ptr .htaccess , iti recomand sa incerci insanegb.com sau ready2web.ro ...

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate