Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
1 zi/noapte Gura Portitei

Samsung Galaxy S23 Plus

Recomandare TV Samsung QLED

Cat ar trebui sa ma coste o incar...
 UBB camin

Boxe active pentru terasa

pret manopera

ce acte sunt necesare la inregist...
 stabilizator tensiune problema lu...

Voi raportati undeva tentativele ...

Cat timp se pierde cu fisa medica...

Ce se poate face intr-o balta de ...
 Jaluzele sau rolete interior

Imagine cu tenta galbuie

Noul Suzuki Swift 2024

Parere ac sh

Avem mai putini elevi in clasa I decat in anii trecuti?

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

Poll: Avem mai putini elevi in clasa I decat in anii trecuti? (7 member(s) have cast votes)

Avem mai putini elevi in clasa I decat in anii trecuti?

1. DA (6 votes [85.71%])

Percentage of vote: 85.71%

2. NU (1 votes [14.29%])

Percentage of vote: 14.29%

Vote Guests cannot vote

duculeana

duculeana

Erou de sacrificiu

• Grup: Banned
Tot auzim la fiecare inceput de an scolar pe la televizor ca numarul "bobocilor" a scazut fata de anii trecuti, la fel si numarul celor care dau bacul sau admiterea la facultate. O fi adevarat? A scazut numarul claselor de clasa I?  :huh:  Mie mi se pare ca nu, ba dimpotriva, in ficare an avem tot mai multe clase de a XII-a. In generatia mea au fost doar 2 clase de a I-a, A si B in orasul meu, si acum e la fel, dar in unii ani mai sunt si cate 3 clase, iar clasele de a XII-a au ajuns si pana la litera E! Cum se explica treaba asta, din moment ce stim cu totii ca populatia Romaniei a scazut, la fel si natalitatea? E un paradox?

aiptek

aiptek

the big red

• Grup: Moderators
Asta difera de la zona la zona, de la scoala la scoala

duculeana

duculeana

Erou de sacrificiu

• Grup: Banned

View Postaiptek, on Mar 17 2008, 14:35, said:

Asta difera de la zona la zona, de la scoala la scoala
Normal, dar eu ma refeream in general, per total, intelegi ce vreau sa zic!  :) Intotdeauna in municipiile mari (gen Bucuresti, Constanta etc.) vor fi mai multe clase de a I-a, dar asta nu inseamna ca si la nivel national.

ovidiu21

ovidiu21

Senior Member

• Grup: Senior Members

View Postduculeana, on Mar 17 2008, 14:21, said:

Tot auzim la fiecare inceput de an scolar pe la televizor ca numarul "bobocilor" a scazut fata de anii trecuti, la fel si numarul celor care dau bacul sau admiterea la facultate. O fi adevarat? A scazut numarul claselor de clasa I?  :huh:  Mie mi se pare ca nu, ba dimpotriva, in ficare an avem tot mai multe clase de a XII-a. In generatia mea au fost doar 2 clase de a I-a, A si B in orasul meu, si acum e la fel, dar in unii ani mai sunt si cate 3 clase, iar clasele de a XII-a au ajuns si pana la litera E! Cum se explica treaba asta, din moment ce stim cu totii ca populatia Romaniei a scazut, la fel si natalitatea? E un paradox?
mai putini boboci, mai multi analfabeti  :lol: :lol: :lol:

sasha_r0

sasha_r0

Member

• Grup: Members
e grav! pentru ca, pe langa faptul ca sunt mai putini copii, acestia sunt atrasi de alte lucruri decat de invatat! tentatiile si ofertele sunt mult prea mari acum! asa ca, tineretul tarii noastre nu este prea roz! tot doream noi sa ii copiem pe americani! uite ca putem...!!! ajungem sa fim la fel de inculti ca ei! dupa cum am zis, e grav!

m3th0dman

m3th0dman

Senior Member

• Grup: Senior Members
Natalitatea îi în contiună scădere, oamenii emigrează (unii cu copii). Asta e, dacă ar fi fost Ceașcă (și sistemul său) am fi numărat vreo 30000000 de suflete.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate