Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
RPL2021: Instructiuni auto-recenzare

Info Coronavirus/Vaccin vs. Fake News

Ajutor pentru refugiatii ucraineni

Compresor AC
 Tratament stranut invers caini

Sfaturi pentru o pompa de fantana

Se pot refolosi ?

Numar de telefon ciudat
 Ansamblul Nordis Mamaia

Isi va reveni unghia aceasta?

Analize medicale de preventive

Invertor sudura Stahlwerk ARC 200...
 Program decupare si indreptare do...

Schimbat capete de bara

Cum se aplica acest model de tenc...

Digi GP601RF

Cum se numește serialul?

- - - - -
  • Please log in to reply
239 replies to this topic

muaddib99

muaddib99

New Member

• Grup: Candidate Members

View Postmuaddib99, on 19 august 2021 - 18:42, said:

Din pacate nu (initial si eu presupusem ca este ori ceva din Outer >Limits sau Twilight Zone- dar le-am analizat in detaliu si nu...).

Printr-o minune (tot analizand programe tv- mii de multumiri pe aceasta cale user-ului suspatria) am descoperit, luand la rand toate serialele sf transmise vineri seara de catre pro tv in anii 96-99.
Imi amintisem bine ca era difuzat pe PRO TV (si ca in acea perioada vineri era seara SF), in acest mod am putut localiza/ limita cercetarea- dar nu si faptul ca acel detaliu ce il retinusem era de fapt nu in cadrul intro-ul - ci doar o faza din primul episod...
In fine, pentru cine poate ar fi interesat/ intrigat de intrebarea mea, iata-l:
https://www.imdb.com...f_=nv_sr_srsg_0

La noi a aparut cu titlul destul de apropiat de cel original (cum de multe ori din pacate nu se intampla..): Cafeneaua Groazei.

Comandorul

Comandorul

Junior Member

• Grup: Junior Members
Ajutați-mă dacă vă amintiți... caut un serial ce mi-a plăcut acum câțiva ani și am apucat să văd doar câteva episoade, încă nu era finalizat și mi-am zis pe atunci să aștept să se termine și mă uit la tot, iar după o vreme am uitat de el și mi-am reamintit recent dar nu mai știu cum se numește și nici vreun actor din el. Pe scurt, era un serial SF/Mystery și acțiunea era ceva de genul, vin extratereștrii pe pământ, deasupra tuturor capitalelor importante din lume apar nave mari, iau ăștia legătura cu ei, par prietenoși și la un moment dat le zice un om din cei ce comunicau cu ei să-și arate adevărata față oamenilor (ei apăreau așa ca un fel de hologramă când comunicau) iar când își arată fața extraterestrul principal, semăna foarte mult cu imaginea unui demon, aveau coarne și faze din astea...

burebista

burebista

Manic Miner

• Grup: Senior Members
V?
https://m.imdb.com/t...ef_=m_nm_knf_t4
Morena Baccarin...

Edited by burebista, 22 December 2021 - 22:14.

Comandorul

Comandorul

Junior Member

• Grup: Junior Members

View Postburebista, on 22 decembrie 2021 - 22:13, said:

Ăsta era, mulțumesc frumos!

licap

licap

Member

• Grup: Members
Sunt în pană de idei. Caut orice film cu corăbii, mare sau ocean + aventuri. Vă rog frumos. S-ar putea ca pe multe dintre ele să le fi văzut, dar sigur vor fi și nevizionate de mine. Mulțumesc !

burebista

burebista

Manic Miner

• Grup: Senior Members
Black Sails? E serial, nu film.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate