Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...
 casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 

Cum se numește serialul?

- - - - -
  • Please log in to reply
246 replies to this topic

#217
mi4me

mi4me

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 23.12.2015

View Postoctav727, on 02 ianuarie 2018 - 18:12, said:

Da, asta era, multumesc mult.

View Postmi4me, on 08 octombrie 2018 - 13:31, said:

Hello, all, caut si eu numele unui serial difuzat la TVR 2, australian cred, in care era vorba despe un tanar preot care vine intr-o comunitate mica si se imprieteneste cu o tipa care are un bar. Pana la urma mi se pare ca moare chiar electrocutat de la un bec din barul tipei asteia, pe care nu mai apucase sa-l repare. Alte amanunte nu mai retin dar cred ca avea in titlu Father..... , nustiu sigur dar as vrea sa-l mai vad. Multumesc pentru idei, daca stiti ceva.

Gata, am gasit: Ballykissangel era. Multumesc Octav 727

#218
iamback

iamback

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,124
  • Înscris: 02.01.2018
Stiu ca serialul La bloc era copiat dupa un serial ceh. Stie cineva cum se numeste serialul ceh?

#219
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016
Salutare !
Am vazut o reclama veche la CSI: Miami si mi-a amintit de restul seriei CSI cat si despre un serial german in genul ala.
Stiu ca:
- am urmarit cateva episoade pe canalul AXN;
- este in limba germana, actiunea se petrece in Gemania;
- ca personaje imi amintesc de doua femei politiste / crime investigations scene, una blonda si una bruneta (parca era si una roscata), echipa fiind condusa de un barbat cu grad mai mare, locotenent sau capitan  -nu mai stiu sigur.

#220
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016
Nimeni ?

#221
napster1

napster1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,960
  • Înscris: 15.04.2007
Prin '98-'99 era difuzat pe Antena 1 pe la 13 un serial unde actiunea se petrecea intr-o jungla, perioada antica...Avea si o coloana sonora magnifica. Daca stie careva numele serialului ?
Tot pe Antena 1 mai era un serial difuzat seara dupa 20, cu 2 barbati detectivi, unul mai increzut si celalat mai grasut. As fi vrut sa spun Flash Gordon, dar nu cred, ori un nume asemanator. Daca sti careva ?

#222
napster1

napster1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,960
  • Înscris: 15.04.2007

View Postnapster1, on 07 septembrie 2019 - 19:35, said:

Prin '98-'99 era difuzat pe Antena 1 pe la 13 un serial unde actiunea se petrecea intr-o jungla, perioada antica...Avea si o coloana sonora magnifica. Daca stie careva numele serialului ?
Tot pe Antena 1 mai era un serial difuzat seara dupa 20, cu 2 barbati detectivi, unul mai increzut si celalat mai grasut. As fi vrut sa spun Flash Gordon, dar nu cred, ori un nume asemanator. Daca sti careva ?

Am gasit pe al doilea serial. Era vb de Nash Bridges https://www.cinemagi...bridges-489674/
Mai era si Night Man pe care il cautam [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/i5LhB2X0cuA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Pe Prima era in weekend Wierd Science (Femeia ideala).
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/ZjCKVDpPO4E?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Tot pe Prima Sister, sister https://www.cinemagi...er-sister-1707/

Pe primul inca nu l-am gasit.
Tot prin '98-'99 era pe Prima in weekend dimineata un serial unde actiunea se petrecea in Vestul Salbatic. Se cautau comori, prospectiuni etc.

Edited by napster1, 08 September 2019 - 09:50.


#223
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013
In Dosarele X este un serial unde cineva pune o substanta toxica in pop cornul dintr-un cinematograf si toata sala moare...nu gasesc serialul desi am toate sezoanele dar nu stiu cum naiba ii zice....

#224
ARG1985

ARG1985

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 407
  • Înscris: 08.07.2018
Serial difuzat de tvr1 prin 99-2000, cu o familie de origine italiana. aveau un restaurant, tatal era politist, fiica se ocupa de restaurant!

#225
wolfman130217

wolfman130217

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 09.08.2020
era ceva film horror sau serial pe tvr 1 prin 90,ce mai tin minte e ca numele filmului/serialului incepea cu Familia!aparea si ceva monstru cu fata roz putin deformat!atata mai tin minte din el!fata monstrului era in prim plan

#226
Jane26

Jane26

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 28.08.2020
Buna, caut un serial din anii 1995-2002 difuzat pe TVR1 despre un fotograf care si-a pierdut memoria in urma unui "accident": fotografiase in Vietnam, cred, niste actiuni gresite ale soldatilor americani. Sotia lui disparuse sau a murit si o cauta. Avea flash back-uri in alb negru despre ce se intamplase in lupta.
Multumesc de ajutor.

#227
ptap

ptap

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,787
  • Înscris: 09.12.2005

View PostUser36, on 30 august 2017 - 21:34, said:

Salut, caut un serial in care o tipa este manager de hotel. Nu stiu mai multe detalii.

Ma ajuta cineva? Mersi

Asta?
https://www.imdb.com...ref_=fn_al_tt_1

#228
ptap

ptap

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,787
  • Înscris: 09.12.2005
Stie cineva un serial de adolescenti de la mijlocul anilor 90, transmis in locul Beverly Hills, cred ca se terminase o serie si l-au bagat pe asta de umplutura pana o cumparau pe urmatoarea. Personajul feminin principal era cred blonda, parul cam pana la umeri si umbla mereu cu un fes negru in cap. Machiata cu creion negru pe la ochi, niste ochi oarecum exoftalmici deschisi la culoare.  Altceva nu-mi amintesc. Nu cred ca a avut prea multe episoade sau daca o fi avut nu cred ca au fost transmise. Nu mai stiu daca era pe Protv sau TVR, ca ambele parca au transmis BH90210.

#229
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,826
  • Înscris: 18.12.2007
Singurul de care imi aduce aminte descrierea ta cu blonda este Nikita (serialul cu Peta Wilson), dar nu e nici de adolescenti si nici nu e scurt.

#230
Naoto

Naoto

    Glasperlenspielmeister

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,825
  • Înscris: 15.12.2009
Melrose Place? Heather Locklear?

[ https://s.hdnux.com/photos/05/50/41/1476680/3/rawImage.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#231
ptap

ptap

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,787
  • Înscris: 09.12.2005
Nu, erau pustani de liceu Posted Image
Am gasit, Heartbreak High se numea, era filmat in Sidney. Actrita blonda cu fesul negru in cap se numea Abi Tucker (imi zice imdb) si personajul se numea Jodie.
Aparent a avut mai multe sezoane, dar la noi ori nu l-au transmis, ori nu m-am mai uitat eu ca venea capacitatea Posted Image .



[ https://storage.googleapis.com/mamamia-pwa.appspot.com/images/heartbreak-650.jpg.1200x1200.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by ptap, 17 February 2021 - 11:37.


#232
muaddib99

muaddib99

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 15.08.2021
Ciao,
Am vazut acest serial la sfarsitul anilor 90 sau inceputul anilor 2000, cel mai probabil in perioada 1997-2000 si pe canalul Pro TV.
Era un serial SF dar cu o tipologie gen Zona Crepusculara sau La limita imposibilului- un fel de antologie horror, nu retin ca episoadele aveau continuitate, dar poate ma insel.

Deaorece, din pacate (desi am facut cercetari intense pe net, prin statistice de seriale lansate in acea perioada plus arhive de programe tv), nu reusesc sa retin decat un detaliu din generic - o tipa (cred blonda si care arata super bine) care este intr-un apartament (casa) si da un telefon primind un raspuns automat de genul- nr. format nu mai exista - apoi deschide o usa si vede in spatele ei spatiul cosmic, o imagine cu universul plin de stele- ca si cum ar fi intr-un univers din Zona Crepusculara...
Stiu ca am ramas marcat de acel intro, desi cel mai probabil nu facea parte dintr-un episod proriu zis...

Ceva in genul filmului  Videodrome- poate cineva mai are ceva ghiduri tv din acea perioada sau l-ati vazut direct la tv.
Din pacate nu pt sa bag mana in foc nici ca era pe Pro TV- desi in acea perioada cam ei dadeau asa ceva in fiecare vineri.
Dar perioada de timp aceea ar trebui sa fie...

Va rog mult, ma obsedeaza nelocalizarea acestui serial:(

#233
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,826
  • Înscris: 18.12.2007
The Outer Limits?

#234
muaddib99

muaddib99

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 15.08.2021

View PostAlexEn, on 19 august 2021 - 14:42, said:


Din pacate nu (initial si eu presupusem ca este ori ceva din Outer >Limits sau Twilight Zone- dar le-am analizat in detaliu si nu...).

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate