Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...
 Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 

Cum se numește serialul?

- - - - -
  • Please log in to reply
246 replies to this topic

#199
Jojo1408

Jojo1408

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 21.08.2017
Bună
Caut un serial difuzat pe tvr1 sau tvr2 nu mai stiu exact, despre cativa tineri ce ajung in insulele Vanuatu si descopera triburile de acolo. Era in limba franceza. Alte detalii nu prea mai retin.
Multumesc anticipat.

#200
iliketoforkmyself

iliketoforkmyself

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 671
  • Înscris: 30.08.2016
http://www.imdb.com/title/tt1328968/

#201
Jojo1408

Jojo1408

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 21.08.2017
Asta e. Multumesc mult !

#202
User36

User36

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 392
  • Înscris: 07.07.2014
Salut, caut un serial in care o tipa este manager de hotel. Nu stiu mai multe detalii.

Ma ajuta cineva? Mersi

#203
Pekiasan

Pekiasan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,555
  • Înscris: 16.12.2011
Caut si eu un serial. Am vazut doar cateva episoade dupa care ministerul public a pus afis peste interfatat siteului. Din ce imi aduc aminte: Un tip era urmarit de camatari si vroia sa se sinucida / arunce de pe un pod iar , cand vrea sa sara apare alt tip care vrea sa-l impiedice. Tipul care voia sa-l impiedice aluneca si cade el in gol iar tipul ce voia sa se sinucida ii ia masina si actele celuilalt tip care era preot, trebuia sa isi ia in primire noua parohie pentru ca la cea din urma oamenii il alungasera nefiind de acord cu homosexualitatea sa. Normal tipul ii ia locul pastorului si de aici o multime de intamplari amuzante. Episoade scurte. Nu am apucat sa vad decat 4-5 ca si-au bagat coada dobitocii de la ,,minister" .

#204
KoShiMin

KoShiMin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,813
  • Înscris: 06.09.2006

View PostPekiasan, on 14 septembrie 2017 - 17:57, said:

Caut si eu un serial. Am vazut doar cateva episoade dupa care ministerul public a pus afis peste interfatat siteului. Din ce imi aduc aminte: Un tip era urmarit de camatari si vroia sa se sinucida / arunce de pe un pod iar , cand vrea sa sara apare alt tip care vrea sa-l impiedice. Tipul care voia sa-l impiedice aluneca si cade el in gol iar tipul ce voia sa se sinucida ii ia masina si actele celuilalt tip care era preot, trebuia sa isi ia in primire noua parohie pentru ca la cea din urma oamenii il alungasera nefiind de acord cu homosexualitatea sa. Normal tipul ii ia locul pastorului si de aici o multime de intamplari amuzante. Episoade scurte. Nu am apucat sa vad decat 4-5 ca si-au bagat coada dobitocii de la ,,minister" .

Impastor.

#205
radutibi

radutibi

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 14.09.2017
Salutare , caut un serial ce era difuzat pe ProTV cam prin 2000 :-? , era vorba de un adolescent skinny , brunetel ceva in genu tipului din karate kid care avea o motocicleta si o masina joasa (low ride ) ce se conducea singura ... el era gen super eroul si folosea masina sau motorul in functie de ocazie ... Nustiu sigur dar cred ca motocicleta se numea viespe sau ceva in genu
P.S. nu e night rider sau knight rider , totusi e asemanator... mi se pare ca e putin mai nou dar nu vreau sa va induc in eroare

Edited by radutibi, 14 September 2017 - 23:32.


#206
octav727

octav727

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,794
  • Înscris: 17.01.2012
Masked Rider (1995).

#207
tsunami26

tsunami26

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 16.01.2014
Salut. Isi aminteste cineva de un serial de pe Tvr 2, cred, difuzat undeva prin anii 2000 in care era vorba de 3 adolescenti, doi baieti si o fata. Si puteau deveni foarte inteligenti folosind o bucata de meteorit sau ceva de genul. De asemeni aveau un fel de ascunzatoare parca, camuflata cu un zid de caramida holografic. Imi amintesc ca pareaa interesant si-s curios daca stie cineva cum se numeste.



Edited by tsunami26, 16 September 2017 - 03:14.


#208
mi4me

mi4me

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 23.12.2015
Buna, caut si eu numele la 2 seriale difuzate, cred, pe tvr2 cu ceva timp in urma, cred ca sunt britanice sau australiene:
1. unul era cu un doctor cam ciufut, avea o atmosfera ca in Midsomer Murders, cred ca era britanic
2. celalat era cu un preot, asta cred ca era australian. Daca stie cineva cum se numesc,  sa-mi spuna si mie. Multumesc mult.

#209
mi4me

mi4me

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 23.12.2015

View Postmi4me, on 02 ianuarie 2018 - 13:53, said:

Buna, caut si eu numele la 2 seriale difuzate, cred, pe tvr2 cu ceva timp in urma, cred ca sunt britanice sau australiene:
1. unul era cu un doctor cam ciufut, avea o atmosfera ca in Midsomer Murders, cred ca era britanic
2. celalat era cu un preot, asta cred ca era australian. Daca stie cineva cum se numesc,  sa-mi spuna si mie. Multumesc mult.

1.Am gasit serialul cu doctorul:Doc Martin
2.Nu am gasit :( Nu dau deloc de filmul cu preotul. Nu e nicidecum vorba de Pasarea Spin, imi amintesc ca la final in serialul asta preotul moare electrocutat incercand sa repare un bec in barul unei tipe care era prietena lui.

#210
octav727

octav727

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,794
  • Înscris: 17.01.2012
Ballykissangel

#211
Nedelea93

Nedelea93

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 03.01.2018
Salutare,am si eu o rugaminte daca vreti sa ma ajutati.Caut de mult timp un serial,se difuza pe TVR 1 sau TVR2 cam prin anii 2002.E vorba de cativa tineri(cred ca erau fratii) si aveau un aparat mic care se teleportau pe o insula.Un aparat mic care il pozitionau pe ceva si ii teleportau.Acolo erau niste piratii care vroiau si ei acel aparat si ii urmareau.Mi-a placut mult acel serial si nu stiu cum se numeste,daca stie cineva,va rog mult sa-mi spuneti si mie.

#212
serious_mike

serious_mike

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 16.02.2011
Salut, caut si eu numele la un serial din copilarie, cred ca din perioada '90.
Era un serial SF pe tvr 1 sau tvr2, cu un pusti pe nume Josh care calatorea cu nava spatiala a unui personaj dubios, si erau urmariti de un negru costumat in armura, dar pana la urma s-a dovedit ca personajul in armura era defapt personajul bun, si cautau niste piese/elemente albe ca din sticla, care adunate impreuna faceau ceva important.

#213
Valerian180296

Valerian180296

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 01.03.2018
Salut.caut un serial difuzat acum cativa ani pe protv. Era cu un timp de pe alta planeta ajuns intr o familie si tipul era super inteligent. Ma poate ajuta cineva, va rog?

#214
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Mi-a aparut pe YouTube, in timpul reclamelor, un serial nou, marca HBO. Un horror. Nu stiu despre ce serial este vorba, pentru ca nu am fost atent. Am intrat pe site-ul HBO, l-am rascolit, am luat serialele in ordine alfabetica, dar nu am gasit nimic deosebit. Are cineva idee? Mersi!

Edited by MembruAnonim, 20 August 2018 - 19:31.


#215
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Am gasit. Nu era vorba de HBO, ci de Netflix.  Shadowhunters.

#216
mi4me

mi4me

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 23.12.2015
Hello, all, caut si eu numele unui serial difuzat la TVR 2, australian cred, in care era vorba despe un tanar preot care vine intr-o comunitate mica si se imprieteneste cu o tipa care are un bar. Pana la urma mi se pare ca moare chiar electrocutat de la un bec din barul tipei asteia, pe care nu mai apucase sa-l repare. Alte amanunte nu mai retin dar cred ca avea in titlu Father..... , nustiu sigur dar as vrea sa-l mai vad. Multumesc pentru idei, daca stiti ceva.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate