Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over
 Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...
 Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua
 sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...
 

Boxe defecte?

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
iuliaXfactory

iuliaXfactory

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 23.05.2007
Mi-am luat ieri de la Media Galaxy un sistem de boxe Philips  SPA 2300 sau ceva de genu'. Ieri mergeau perfect ambele boxe plus subwooferul, iar acum descopar ca nu mai merge boxa stanga. Am cautat in setari, la fire, peste tot. Stie cineva sa imi spuna ce naiba are?

#2
Neohori

Neohori

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,977
  • Înscris: 19.08.2007
Schimba satelitii intre ei pe iesire , daca acelasi canal nu merge inseamna ca din amplificator este problema . Daca nu merge satelitul care a functionat pe canalul celalalt problema este din difuzor sau cablul .
Ambele probleme sunt de garantie , dar trebuie verificat clar acasa care este buba sa nu te faci de ris acolo.
In alta ordine de idei , cei de la MG sunt seriosi iar daca e defect il schimba . Am patit si eu cu un ap foto Canon luat de la ei si au schimbat produsul fara probleme . Tot ce este important e sa-ti pastrezi calmul si sa nu te certi cu ei , restul va decurge normal  ;)

#3
nelu97

nelu97

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 854
  • Înscris: 19.11.2006
Mai verifica o data firele.

Cand atingi cu mana capatul jack-ului care intra in placa de sunet se aude ceva in boxa stanga (un brum, bazait) ?


Sau cumva ai incercat sa vezi din prima zi cat de mult rezista?

Edited by nelu97, 20 March 2008 - 13:47.


#4
iuliaXfactory

iuliaXfactory

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 23.05.2007
Gata, s-a rezolvat. Am fost la cei de la MG si mi-au schimbat aparatul, avea ceva defect, am avut eu "norocul" asta. Merci de pareri oricum. :)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate