Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua

sugestie usa interior
 ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...
 

Rome Total war

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Buna ziua tuturor gamerilor!!!Sunt un jucator de rome Tw si am o "mica problema". folosesc patch-ul total realism 6.2 si joc cu imperiul roman.Problema mea este,cum sa imi desfasor,sau mai bine,ce unitati sa folosesc,ca sa inving "Horse archers"-parthia. problema este ca romanii au o armata bazata pe efectivitatea infanteriei.(sparta a fost floare la ureche.) Cavaleria(eqvites alares) e foarte slaba.Am fortificat zonele muntoase ale asiei mici,insa am probleme in zonele desertice(am recrutat mercenari-bedouin archers insa sunt putini si nu pot face fata mult timp. Am folosit cu succes balistele impotriva cavaleriei,insa inregistrez pierderi mari la fiecare lupta. Daca stiti cum sa-i incoltesc pe acest "horse archers" spuneti-mi si mie.

#2
FIlipq

FIlipq

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 31.12.2007
ii ceva mai complicat..........trebuie sa ai spearmani si cavalerie........si sa faci cumva sa aduci Horse archers la spearmani tai...ii cam greu da mere...io am reusit... :D

#3
jujimuji

jujimuji

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 12.12.2007

 xeleron, on Mar 14 2008, 19:35, said:

Buna ziua tuturor gamerilor!!!Sunt un jucator de rome Tw si am o "mica problema". folosesc patch-ul total realism 6.2 si joc cu imperiul roman.Problema mea este,cum sa imi desfasor,sau mai bine,ce unitati sa folosesc,ca sa inving "Horse archers"-parthia. problema este ca romanii au o armata bazata pe efectivitatea infanteriei.(sparta a fost floare la ureche.) Cavaleria(eqvites alares) e foarte slaba.Am fortificat zonele muntoase ale asiei mici,insa am probleme in zonele desertice(am recrutat mercenari-bedouin archers insa sunt putini si nu pot face fata mult timp. Am folosit cu succes balistele impotriva cavaleriei,insa inregistrez pierderi mari la fiecare lupta. Daca stiti cum sa-i incoltesc pe acest "horse archers" spuneti-mi si mie.

salut
Eu zic sa incerci cu archers. Aia care apar dupa reforme(care au long range).
Foloseste vreo 6-8 unitati de arcasi pt horse archers. De asemenea fa-ti si niste cavalarie usoara, ca sa ii fugaresti pe harta
Succes.

#4
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
ei,fratilor,daca ar fi asa de usor... Vedeti voi,cu modul total realism rome tw nu mai arata ca si vanilla... Nu mai exista scipii,brutii,senatul,dacii,scythia.Harta a fost impinsa mult spre orientul extrem,pana in india.Factiunea romana:
Republic of rome:Orase la inceput:roma,capua,ancona.Obiectivele vicoriei:50 de orase printre care osca,alesia, carthago,alexandria,antioch,pella,roma,jerusalem.
Unitati recrutabile(in functie de nivelul de dezvoltare auxilia si regiune):infanterie:hastati,principes,triarii(disponibili orunde),apoi legionarii.
              infanterie auxiliara:italian spearmen/swordsmen,gallic auxilia,iberian auxilia,warband,swordsmen,
machimoi spearmen,libian spearmen etc
              missiles:funditores(slingers),velites,latin velites,peltasai,asiatic archers,berber javelinmen,ballistae,scorpions e.t.c
              cavalerie:praetoria(general bodyguard),eqvites,eqvites alares,caetrati cavalry,gallic nobles african elephantes,towered african elephantes,asiatic elephantes,e.t.c
Restul factiunilor pe scurt:carthage: infanteria foarte diversificata,elefantii sunt mult mai scumpi,3 tipuri noi de cavalerie,introdusa quadrirema.
                                            grecii:spartiates mult mai tari,hoplitii devin specializati pe orase(athinaioi,corinthian,dispar heavy peltasts,cavalerie mult diversificata)
                                            Macedon:Extrem de multe tipuri de infanterie(chalkaspides,pezoi,agirspides e.t.c) introdusi hypaspystai(elita capabila sa faca fata legionarilor),cavaleria este si mai puternica(hetairoi)
                                            Thracians:Bastarnae ca unitate recrutabila,falxmen si mai agresivi
                                                        Galii:introdusi chosen spearmen,4 tipuri de cavalerie.
Restul le aflati voi... ;)


#5
andrei_dumitrescu

andrei_dumitrescu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 18.04.2008
Nu mai joc Rome Total Realism, m-am reorientat spre Europa Barbarorum dar cred ca merge si in RTR... incearca sa dai de niste auxiliari buni arcasi... pe undeva prin Orientul Mijlociu. Daca nu angajeaza toata cavaleria mercenara pe care o gasesti prin preajma. Tracia si zona sarmata ar trebui sa fie cele mai bune locuri pentru recrutat...

#6
jujimuji

jujimuji

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 12.12.2007
Daca tot vreti moduri tari incercati DarthMod si Terrae Expandadue sau ceva de genu.
Merita incercate

#7
octavvv

octavvv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 556
  • Înscris: 09.09.2011
Stie cineva cum trebuie procedat pentru a juca RTW online ?

Edited by octavvv, 08 January 2019 - 21:28.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate