Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
zoom comparat cu Google Meet

Monitor/Display wireless?

Chestie ciudata

De la un proiect scris in python ...
 Audi A4 B9 quattro 190 CP!

Tepari la pariuri pe TikTok

Banca imi cere justificativ fondu...

schema pcb ELECTRA CIM150 PAS
 Probleme stomac

Sfat achizitie bicicleta oras

Canalele Sky Showtime 1 și S...

Recomandare anvelope lexus rx
 Extindere rețea wireless int...

Configuratie PC

Mufa TV

PPC Energy
 

Ansambluri rezidentiale in Oradea

- - - - -
  • Please log in to reply
143 replies to this topic

#73
hyp3rion

hyp3rion

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,368
  • Înscris: 18.03.2006
Salut Meli,

  S-a discutat mult că doar campania electorală e în floare. Ca să-ți fac un rezumat cu ceea ce ne interesează

  1. Primăria va concesiona terenul de lîngă cartier și vor apărea 2 terenuri de sport pe care le va face Olteanu.
  2. Miercuri, gazul va fi funcțional in cartier.
  3. Pînă în luna Mai 2009 va exista stradă asfaltată ce leagă cartierul de strada Ioan Bogdan.
  4. Traseul autobuzelor va fi deviat prin cartier.
  5. Iluminatul public se va realiza de către Primărie prin celule foto voltaice.
  6. Într-adevăr vor fi amplasate panouri solare pe acoperișuri. Primele 2 bucăți au sosit deja si urmează a fi amplasate.



  Ce e bine, e că se lucrează în ritm alert pe-acolo.

Attached Files


Edited by hyp3rion, 08 November 2008 - 21:44.


#74
meli282828

meli282828

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 20.10.2008
Salut Hyp3rion!!Iti multumesc foarte mult pentru informatii!!

#75
luiza1980

luiza1980

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 19.10.2008
Salu'!
Sta careva prin ansamblul Lotus? Care e treaba pe akolo? Mai e ceva finalizat de vanzare sau se mai construieste?
M-ar interesa o locuinta pe acolo, ca am auzit ca dezvoltatorul are oferte bune acuma.
Pls share some inside info daca sta cineva pe akolo. Ar fi de ajutor.. ^_^
Multam!

#76
priceput

priceput

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 21.10.2008

View Postluiza1980, on Dec 11 2008, 15:27, said:

Salu'!
Sta careva prin ansamblul Lotus? Care e treaba pe akolo? Mai e ceva finalizat de vanzare sau se mai construieste?
M-ar interesa o locuinta pe acolo, ca am auzit ca dezvoltatorul are oferte bune acuma.
Pls share some inside info daca sta cineva pe akolo. Ar fi de ajutor.. ^_^
Multam!


Buna!

Soramea sta in Oradea in ansamblul Lotus.
Am am fost acolo. e foarte frumos, o zona superba, pe deal. Casa e mare, foarte luminoasa, camere aerisite. Si curticica din spate e perfecta pt cele doua fetite gemene care ar sta toata ziua afara :D . Cartierul e curat si civilizat, si cel mai important pt soramea - e foarte safe!
Nu stiu daca mai e ceva de vanzare sau daca se mai construieste, dar nu ma costa nimic sa o intreb cand vorbesc cu ea data viitoare. ;)
dau un post cand aflu!

Bafta mullta! E nevoie...si eu sunt in cautare de o casa intr-un ansamblu, dar in Buc.

#77
luiza1980

luiza1980

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 19.10.2008

View Postpriceput, on Dec 17 2008, 15:36, said:

Buna!

Soramea sta in Oradea in ansamblul Lotus.
Am am fost acolo. e foarte frumos, o zona superba, pe deal. Casa e mare, foarte luminoasa, camere aerisite. Si curticica din spate e perfecta pt cele doua fetite gemene care ar sta toata ziua afara :D . Cartierul e curat si civilizat, si cel mai important pt soramea - e foarte safe!
Nu stiu daca mai e ceva de vanzare sau daca se mai construieste, dar nu ma costa nimic sa o intreb cand vorbesc cu ea data viitoare. ;)
dau un post cand aflu!

Bafta mullta! E nevoie...si eu sunt in cautare de o casa intr-un ansamblu, dar in Buc.


Salu'!

de-aia imi place si mie Lotus asta, zona e f misto, e liniste..
casa cum ti s-a parut asa? constructia e sanatoasa?

Multam fain! astept postu tau..

#78
Skelet

Skelet

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,376
  • Înscris: 30.11.2003
Unde-i lotus asta? ca nu mi-am dat seama din ce am gasit pe net. Pe dealuri undeva?

#79
priceput

priceput

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 21.10.2008

View Postluiza1980, on Dec 19 2008, 13:41, said:

Salu'!

de-aia imi place si mie Lotus asta, zona e f misto, e liniste..
casa cum ti s-a parut asa? constructia e sanatoasa?

Multam fain! astept postu tau..


Buna buna!

uite m-am "vazut" cu soramea pe net weekendu asta si am intrebat-o si cate ceva de Lotus. :)

zicea ca mai sunt case de vanzare pe acolo, dar ca mai sunt si loturi pentru constructie, pentru ca cica proiectul ar avea 2 etape de dezvoltare...deci banuiesc ca loturile goale fac parte din a doua etapa. asa ca daca vrei sa iti faci ceva de la zero, sa te duci sa vezi si ce loturi mai sunt.
am intrebat-o si de constructie, cat de multumita e ea pana acum... mi-a zis ca nu a avut pana acum probleme cu constructia in sine, ca a lucrat calitativ firma de constructii, nu a trebuit sa faca modificari ...numai ce a vrut ea sa mai modernizeze. ca probleme, ea zicea ca singura ar fi ca inca nu sunt gaze in zona, si cica incalzirea cu propan este destul de scumpa...

vezi ca astia de la Impact au niste solutii de cumparare lansate de curand. banuiesc ca se aplica si pt ansamblurile din Oradea. io de ex imi caut ceva la ei prin CALL-BUY(asa se numeste).. ca nu prea am toti banii.. :rolleyes:  

Bafta!

#80
priceput

priceput

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 21.10.2008

View PostSkelet, on Dec 20 2008, 20:01, said:

Unde-i lotus asta? ca nu mi-am dat seama din ce am gasit pe net. Pe dealuri undeva?


da. e pe un deal, paralel cu Crisu. strada... Facliei sau asa ceva..

#81
luiza1980

luiza1980

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 19.10.2008

View Postpriceput, on Dec 22 2008, 12:57, said:

Buna buna!

uite m-am "vazut" cu soramea pe net weekendu asta si am intrebat-o si cate ceva de Lotus. :)

zicea ca mai sunt case de vanzare pe acolo, dar ca mai sunt si loturi pentru constructie, pentru ca cica proiectul ar avea 2 etape de dezvoltare...deci banuiesc ca loturile goale fac parte din a doua etapa. asa ca daca vrei sa iti faci ceva de la zero, sa te duci sa vezi si ce loturi mai sunt.
am intrebat-o si de constructie, cat de multumita e ea pana acum... mi-a zis ca nu a avut pana acum probleme cu constructia in sine, ca a lucrat calitativ firma de constructii, nu a trebuit sa faca modificari ...numai ce a vrut ea sa mai modernizeze. ca probleme, ea zicea ca singura ar fi ca inca nu sunt gaze in zona, si cica incalzirea cu propan este destul de scumpa...

vezi ca astia de la Impact au niste solutii de cumparare lansate de curand. banuiesc ca se aplica si pt ansamblurile din Oradea. io de ex imi caut ceva la ei prin CALL-BUY(asa se numeste).. ca nu prea am toti banii.. :rolleyes:  

Bafta!

Salut si La multi ani! Un an bun la toata lumea!

Mersi fain ca te-ai interesat! Am fost plecata de sarbatori si acum vreau sa reiau nebunia cautarilor. poate au mai scazut si preturile in ansamblu Lotus intre timp :D . Domne ajuta!!
eu ma gandeam ca sunt probleme cu constructia... Da de modificari...oricum toata lumea are piticii lui si vrea intr-un anumit fel. O sa imi intind si eu antenele sa vad ce e cu modalitatile astea noi de plata de care zici.
Tinem legatura!

#82
priceput

priceput

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 21.10.2008

View Postluiza1980, on Jan 7 2009, 15:22, said:

Salut si La multi ani! Un an bun la toata lumea!

Mersi fain ca te-ai interesat! Am fost plecata de sarbatori si acum vreau sa reiau nebunia cautarilor. poate au mai scazut si preturile in ansamblu Lotus intre timp :D . Domne ajuta!!
eu ma gandeam ca sunt probleme cu constructia... Da de modificari...oricum toata lumea are piticii lui si vrea intr-un anumit fel. O sa imi intind si eu antenele sa vad ce e cu modalitatile astea noi de plata de care zici.
Tinem legatura!

Buna si La Multi Ani si tie!
Cu placere si bafta! Si eu sunt in priza, in tratative cu astia de la Impact..So far so good! Sa vedem...

#83
hyp3rion

hyp3rion

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,368
  • Înscris: 18.03.2006
Cât mai e mp2 e la constructori ?

#84
hyp3rion

hyp3rion

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,368
  • Înscris: 18.03.2006
http://www.silvergarden.ro   ... cine a auzit de ei ??

#85
Cocolina

Cocolina

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 11.11.2008
oameni buni!A inceput noul an dar nimeni nu mai posteaza p-aici?Mai aduceti ceva noutati,cat costa acum apart in ansambluri rezid,cat s-a ieftini mp,ceva noutati numai sa stim si noi!!!!

#86
luiza1980

luiza1980

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 19.10.2008

View Postpriceput, on Jan 12 2009, 12:49, said:

Buna si La Multi Ani si tie!
Cu placere si bafta! Si eu sunt in priza, in tratative cu astia de la Impact..So far so good! Sa vedem...


Saluti!

Uite m-am interesat ce case mai sunt in ansamblul Lotus, ai am si stabilit o intalnire pt sapt viitoare cu cineva de la Impact pt vizionare. Mi-au spus si la telefon de nush ce oferte au ei, da nu am inteles foarte bine ce si cum e cu ele, ca le cam turuia tipu. Oricum o sa mai intreb la vizionare.. Dar totusi, nu as vrea sa merg cu lectia nefacuta :P, sa fiu chiar in plop...asa ca daca zici ca tu deja ai demarat treaba cu ei, poate poti sa imi dai mai multe detalii despre procedura, ofertele alea, la ce tre sa fiu atenta, despre vizionare...

Mersi mult again!

#87
priceput

priceput

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 21.10.2008

View Postluiza1980, on Jan 14 2009, 11:11, said:

Saluti!

Uite m-am interesat ce case mai sunt in ansamblul Lotus, ai am si stabilit o intalnire pt sapt viitoare cu cineva de la Impact pt vizionare. Mi-au spus si la telefon de nush ce oferte au ei, da nu am inteles foarte bine ce si cum e cu ele, ca le cam turuia tipu. Oricum o sa mai intreb la vizionare.. Dar totusi, nu as vrea sa merg cu lectia nefacuta :P, sa fiu chiar in plop...asa ca daca zici ca tu deja ai demarat treaba cu ei, poate poti sa imi dai mai multe detalii despre procedura, ofertele alea, la ce tre sa fiu atenta, despre vizionare...

Mersi mult again!


Buna buna!

Da...deci oferta de care vorbea tipu ala de la Impact se referea probabil la Callbuy, care e de fapt o alternativa la cumparare. Daca nu ai banii pt achizitie, si iti e greu sa obtii acuma un credit ipotecar poti prin CALLBUY asta sa te muti in chirie in apartamentul sau casa pe care vrei sa o cumperi de la ei, si sa platesti o chirie lunara, care apoi se deduce intr-un anumit procent din valoarea casei. Ai oricand posibilitatea sa cumperi casa in timpul in care stai in chirie. Avantajul e odata ca, chiria asta e mult mai mica decat rata lunara la banca daca ai face un credit, si mai e in LEI, ceea ce e mega bine avand in vedere la cat a ajuns euro azi. De fapt si preturile la apartamente de la astia de la IMP sunt numai in lei. Eu am umblat de nebun pe la o multime de ansambluri rezidentiale si majoritatea aveau preturile in euro.

Da un post dupa ce mergi la vizionare!
Bafta!

#88
Ocsi

Ocsi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 12.04.2007
Salut.
In Cartierul Soarelui la cat se ridica cheltuielile de intretinere? In special incalzirea ma intereseaza. Eu stau in Cartierul Confort, foarte aproape de voi, incalzire pe geotermala, dar mi se pare scump....................

Edited by Ocsi, 02 February 2009 - 08:00.


#89
hyp3rion

hyp3rion

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,368
  • Înscris: 18.03.2006
În cartier au apărut de ceva vreme panourile solare la blocurile dreptunghiulare. Fiecare panou deservește cate un bloc cu 50 locatari. Deocamdată cred ca e bine, adică ieftin, avand in vedere ca nu sunt ocupate toate apartamentele.
Ce mi se pare ciudat e modul de amplasare.


Eu am in blocurile rotunde care nu sunt gata inca


P.S. Cei de la cartier confort mai ridica celealte 2 blocuri ??? Cat e mp acolo ??


View PostCocolina, on Jan 13 2009, 21:17, said:

oameni buni!A inceput noul an dar nimeni nu mai posteaza p-aici?Mai aduceti ceva noutati,cat costa acum apart in ansambluri rezid,cat s-a ieftini mp,ceva noutati numai sa stim si noi!!!!

  Cocolina .... atașat găsesti preturile ptr. cartierul soarelui. Mi se par cam scumpe. Pe mine m-a costat 600 euro nefinisat, iar antecontractul e din feb. anu trecut.

Attached Files


Edited by hyp3rion, 02 February 2009 - 18:13.


#90
Skelet

Skelet

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,376
  • Înscris: 30.11.2003

View PostOcsi, on Feb 2 2009, 07:56, said:

Salut.
In Cartierul Soarelui la cat se ridica cheltuielile de intretinere? In special incalzirea ma intereseaza. Eu stau in Cartierul Confort, foarte aproape de voi, incalzire pe geotermala, dar mi se pare scump....................

Salut Ocsi,

cat te costa incalzirea pe geotermala? cat platesti intretinerea / luna?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate