Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 

cum se pot salva portiuni dintr-un avi cu sunet mp3 vbr

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
CTU99

CTU99

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,410
  • Înscris: 31.01.2007
cum se pot salva cateva minute dintr-un .avi, dar cu "direct stream copy", adica sa se evite reencodarea vreunui stream

in VirtualDub de exemplu, la toate .avi-urile pe kre le-am deschis apare un mesaj in care spune despre sunetul din avi ca este mp3 vbr, si avand bitrate-ul variabil, atunci cand vrei sa salvezi o portiune a filmului, intotdeauna sunetul iese desincronizat.

exista vreun program sau vreo alta metoda prin care sa fie posibil sa salvezi fara encodare o portiune dintr-un avi cu sunet mp3vbr ?

*am incercat si alta varianta, sa editez in Adobe Premiere Pro, am importat avi-ul, am taiat tot ce era in fata si spatele portiunii kre ma interesa, dar la adobe encoder cand ii dau sa il exporte ca dvd mpeg 2 cu sunet ac3 si sa muxeze totul intr-un .vob, fisierul dvd rezultat din encodare nu are sunet deloc, doar imagine...

Edited by CTU99, 13 March 2008 - 21:07.


#2
queensoft

queensoft

    Trust no one

  • Grup: Banned
  • Posts: 16,079
  • Înscris: 26.11.2005
Recodezi sunetul, nu se cunoaste diferenta, trust me.
Intii recodezi audio necomprimat, apoi tai bucata si recodezi mp3 (la 160, 192 kbps, se aude exact la fel).

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate