Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boala mar

Schimbare bascula (si altele) For...

Problema anxioasa, e normal cum g...

Vitrina sucuri
 F.Charm - La inalțime

Marker de scris pe bidoane

Lecțiile trase de comandanti...

Recomandare telefon pt poze si ba...
 Casa de paie

Verificare baza de date a politiei

Xiaomi sub 1200 lei

programul Marțea Mastercard
 Adaptare aspirator pe baterii, la...

Resetare baterie Acer Aspire E5-575

AMD Ryzen 7800X3D - stuttering

Recomandare router 4G/5G

Fitness/Culturism

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

Qu!T

Qu!T

New Member

• Grup: Members
Buna ziua !!! din data de 15.03.2008 as dori sa ma duc la o sala de fitness. sunt fata am 19 ani, inaltimea 1.64 m si 53 kg . am probleme cu coloana (nu stau dreapta pt ca ma doare f tare)  dc ati putea sa-mi spuneti care sunt cele mai bune exerciti pt a scapa de aceasta problema .Am auzit ca cine are un abdomen bene dezvoltat nu are probleme cu coloana. este adevarat. este bene sa fac abdomene sau sa fac exerciti pt spate. va rog din suflet ajutati-ma sau dati-va cu parerea cel putin !!!
                              Multumesc anticipat

Edited by ciutacu, 13 March 2008 - 18:03.
Foloseste cratima, punctul si "ca" in loc de "k" !

Mosotti

Mosotti

Geniu umil

• Grup: Senior Members
primul lucru pe care vrei sa-l faci cind te doare coloana este sa mergi la un doctor. ultimul lucru pe care vrei sa-l faci cind te doare coloana este sa faci culturism

HABIBA

HABIBA

Member

View PostQu!T, on Mar 13 2008, 13:53, said:

Buna ziua !!! din data de 15.03.2008 asi dori sa ma duc la o sala de fitness. sunt fata am 19 ani, inaltimea 1.64 m si 53 kg . am probleme cu coloana (nu stau dreapta pt k ma doare ff tare) .... dc ati putea sami spuneti care sunt cele mai bune exerciti pt a scapa de aceasta problema ....Am auzit k cine are un abdomen bene dezvoltat nu are probleme cu coloana ..... este adevarat.....este bene sa fac abdomene sau sa fac exerciti pt spate.... va rog din suflet ajutatima sau dativa cu parerea cel putin !!!
                              Multumesc anticipat
fata mea , abdomene poti sa faci si acasa ..  si scutesti si banisori si timp . da o cautare pe google si vei gasi diverse exercitii , deasemenea si pt spate .. nu e recomandata sala de fitness si lucrul cu greutati in cazul tau.  dar intai du-te la doftor inainte sa te apuci de sala .
sanatate

ciutacu

ciutacu

Active Member

Pentru a scapa de problema pe care o ai trebuie sa mergi la doctor. Chiar daca nu ai problema aceasta, e recomandat sa consulti un doctor inainte de a te apuca de sala ( fitness sau culturism ).

geopsi

geopsi

Senior Member

nu e bine sa faci nimic daca ai probleme de sanatate fara sa discuti in prealabil cu un medic. vezi totusi de un medic care sa aiba cat de cat habar, multi sunt pe alta planeta si habar nu auce presupune un sport!

keeekeeess

keeekeeess

Active Member

Te doare coloana cand stai dreapta si nu te-ai dus la doctor pana acuma? Poi nu-i deloc normal sa te doara.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate