Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Lost vs Prison Break

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
Johnny89sv

Johnny89sv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 25.12.2007
Dupa ce am urmarit Prison Break spuneam ca este imposibil sa fie vre-un serial mai tare...insa Lostul cred ca ii ia fata.
Scenariul Lost e o capodopera as indrazni sa spun...misterul care domina serialul...flashbackurile sau mai ales flashforward-urile..creeaza ceva deosebit. De cealalta parte cred ca seria 1 din Prison ar putea bate Lostul..dar si seria 2 si oarecum a3a sunt bune.
Sunt 2 genuri diferite..fiecare cu specificul ei...insa as vrea sa mai vad niste pareri..cu argumente...

#2
rob_din

rob_din

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 476
  • Înscris: 29.08.2005
Ambele au avut un sezon 1 excelent, dupa care au luat-o la vale. In opinia mea Lost a luat-o mult mai rau la vale

#3
bogdanar

bogdanar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,690
  • Înscris: 07.12.2002
Lostul are un sezon 4 excelent, cel putin pana acum. Sezonul 3 din prison sux big time.

#4
anomis

anomis

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 18.08.2006

 rob_din, on Mar 13 2008, 11:25, said:

Ambele au avut un sezon 1 excelent, dupa care au luat-o la vale. In opinia mea Lost a luat-o mult mai rau la vale

Exact asta vroiam si eu sa zic.

#5
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
cind m-am apucat sa ma uit la prison break, m-am uitat la 8 episoade intr-una. la lost m-am uitat numai la 5. la rome de exemplu m-am uitat la 5 episoade de o ora si m-am culcat ca era 2 noaptea. oricum se compara mere cu pere si cu prune. daca iti pui minte poti desfiinta orice serial, indiferent cit de bun ar fi :D

#6
yezidis

yezidis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 321
  • Înscris: 10.08.2006

 bogdanar, on Mar 13 2008, 13:10, said:

Lostul are un sezon 4 excelent, cel putin pana acum. Sezonul 3 din prison sux big time.

That`s what I was thinking... Primele 2 sezoane din PB au fost foarte bune, insa deja actiunea din sezonul 3 era trasa de par, iar gauri de scenariu au fost destule...cat despre Lost pot sa spun ca are un comeback excelent cu sezonul 4, dupa ce sezonul 3 a devenit pe alocuri plictisitor(mai ales pe la jumatatea sa). Asa ca in momentul de fata (si chiar per total) pot sa spun ca Lost e mai bun.

#7
Johnny89sv

Johnny89sv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 25.12.2007

 rob_din, on Mar 13 2008, 11:25, said:

Ambele au avut un sezon 1 excelent, dupa care au luat-o la vale. In opinia mea Lost a luat-o mult mai rau la vale
Despre Prison Break se poate spune asta mai ales in sezonul 3..dar la Lost nicidecum...dupa parerea mea devine din ce in ce mai interesant si tocmai asta il face atat de fascinant  :dribbledrool:

#8
entity22

entity22

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,016
  • Înscris: 16.07.2007
Lost e clar mai bun decat Prison Break mai ales pt ca se vrea a fi ceva nou deci e mai complex dar si pt ca prison break a luat-o rau pe aratura intr-un mod negativ pe cand lost a luat-o pe aratura doar cand vine vorba de misterele si intrebarile care se inmultesc dar nu primesc raspuns.Oricum,Lost are un sezon foarte bun pana acum(iar pe mine m-a plictisit mare parte din sezonul 3 deci e mare lucru).Insa nici unul din ele nu e cel mai tare serial din lume :D

#9
rock_on

rock_on

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 149
  • Înscris: 23.02.2008
Eu votez Prison Break  :coolspeak:

#10
Johnny89sv

Johnny89sv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 25.12.2007

 entity22, on Mar 13 2008, 20:47, said:

Insa nici unul din ele nu e cel mai tare serial din lume :D
De PB am zis ca e cel mai tare si m-am inselat dar Lostul mie greu sa cred ca poate fi batut :first: ...zi niste seriale mai tari :huh:

#11
entity22

entity22

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,016
  • Înscris: 16.07.2007
pai mai bine facute,mai inteligente si cu audiente mai mari sunt House MD,CSI Las Vegas,M.A.S.H(bine,s-a terminat)si mai gasesc . Atat ca ,mai ales la House ,calitatea nu vine din actiune de tipul urmariri/impuscaturi ci din calitatea scenariului,a dialogului,informatii medicale,povesti,tehnici de filmare (la fel si la CSI).Lost e tot pe acolo la capitolul calitate dar Prison Break nu desi primul sezon a fost foarte bun.Oricum,le urmaresc pe toate cele mentionate si altele pe langa astea.

#12
dan pavel

dan pavel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 06.11.2006
pt mine nu exista comparatie, Lost all the way.n-am rezistat decat primele 5 episoade din Prison Break si mi-a fost de ajuns...

#13
magul132001

magul132001

    Twisted mind,twisted soul

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,684
  • Înscris: 14.09.2007
Well, si mie Lost-ul  mi se pare un pic mai...cerebral, sa spunem. Nu ca sa evadezi dintr-un penitenciar de maxima securitate din SUA nu te-ar solicita  un pic intelectual ;)
Insa in Lost mi se par foarte interesante toate referintele literare si filosofice , incepand de la numele personajelor si pana la cartile pe care le citeau la diferite intervale .De asemenea, aura de mister te sileste sa ti pui la rodaj materia cenusie pt ca altfel risti sa ajungi ca si titlul serialului :D .

#14
black_dizzy

black_dizzy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,270
  • Înscris: 26.07.2007
clar lost, e mult mai complex, mai provocator, mai mind-fucking, personajele sunt mult mai profunde si mai 'rotunde', are mai multe substraturi, referinte, chestii care iti dau gandit etc. si prison break e captivant, dar nici pe departe atat de complex ca lost, singura intrebare care te bantuie in pb e "din asta cum o mai scapa?". pana la urma totul se reduce la ce gen de filme iti place, eu prefer de o mie de ori chestiile care ma lasa masca si imi pun mintea la contributie. ador sa fiu socata trei sferturi din film neintelegand ce se intampla si facand tot felul de scenarii. pb e mai usor de digerat.

si nu mi se pare ca se compara cu house md sau csi. si alea sunt faine, dar sunt genul de seriale de 'trecut timpul', episoadele nu prea au legatura intre ele, nu e cine stie ce chestie care sa te puna pe ganduri, nu necesita cine stie ce efort ca sa le urmaresti, sunt pur si simplu deconectante. nu ca n-avem nevoie si de seriale de-astea, dar pt mine un serial/film bun e unul care ma marcheaza intr-un fel. oricum, audienta nu e neaparat un indice al calitatii.

Edited by black_dizzy, 17 March 2008 - 13:35.


#15
Stan P.

Stan P.

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 368
  • Înscris: 03.10.2006
Nici nu v-ati prins ca Johnny89sv a creat threadul asta la misto :)))))
Altfel nu se explica de ce productii slabe si lungite nefiresc cum sunt cele doua pot fi socotite bestiale... sa nu mai zic de sintagma "scenariu senzational" sau cum scria acolo!
Nu vreau sa supar fanii acestor seriale, dar m-a mirat alegerea asta intre exact cele mai overrated productii de gen... Un fel de "Cine e cea mai mare voce a lumii, Britney sau Ana Lesko?!".
In schimb, ca sa nu zica cineva ca distrugem fara sa cladim, propun alte doua seriale: "The Shield" si "24". Asta da confruntare ;)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate