Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pareri magazin online quickmobile?

Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni

Dalți gravare lemn
 Didgeridoo

Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...

Orientare antena prime focus
 Problema conectare mail yahoo

comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...

Internetul este neutilizabil fara...
 Eroare cloud burn icopy face id

DermaRoller ce este ?

Articole limba Germana

Cum se imparte legal o mostenire ...
 

VGA to component (YPbPr)

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
ghebos

ghebos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 527
  • Înscris: 14.10.2007
Am nevoie de un adaptor asa

unde credeti ca as putea sa gasesc unul? Eu stau in Bucuresti si nu am gasit la nici un magazin de calculatoare/electronice pe unde am umblat si am intrebat.

As fi multumit si cu un cablu asa

Attached Files



#2
shiva

shiva

    Nameless hero. Professional bug slayer mom.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,855
  • Înscris: 06.10.2003
Asa ceva?

#3
ghebos

ghebos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 527
  • Înscris: 14.10.2007
sa zicem... desi ideal ar fi sa gasesc unul asa cum am pus eu in primul link sau daca nu, cablu, dar RCA-urile sa fie tata ca sa nu ma mai complic, sa umblu cu alte adaptoare/cabluri ca sa mearga la monitor.

Ideea e in felul urmator: am cumparat un tv tuner care sa suporte rezolutia mea ideala de la monitor [1680 X 1050 (format 16/9)]. Problema este ca semnalul primit prin cablu are format 4/3 nicidecum 16/9 asa cum este monitorul meu. Din cauza asta imaginea pe VGA imi apare turtita si latita ca sa umple tot ecranul.

Eu vreau sa adaptez VGA-ul la component pentru ca pe component stiu sigur ca pot sa setez pe format 4/3. Nu ma deranjaza daca nu calibreaza pe orizontala si ramin 2 benzi negre pe margine, important e sa incadreze tot si sa nu apara turtita imaginea. Poate stiti niste solutii de rezolvare... in meniul de la tv tuner nu pot seta decit rezolutia, dar nu pot sa calibrez cum vreau eu, el trage automat de imagine si o turteste.

#4
DeeJay

DeeJay

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,086
  • Înscris: 07.05.2004
cablul nu te va ajuta in nici un fel. problema ta e la tuner. daca nu stie scalari si alte cele, degeaba te chinui.

#5
ghebos

ghebos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 527
  • Înscris: 14.10.2007

View PostDeeJay, on Mar 12 2008, 20:25, said:

cablul nu te va ajuta in nici un fel. problema ta e la tuner. daca nu stie scalari si alte cele, degeaba te chinui.

stiu sigur ca se rezolva asa. Vreau sa pun la component (YPbPr) caci de acolo pot sa modific in 4/3 din meniul monitorului, am incercat mai demult si merge. Pana una alta subiectul era unde gasesc un astfel de adaptor/cablu?

Edited by ghebos, 12 March 2008 - 20:49.


#6
Ceddin

Ceddin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 06.03.2008
Sunt multe cabluri la Magazinul Muzica, de pe Victoriei. Sunt mai multe magazine inauntru, am gasit acum vreo 4 luni tot un cablu "ciudat" .

Mai vezi si pe Academiei.

#7
davides

davides

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,461
  • Înscris: 02.10.2007
intra pe www.roline-net.ro  ...au multe cabluri si adaptoare dar nu stiu daca vand en detail ... en gros stiu ca da :D

#8
flowrent

flowrent

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,170
  • Înscris: 09.07.2005
Salut, am achizitionat si eu un asemena cablu vga to component si cand il conectez intre laptop si plasma apare " no signal "
Stie cineva ce-i de facut ? I-a mers cuiva ?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate