Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni
 Dalți gravare lemn

Didgeridoo

Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...
 Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo

comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...
 Internetul este neutilizabil fara...

Eroare cloud burn icopy face id

DermaRoller ce este ?

Articole limba Germana
 

Tv Tuner Pt Captura Vhs Si Svhs

- - - - -
  • Please log in to reply
44 replies to this topic

#37
Ankh

Ankh

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,976
  • Înscris: 04.08.2004

nortton, on Sep 13 2005, 22:27, said:

Lucreaza cu Windows Movie Maker daca ai XP,este foarte usor si practi si poti face mai multe tipuri de capturi ,nu numai vhs,chiar si tv sau de la receptorul satelitar,sau chiar de pe cablu.Nu iti ramane decat sa  ai un RCA Stereo-Mini Jack,cu care te legi cu cablurile la el si de la el la PC si dai bataie.

<{POST_SNAPBACK}>

....si calitatea? :blink:

#38
Dem

Dem

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 115
  • Înscris: 23.11.2004
deocamdata nu ma gindesc la softuri fiindca sunt la capitolul cumparare PC am facut configurarea pe un procesor P4 630box.
ma intrebam ce sa iau ca placa tuner. Softurile le voi lua in pasul urmator.  
Din cite am inteles nici firmele care trag casete VHS de la nunti pe DVD nu au scule de 800 de euro si calitatea e identica cu a sursei. Vreau o recomandare de placa tuner-captura facuta pt. asa ceva (conversie mpeg2) si eventual sa iau ulterior si ceva extern, dar la max. 200 de euro. vreau doar sa-mi trec casetele personale pe DVD daca-i vorba de 800euro de bagat pt scula aia profesionala mai bine imi iau direct o camera video digitala.

#39
tEo

tEo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,854
  • Înscris: 25.01.2002
@Dem
ei... nu e chiar identica... dar... multi vad, putini pricep

daca chiar vrei calitate... undeva mai sus, @Ankh a dat un nume... matrox  RTX10. cum ala e bun dar scump, o alternativa bunicica ar fi un  pinnacle av/dv

Edited by tEo, 14 September 2005 - 09:53.


#40
Ankh

Ankh

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,976
  • Înscris: 04.08.2004
@DEM


...asta sa o crezi tu.....eu cred ca n-ai citit atent....calitatea incepe de la pretul ala....nu ala e pretul....in legatura cu ce scule au firmele....fi cu mare grija...ca poate lucrurile nu stau cum crezi tu.... :peacefingers:

Edited by Ankh, 14 September 2005 - 13:23.


#41
Dem

Dem

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 115
  • Înscris: 23.11.2004
nu contest si nu contrazic pe nimeni. eu zic de o firma care face transcrieri pe DVD (nu-i fac publicitate) care utilizeaza ca placa de achizitie un Hercules
http://www.bestcompu...p?cod=500004754
intrebam doar de cine a mai auzit de astfel de componente fiindca nu ma pricep. nu stiu daca trebuie sa iau suplimentar placa TV-tuner pe linga o scula ca asta. eu nu sunt la televiziune sa bag 1000 de euro in asa distractie si zic ca exista un compromis pentru o calitate buna totusi

Edited by Dem, 15 September 2005 - 08:37.


#42
tEo

tEo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,854
  • Înscris: 25.01.2002
@Dem
ce zic eu... daca vrei sa-ti treci vhs-urile pe dvd... doar pt tine, fara pretentii, o fi bun si herculesu' ala... DAR... ce te faci daca vei avea nevoie de mai mult?

#43
raiiar

raiiar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,568
  • Înscris: 30.11.2002
Ar mai fi Avermedia DVD EZMaker Pro PCi care stie vhs2dvd.

#44
Dem

Dem

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 115
  • Înscris: 23.11.2004

raiiar, on Sep 15 2005, 09:23, said:

Ar mai fi Avermedia DVD EZMaker Pro PCi care stie vhs2dvd.

<{POST_SNAPBACK}>

mulumesc celor care mi-au raspuns.
la 2 mil cit e acest Avermedia nu poate fi ceva bun cei de la caro mi-au zis de:
http://www.caro.ro/d...rodus.php?20:95
care pare superior cel putin ca bani lui Ezmaker. Daca oamenii n-au lucrat transcriere VHS2DVD nu stiu cit de performant e.
eu am mai citit forumuri dar snt vechi de 2 ani. erau niste placi pinnacle pe care nu le-am mai vazut pe la dealeri de calculatoare. acum sunt cu tv-tuner incorporat si diverse facilitati. acum nici nu stiu daca iau o placa de-asta doar de editare video imi trebuie alta de TV-tuner separat?

#45
nexland

nexland

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,631
  • Înscris: 15.09.2004

Dem, on Sep 15 2005, 11:47, said:

mulumesc celor care mi-au raspuns.
la 2 mil cit e acest Avermedia nu poate fi ceva bun cei de la caro mi-au zis de:
http://www.caro.ro/d...rodus.php?20:95
care pare superior cel putin ca bani lui Ezmaker. Daca oamenii n-au lucrat transcriere VHS2DVD nu stiu cit de performant e.
eu am mai citit forumuri dar snt vechi de 2 ani. erau niste placi pinnacle pe care nu le-am mai vazut pe la dealeri de calculatoare. acum sunt cu tv-tuner incorporat si diverse facilitati. acum nici nu stiu daca iau o placa de-asta doar de editare video imi trebuie alta de TV-tuner separat?

<{POST_SNAPBACK}>

O solutie mai mult decat multumitoare(dar mai putin cunoscuta la noi) ar fi utilizarea unui tuner cu noul chipset ATI Theatre 550 Pro. Cauta niste review-uri pe Net(cu ajutorul lui Google) si daca esti interesat revino!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate